Pielgrzymka do Japonii śladami św. Maksymiliana i objawień w Akita

Św. Maksymilian spędził 6 lat w Nagasaki budując klasztor i wydając „Rycerza Niepokalanej”. Zaś o zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w Akita mówi się jako o kontynuacji Fatimy. Miejsca te możesz nawiedzić w naszej pielgrzymce, która potrwa od 5 do 12 marca 2018 r.

W Tokio zobaczymy turystyczne atrakcje: Pałac Cesarski, słynny podwójny most Nijubashi wraz z widokiem na pałacowe zabudowania, spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi, podziwianie miasta z wieży Tokio Tower, wizyta w typowej japońskiej świątyni.

Pałac cesarski w Tokio

Kolejnym punktem będzie przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim na terenie Parku Narodowego w masywie wulkanu Unzen. Wizyta w miejscach martyrologii chrześcijan, podziwianie zjawisk wulkanicznych, japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach.

Kolejny dzień to zwiedzanie Nagasaki i japońskiego Niepokalanowa z masą pamiątek i miejsc związanych ze św. Maksymilianem. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, spacer po Parku Pokoju, wieczorem możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.

Świątynia Złotego Pawilonu

Następny dzień to przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu jednego z najbardziej okazałych obiektów w Japonii. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii, spacer do słynnej dzielnicy gejsz, zapoznanie się z tradycyjną zabudową.

Kolejny dzień to zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto. Spacer przez pomarańczowe bramy tori i przejazd Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej i wizyta w kościele św. Augustyna. Kolejny dzień w Akita. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym s. Agnieszce objawiała się Matka Boża i słynna figura Matki Bożej Płaczącej. Czas na prywatną modlitwę. Powrót superszybkim pociągiem do Tokio. Wjazd na 45 piętro ratusza, pożegnalny widok na Tokio.

Opieka duszpasterska i przewodnika, Msze św., noclegi w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach w pokojach dwu i trzyosobowych, śniadania i obiadokolacje, bilety na pociągi, ubezpieczanie. Cena: 9900 zł + 150 euro.

Zapisy, kontakt, pełen program: przez e-mail: pielgrzymka@rosemaria.pl albo przez telefon: 61 66 24 921 (godz 8-16). Informacje są także na stronie rozaniec.info.

Serdecznie zapraszamy!

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marsz dla Maryi

W tym roku minęła setna rocznica objawień fatimskich. Nie mogłem więc nie iść "znowu" do Fatimy. Udałem się tam pieszo...

Zamknij