Różańcowy dar uczniów

Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą podjętą przez Uczniów i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Obidowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Obidowej, podhalańskiej wsi leżącej u podnóża Gorc, we wrześniu brali udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Organizatorami konkursu są nasi nauczyciele. W tradycji szkoły co roku organizuje się taki konkurs. Zakończył się on 20 października.

Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Patronat nad konkursem objęli Telewizja Internetowa TV Podhale oraz „Góralski Przystanek”.

Obchodzone w tym roku stulecie objawień fatimskich było inspiracją dla nowych pomysłów konkursowych. Uczniowie chcieli aby tym razem różańce dotarły do osób potrzebujących szczególnie opieki Matki Najświętszej. Zrodził się pomysł aby różańce przekazać dla więźniów osadzonych w zakładach karnych.

Celem projektu jest niesienie nadziei, że każdy człowiek żyjący na ziemi ma matkę. Matkę, która kocha i pomaga, gdy wzywa się jej imienia. Dzięki modlitwie można otrzymać od Boga prawdziwą wewnętrzną wolność. Oznacza to, że będąc nawet w więzieniu można być człowiekiem wolnym. Dzieci wierzą, że osoby do których zostaną przekazane różańce zaczną odmawiać tę modlitwę. Celem akcji jest również to, aby drugi człowiek w trudnej sytuacji życiowej nie czuł się sam i nie myślał, że jeżeli w życiu popełnił błędy, to wszyscy ludzie go odrzucili.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i tak powstały różańce z drewna, ołówków, muszelek, makaronu, koralików. Uczniowie oprócz pięknych i oryginalnych materiałów włożyli w swoje różańce całe serce. Postawy miłosiernej służby dla innych uczy sam Jezus: „Zaprawdę, powiadam wam, wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Dobrze jest jeżeli młodzi ludzie widzą potrzeby innych i są na nie wrażliwi. Mamy wiarę w to, że Najświętsza Maryja Panna również i dziś posłuży się dziećmi, aby przemieniać serca grzeszników.

dyr. Elżbieta Plewa, Eliza Palluth

Od redakcji

Serdecznie dziękujemy Uczniom i Gronu Pedagogicznemu za tak piękną inicjatywę różańcową. Gratulujemy wspaniałego konkursu różańcowego, który mamy nadzieję, będzie także inspiracją dla innych szkół. Różańce przekażemy na ręce kapelanów więziennych w całej Polsce., aby przekazali je swoim podopiecznym w więzieniach.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x