Pieśni Maryjne – część 3.: Odnów w sobie radość!

Zaśpiewanie tego krótkiego utworu trwa ok. półtorej minuty. Wyrecytowanie
go czy przeczytanie zajmuje jeszcze mniej czasu… Krótka chwila w towarzystwie tej pieśni maryjnej może pomóc Ci otworzyć się na przeżywanie radości zmartwychwstania. Zapraszamy Cię do nauki radowania się wspólnie z Matką Chrystusa!

Uśmiech Maryi

Wesel się, Królowo miła,

bo Ten, któregoś zrodziła,

zmartwychwstał – Pan nad panami.

Módl się do Niego za nami.

Alleluja, alleluja!

Ciesz się i wesel się w Niebie,

proś Go za nami w potrzebie,

byśmy się też tam dostali

i na wiek wieków śpiewali.

Alleluja, alleluja!

W kościołach pieśń „Wesel się, Królowo miła” możemy usłyszeć w okresie wielkanocnym. To dobra propozycja, często rozpoczynająca eucharystyczną ucztę. O utworach maryjnych, które podkreślają to, że Eucharystia jest ucztowaniem, spotkaniem wokół wspólnego stołu, opowiemy w kolejnym numerze. Dziś skupimy się na paschalnej radości.

Święty Jan Paweł II wygłosił niegdyś – w czwartą niedzielę wielkanocną 27 kwietnia 1980 roku – homilię pod hasłem „Odnówmy naszą paschalną radość”. Miało to miejsce w bazylice Matki Bożej na Zatybrzu w Rzymie. Świątynia ta stała się kościołem tytularnym kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. Stwierdzenie, że wspomniana bazylika stała się kościołem tytularnym, oznacza, iż papież przydzielił ją kardynałowi tak,
by ten mógł stać się proboszczem diecezji rzymskiej, współuczestnikiem Świętego Kościoła Rzymskiego.

Jan Paweł II wypowiedział w trakcie owej homilii następujące słowa: „Kościół cały raduje się dzisiaj z tego, że Chrystus Zmartwychwstały jest jego Pasterzem: Dobrym Pasterzem. W radości tej uczestniczy każda część wielkiej owczarni Zmartwychwstałego, każdy zastęp ludu Bożego na całej ziemi”. Wypowiedź papieża podkreślająca, że „każdy” uczestniczy w radości zmartwychwstania, może budzić wątpliwości. Znamy bowiem osoby, które jej nie podzielają, lub sami jesteśmy czasem tymi, którym – z różnych powodów – trudno świętować Wielkanoc, trudno wierzyć w zmartwychwstanie.


Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Chrystus na osiołku. Jak wyglądała Niedziela Palmowa w średniowieczu?

Ksiądz jedzie na ośle w procesji Niedzieli Palmowej: niejeden wierny zachwyci się takim nowoczesnym zjawiskiem. Tymczasem okazuje się, że jest...

Zamknij