Pocieszycielka Syryjczyków

Podczas modlitwy „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Rzymie, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2019 r. papież Franciszek pobłogosławił 6 tys. różańców. W geście solidarności i współczucia skierowanym do Syryjczyków Nowy Testament w języku arabskim oraz krzyże z drewna oliwnego z Ziemii Świętej, pobłogosławione przez syryjskiego prawosławnego, patriarchę Efraima III, zostały przekazane Syryjczykom miesiąc później, w święto Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia ojciec święty pobłogosławił w Watykanie ikonę Matki Bożej Bolesnej, Pocieszycielki Syryjczyków. Jej peregrynacja w syryjskich parafiach potrwa do końca maja 2020 roku.
Cała akcja nazwana „Pocieszcie mój lud” była inicjatywą ekumeniczną Kościołów katolickiego i prawosławnego w Syrii oraz papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). „Różańce są znakiem mojej bliskości z syryjskimi braćmi i siostrami” – powiedział papież i dodał: „Kontynuujemy modlitwę różańcową o pokój na Bliskim Wschodzie oraz na całym świecie”. Mottem przedsięwzięcia były słowa z Księgi Izajasza: „Pocieszcie mój lud” (Iz 40, 1), a jego celem przede wszystkim upamiętnienie ofiar wojny domowej oraz zapewnienie duchowego wsparcia i pocieszenia pogrążonym w żałobie. W sumie podczas syryjskiego konfliktu ok. 2 tys. chrześcijańskich rodzin straciło przynajmniej jednego bliskiego, a kolejnych 800 doświadczyło porwań lub uprowadzeń członków ich rodzin.


Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 vote
Article Rating

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Quiz: Czy dobrze odmawiam nowennę pompejańską?

Czy dobrze odmawiam nowennę pompejańską? Wielu z nas słyszało o nowennie pompejańskiej, jednak wciąż pojawiają się pytania, czy na pewno...

Zamknij