Odnów w sobie radość!

Zaśpiewanie tego krótkiego utworu trwa ok. półtorej minuty. Wyrecytowanie go czy przeczytanie zajmuje jeszcze mniej czasu… Krótka chwila w towarzystwie tej pieśni maryjnej może pomóc Ci otworzyć się na przeżywanie radości zmartwychwstania. Zapraszamy Cię do nauki radowania się wspólnie z Matką Chrystusa!

Uśmiech Maryi

Wesel się, Królowo miła,

bo Ten, któregoś zrodziła,

zmartwychwstał – Pan nad panami.

Módl się do Niego za nami.

Alleluja, alleluja!

Ciesz się i wesel się w Niebie,

proś Go za nami w potrzebie,

byśmy się też tam dostali

i na wiek wieków śpiewali.

Alleluja, alleluja!

W kościołach pieśń „Wesel się, Królowo miła” możemy usłyszeć w okresie wielkanocnym. To dobra propozycja, często rozpoczynająca eucharystyczną ucztę. O utworach maryjnych, które podkreślają to, że Eucharystia jest ucztowaniem, spotkaniem wokół wspólnego stołu, opowiemy w kolejnym numerze. Dziś skupimy się na paschalnej radości.

Święty Jan Paweł II wygłosił niegdyś – w czwartą niedzielę wielkanocną 27 kwietnia 1980 roku – homilię pod hasłem „Odnówmy naszą paschalną radość”. Miało to miejsce w bazylice Matki Bożej na Zatybrzu w Rzymie. Świątynia ta stała się kościołem tytularnym kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. Stwierdzenie, że wspomniana bazylika stała się kościołem tytularnym, oznacza, iż papież przydzielił ją kardynałowi tak,
by ten mógł stać się proboszczem diecezji rzymskiej, współuczestnikiem Świętego Kościoła Rzymskiego.

Jan Paweł II wypowiedział w trakcie owej homilii następujące słowa: „Kościół cały raduje się dzisiaj z tego, że Chrystus Zmartwychwstały jest jego Pasterzem: Dobrym Pasterzem. W radości tej uczestniczy każda część wielkiej owczarni Zmartwychwstałego, każdy zastęp ludu Bożego na całej ziemi”. Wypowiedź papieża podkreślająca, że „każdy” uczestniczy w radości zmartwychwstania, może budzić wątpliwości. Znamy bowiem osoby, które jej nie podzielają, lub sami jesteśmy czasem tymi, którym – z różnych powodów – trudno świętować Wielkanoc, trudno wierzyć w zmartwychwstanie.

Królowa Różańca Świętego nr 43Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!


Patrycja Pierzynka

PATRYCJA PIERZYNKA polonistka

W "Królowej Różańca" omawia tematy duchowości, psychologii i literatury.
Wyszukaj jej teksty.

2 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x