Zadania Apostoła Nowenny Pompejańskiej

W tych trudnych czasach wiele osób odkrywa różaniec jako narzędzie wyjednywania Łaski Bożej. Wciąż przychodzą do nas listy od ludzi, którzy nie zaczynają swojej duchowej przygody z różańcem od jednej zdrowaśki czy dziesiątki, lecz od odmawiania całej nowenny pompejańskiej.

Można rzec, że wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Decyzję o podjęciu nowenny wymuszają zwykle trudne, dramatyczne okoliczności życiowe. Dzięki nowennie ludzie znajdują pracę, odzyskują zdrowie, łączą się rozdzielone małżeństwa, a co najważniejsze – odnawiają swoją modlitewną więź z Panem Bogiem. Ta szkoła różańca, w której uczestniczą przez 54 dni, przynosi też inny owoc. Jest nim pragnienie, by wypełnić obietnicę złożoną Maryi, że będą głosić o otrzymanych łaskach i zachęcać innych do odmawiania nowenny. Podejmując się tego zadania, stają się apostołami Maryi. Zapraszajmy ich do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej!

Obrazek z nowenną pompejańską

Obrazek z nowenną pompejańską z instrukcją odmawiania

Składany obrazek – ołtarzyk, który zawiera: obrazek Matki Bożej Pompejańskiej, obietnicę Matki Bożej Pompejańskiej, instrukcję odmawiania nowenny pompejańskiej, instrukcję odmawiania różańca, wymienione tajemnice różańcowe harmonogram do wykreślania kolejnych dni nowenny

Zobacz

Apostolat Nowenny Pompejańskiej i jego zadania

Matka Boża w Gietrzwałdzie, Lour­des i Fatimie prosi nas o codzienny różaniec. Módlmy się nim, ale też polecajmy go innym, by Boże Łaski przez ręce Maryi zdobywały coraz więcej serc odnowionych tchnieniem Ducha Świętego, uformowanych przez modlitwę i rozpalonych do naśladowania Jezusa. Nie bójmy się mówić o różańcu tym, którzy wydają się nam oziębli duchowo lub słabej wiary. Choć wymaga to czasem przełamania wewnętrznych oporów i obaw przed reakcją innych, to pamiętajmy, że jesteśmy tylko siewcami ziaren różańca. Oby jak najwięcej z nich upadło na urodzajną glebę!

Kochani Czciciele Różańca, dzielmy się bez obaw swoimi pomysłami, jak szerzyć różaniec w każdym miejscu i czasie. Apostolat Nowenny Pompejańskiej jednoczy wszystkich, którzy przeszli różańcową próbę 54 dni. To, można rzec, doświadczeni i sprawdzeni żołnierze różańcowej armii. Zapraszamy każdego do dzielenia się swoimi przemyśleniami, także na tych łamach, co można i należy czynić dla chwały Królowej Różańca. Piszcie do nas, Wasze spostrzeżenia opublikujemy w następnym numerze „Królowej Różańca Świętego” ku pożytkowi nas wszystkich. W tym celu zapraszamy Was także na forum www.zywyrozaniec.pl.  Nie bagatelizujmy natchnień z nieba. Realizujmy je konsekwentnie, tak jak pokazał nam to bł. Bartolo, który począt­kowo był sam i mimo przeci­wieństw, nie zaprzestawał wypełniania obietnicy złożonej Maryi. I zwyciężył.

Realizacja obietnic przez Apostolat Pompejański

Także i my złożyliśmy Jej obietnicę, którą możemy realizować poprzez Apostolat Nowenny Pompejańskiej. Nasza wspólnota wraz z kwartalnikiem „Królowa Różańca Świętego” jest bliska otrzymania asystenta diecezjalnego. Sprawy zdają się dobiegać końca i mamy nadzieję, że z Waszą modlitwą wkrótce doczekamy radosnego finału, czy raczej początku! Słowa wsparcia, my wszyscy, członkowie Apostolatu, otrzymujemy także z samych Pompejów, z Sanktuarium Różańcowego.

Gorąco zachęcamy Was do propagowania w różach i parafiach nowenny pompejańskiej (obrazki z Matką Bożą Pompejańską, Jej obietnicą i nowenną można nabyć tanio na stronie www.rosemaria.pl), a także czasopisma „Królowa Różańca Świętego”. Osobom zainteresowanym chętnie prześlemy pięknie drukowane, kolorowe obrazki, z zachętą do wstępowania do naszego Apostolatu.

Na zakończenie serdecznie Was pozdrawiamy i gorąco prosimy o modlitwę za rozwój różańcowych dzieł w naszej ojczyźnie i na świecie!

Niech Pan Bóg przez ręce Dziewicy Pompejańskiej błogosławi Wam i Waszym rodzinom!

Kochani Czciciele Matki Bożej Różańcowej! Dziękujemy za Waszą obecność i tak liczne zgłaszanie się do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej. To za Was co miesiąc w drugi poniedziałek o godzinie 18.00 u ojców karmelitów we Wrocławiu odbywa się Msza święta, na której łączą się duchowo w modlitwie setki członków Apostolatu z Polski, a także i świata.

5 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x