Cudowna Matka Bolesna z Quito

Niewierzący dziennikarz, redaktor antykatolickiego czasopisma „El Tiempo”, widząc ten cud, padł na kolana i wybuchnął płaczem wynikającym z prawdziwej pokuty. Jego nawrócenie dokonało się w jednym momencie.

Różaniec: kontemplacja, medytacja, recytacja (cz. 2)

W drugiej części rozważań, jakie snujemy 15 lat po opublikowaniu Listu o różańcu, poruszę kwestię sposobu odmawiania różańca. Inspiracją do tego tematu jest wcale nierzadkie pytanie kierowane do naszej redakcji o to, czy różaniec można odmawiać bez tajemnic. Wydaje się, że mają z tym problem szczególnie te osoby, które po latach niekorzystania z modlitwy różańcowej wracają do niej, podejmując się nowenny pompejańskiej.

Najpiękniejszą z modlitw jest różaniec – ks. Pasquale Mocerino, proboszcz Pompejów

Podczas naszej pompejańskiej pielgrzymki uczestniczyliśmy w uroczystym odmówieniu Supliki do Królowej Różańca Świętego, napisanej przez bł. Bartola Longo. Był to też czas nagrywania materiałów do filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”. Przy tej okazji spotkaliśmy się z obecnym proboszczem sanktuarium w Pompejach. Ksiądz Pasquale Mocerino opowiedział nam o duchowości tego miejsca, wybranego przez Maryję.

Chcesz otrzymać łaskę?

…odpraw nabożeństwo piętnastu sobót różańcowych.– Tymi słowami bł. Bartolo Longo – wielki apostoł Różańca Świętego, budowniczy znanego na świecie sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, twórca i realizator wielu dzieł przy tym sanktuarium, ukazywał proszącym  jego modlitewnego wstawiennictwa skuteczną drogę uzyskania łask.

Miłość i zaufanie (4)

„Świat się nie kończy – świat się zaczyna! / Miłość to świata sens i przyczyna.
Dopóki kocha się dwoje ludzi, / słońca na niebie Bóg nie ostudzi!
Dopóki kochasz mnie, a ja Ciebie / – Bóg nie zagasi słońca na niebie!
Dopóki miłość nas dwoje łączy, / świat się zaczyna – świat się nie kończy.
Świat się nie kończy – świat się zaczyna!”

Nie zmarnować cierpienia

Dzisiejszy świat nie rozumie cierpienia, nie potrafi się z nim pogodzić, ponieważ nie pasuje ono do stworzonego ideału człowieka i modelu życia. Za wszelką cenę chce się je wyeliminować, ale kiedy spojrzymy na rzeczywistość z Bożej perspektywy, odkryjemy, że ma ono sens i może wydać błogosławione owoce.

Pieszo do… Santiago de Compostela 

W 2007 roku poszedłem pieszo do Fatimy, aby uczcić 90. rocznicę objawień maryjnych. Przez 84 dni szedłem z Polski przez całą Europę, po drodze nawiedzając także sanktuaria maryjne w La Salette i Lourdes (co opisywałem w poprzednich numerach). Trasę mojego marszu dla Maryi chciałem jeszcze poprowadzić przez Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób świętego Jakuba.

Ukazanie się Maryi Pompejańskiej

Śmierć czekała już u wezgłowia chorej, gdy nadszedł poranek 9 października, po którym nastąpiło niezwykłe wydarzenie. Podniósłszy się z łóżka Mariannina, jak zwykle, wyczerpana i słaba, z otwartymi oczami i nie mogąc ułożyć się na żadnej stronie, nagle ujrzała pokój wypełniony najjaśniejszym światłem…

Poświęceni opiece Maryi Różańcowej

Parafia Matki Bożej Różańcowej przy osiedlu Wrębowa w Rybniku oficjalnie istnieje od zaledwie kilku miesięcy. Nie posiada nawet własnego kościoła. Ma jednak coś znacznie ważniejszego – solidny duchowy fundament, na którym już od kilku lat budowane jest dzieło materialne.

PUSTY GRÓB… czyli Zmartwychwstanie Jezusa 

Co to znaczy, że Jezus zmartwychwstał? Przecież nigdy wcześniej nikt nie znał takiego pojęcia… Chrześcijanie, ludzie wierzący w Jezusa, wierzą od tamtego czasu, że grób nie jest końcem, ale przejściem, bramą do innego, jeszcze piękniejszego życia.

Od „Piekiełka”… do osiedla Maryi

Wieści o tym, że w Warszawie powstaje parafia Matki Bożej Pompejańskiej zaczęły do nas dochodzić już w 2016 roku. Było to dla nas dużym zaskoczeniem i zarazem radością, także dlatego, że wysiłki w szerzeniu kultu Królowej Różańca z Pompejów przynoszą owoce w postaci drugiej już pompejańskiej parafii w Polsce!

Panna roztropna

Jak to się stało, że Maryja przeszła przez całe swoje życie, nie popełniając ani jednego, nawet najmniejszego grzechu? Jak to możliwe, że wszystkie Jej decyzje były słuszne, potrafiła w każdej sytuacji odczytać wolę Bożą i nią się kierować? Z pewnością pomógł Jej w tym przywilej Niepokalanego Poczęcia, dzięki któremu pozbawiona była wszelkich skłonności do zła.

Czy jest boleść podobna do tej…

Wielki Post to czas, kiedy wpatrujemy się w cierpiącego Jezusa. Towarzyszymy Mu podczas samotnej modlitwy w Getsemani i kolejnych przesłuchań, kontemplujemy Jego rany, podzielamy ból cierniowej korony, obserwujemy, jak z miłością przyjmuje krzyż i skatowany podąża na Golgotę, gdzie zostaje ukrzyżowany. Ewangeliści w zasadzie nie mówią o obecności Maryi w czasie męki Chrystusa; jeden z nich wspomina jedynie, że stała pod krzyżem, i że umierający Chrystus oddał Ją Janowi za Matkę (por. J 19, 25–27).

Logo PKRŚ

Z życia Fundacji PKRŚ

Różaniec na żywo, transmisje przez Facebook, szerzenie nabożeństwa do św. Michała Archanioła i Matki Bożej Pompejańskiej… Poznaj najnowsze działania fundacji „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”.

Słowo od redakcji (numer 25)

Kult Matki Bożej Pompejańskiej zatacza coraz szersze kręgi i jednoczy nas wszystkich – różańcowe dzieci. Naszemu czasopismu i działalności z życzliwością i błogosławieństwem przygląda się sanktuarium w Pompejach z którym mamy ścisły kontakt. Cieszy ich, że Polska stała się tak mocna nowenną pompejańską.