„Zaczerpnij u źródła”

Teraz rozważysz o mojej miłości
w Najświętszym Sakramencie.
Tu jestem cały dla ciebie,
z duszą, ciałem i Bóstwem.
Ty wiesz, czego żąda miłość
– jednej tylko rzeczy,
to jest wzajemności… (Dz. 1770)

„Zaczerpnij u źródła…”

Apostolstwo Dobrej Śmierci diecezji bielsko-żywieckiej, w ramach którego od 2002 r. działa rodzina pompejańska modląca się nowenną pompejańską, poszło w 2005 r. za głosem Nieba – „Zaczerpnij u źródła Bożego miłosierdzia”. Od tamtej pory gromadzimy się w imię Chrystusa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W piątkowy wieczór 22 listopada 2019 r. rozpoczęliśmy 15. rok systematycznych nocnych czuwań. Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, przewodniczył mszy świętej w koncelebrze ks. dr. Zbigniewa Bielasa – kustosza sanktuarium, ks. kan. Aleksandra Wójtowicza – dyrektora sanktuarium – i ks. Waldemara Niemca z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej.

Pielgrzymujemy tu zwykle co dwa miesiące, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej. Dołączają do nas grupki z archidiecezji katowickiej i pojedyncze osoby nawet z odległych diecezji i z samego Krakowa.

Nasze intencje

Przywozimy tu swoje intencje zapisane na „twardym dysku” serca i cały ten obolały świat, przesiąknięty brudem nieprawości, grzechu i zła. Wytrwale modlimy się razem o wiele ważnych spraw: o świętość duchowieństwa i świata; w intencjach papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta; o nowe charyzmatyczne powołania do służby w Kościele; o miejsce dla Boga w naszym narodzie, zwłaszcza w sercach dzieci i młodzieży; o łaskę nawrócenia dusz oziębłych; o radość życia wiecznego dusz w czyśćcu cierpiących. Nade wszystko prosimy Jezusa Miłosiernego, abyśmy byli Jego prawdziwymi uczniami, aby w nas żyło to samo pragnienie co Jego – aby wszyscy ludzie zostali zbawieni.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Radość św. Józefa. Ofiarowanie Jezusa w świątyni na fresku Michała Willmanna

Każdy z nas zapewne słyszał o Rembrandcie, którego uznaje się za największego malarza świata. Ten holenderski artysta, autor m.in. „Powrotu...

Zamknij