Słowo od redakcji (numer 25)

Kochani Czytelnicy!

Kiedy w październiku 2010 roku ukazała się książka: „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” bł. Bartolo Longo, szybko zyskała entuzjastyczne recenzje. Teraz zrobiliśmy kolejny ważny krok wydając „Historię sanktuarium w Pompejach” tego samego autora. Jest to fundamentalne dla tego miejsca dzieło. Jesteśmy wdzięczni, że sanktuarium obdarzyło nas zaufaniem i pozwoliło na przetłumaczenie tej książki. Wierzę, że spotka się ona z dobrym odbiorem i przybliży wszystkim czcicielom różańca to wyjątkowe miejsce. Fragment książki przeczytasz na str. 20.

Co rusz okazuje się, że Polsce pojawiają się nowe miejsca związane z pompejańskim sanktuarium. Powstają parafie pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej. Odkrywane są także te zagubione na krańcach Polski gdzie w tle ich historii jest silny związek z Pompejami. Może i w Twoim parafialnym kościele wisi zapomniany obraz Królowej Różańca z Pompejów? Powiadom nas o tym, a z chęcią odwiedzimy to miejsce i opowiemy o nim na łamach naszego czasopisma. Pamiętajmy, że przed II wojną światową Polska miała silną łączność z Pompejami i szerzył się u nas kult Dziewicy Pompejańskiej. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że obecnie kult ten przeżywa prawdziwe odrodzenie i możemy wraz z Wami być tego świadkami.

Matka Boża wybrała sobie Polskę do wielu różańcowych dzieł. Takim dziełem będzie we wrześniu tego roku Różańcowy Kongres na Jasnej Górze. Cieszymy się, że zostaliśmy na niego zaproszeni jako „Apostolat Nowenny Pompejańskiej”. Zapraszamy też inne oddolne różańcowe ruchy do włączenia się w dzieło Kongresu. Będziemy o nim jeszcze dokładniej informować. Ten rok będzie bardzo obfity różańcowo, czekają nas bowiem uroczystości w Gietrzwałdzie. Z myślą o tych wielkich datach (140. rocznica objawień Maryi i 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej) przygotowaliśmy dla Was „Sekret Gietrzwałdu”. Kompendium autorstwa naszego wspaniałego publicysty i pisarza, ks. Józefa Orchowskiego, niekwestionowanego autorytetu w zakresie objawień maryjnych i różańca.

Na koniec cieszymy się, że sukcesywnie rośnie liczba prenumerujących nasze czasopismo, dziękujemy Wam, to bowiem podstawa jego istnienia! Tym samym kult Matki Bożej Pompejańskiej zatacza coraz szersze kręgi i jednoczy nas wszystkich – różańcowe dzieci. Naszemu czasopismu i działalności z życzliwością i błogosławieństwem przygląda się sanktuarium w Pompejach z którym mamy ścisły kontakt. Cieszy ich, że Polska stała się tak mocna nowenną pompejańską i że szerzy się kult Matki Bożej Pompejańskiej. Jak widać „z ziemi włoskiej do Polskiej” nadal jest aktualne, a przyjaźń i wsparcie między naszymi narodami mocne.

Pragnę życzyć Wam drodzy Czytelnicy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia w duchu zamyślenia i kontemplacji cierpień naszego Zbawiciela. I wiele radości, nadziei oraz mocy błogosławieństwa w Święta Zmartwychwstania Pańskiego!

Szczęść Boże!

Spotkajmy się na Facebooku!

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
15 kwietnia 2017 20:17

Zakupiłam i stwierdzam że piękne i ciekawe to czasopismo. Zamówię kolejne na pewno.

Królowa Różańca Świętego
Admin
Królowa Różańca Świętego
20 kwietnia 2017 23:25
Reply to  Renata

Dziękujemy, Pani Renato!

2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x