Matka wszystkich ludzi pracy

W poprzednim numerze pisaliśmy o litanii ku czci Matki Bożej Piekarskiej. Wśród wielu wezwań mamy też m.in. takie: Matko Górników, Matko Hutników, Matko Rolników, Matko Wszystkich Ludzi Pracy. Jest jeszcze: Matko Ucząca Ewangelii Pracy. Porozmawiajmy dzisiaj na ten temat.

Wielu ludziom słowo „praca” kojarzy się przede wszystkim z zarabianiem pieniędzy koniecznych do codziennego życia. Człowiek, który bezskutecznie szuka zatrudnienia, z dnia na dzień popada w coraz gorsze kłopoty finansowe. Ale praca to także służba innym ludziom w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia. Praca pozwala nam się rozwijać, sprawia, że czujemy się pożyteczni, potrzebni, uczy poczucia obowiązku, zdolności do poświęcenia.

Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga (Rdz 1, 26). Dzięki temu, że potrafimy tworzyć coraz to nowe wynalazki, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku, komponować krajobrazy, wykorzystując do tego nasze rozum i wolę, kontynuujemy dzieło Bożego stworzenia.

Wspomniana wyżej Ewangelia pracy nie jest jakimś konkretnym dokumentem lub tekstem do przeczytania. Jest to raczej zbiór zasad i prawd przekazywanych przez Kościół i Pismo Święte na temat takiego sposobu wykonywania pracy i traktowania ludzi pracy, który spodoba się Panu Bogu.Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
W cieniu duszy Chrystusowej cz. 2

Jego wspaniałość podobna do światła… Ha 3, 4

Zamknij