Matka Boża Łaskawa

W miejscowości Livorno (Włochy), kilkanaście kilometrów od Pizy, 15 maja 1345 r. kaleki pasterz jak co dnia wyszedł wypasać swoje stado. Nagle jego uwagę przykuło intrygujące światło. Dostrzegł w nim przepiękny wizerunek Maryi, który otaczało kilka chmurek.

Pasterz oniemiały spoglądał na to dziwne zjawisko, aż naglący głos nakazał mu podnieść obraz i zanieść go na wzgórze Montenero. Biedak odpowiedział, że nie da rady, bo jest kaleki. Ten sam głos polecił mu, aby się nie obawiał i jednak wypełnił to polecenie.

Wziął on więc obraz i udał się w kierunku góry. Nagle Madonna stała się bardzo ciężka, tak że pasterz upadł ze zmęczenia. Gdy odpoczywał, poczuł, że coś dziwnego dzieje się z jego chromą nogą. Tak jakby wszystko w niej się prostowało. Teraz już z nowymi siłami wyniósł obraz na wzgórze. A potem zbiegł radośnie, wykrzykując pod adresem Maryi słowa podziękowania. W Livorno udał się do księży, którym wszystko to opowiedział. Duchowni bezzwło­cznie udali się na górę, odnaleźli tam obraz i postanowili zbudować dla niego kaplicę. Gdy tylko miasteczko dowiedziało się o cudzie, tłumy wiernych udały się w to miejsce prosząc Matkę Bożą o łaski.

Opiece Matki Bożej Łaskawej przypisuje się niezliczone cuda. Gdy w 1472 r. tereny Livorno dotknęło trzęsienie ziemi, mieszkańcy natychmiast zwrócili się o pomoc do Madonny. W efekcie nie zginęła ani jedna osoba. W 1496 r. cesarz Maksymilian I zorganizował ekspedycję, która miała zniszczyć miasto; wówczas mieszkańcy znów pośpieszyli na wzgórze Montenero. Plany cesarza pokrzyżował silny wiatr, który zatrzymał flotę i uniemożliwił jej dotarcie do zamierzonego celu.Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Królowa Różańca Świętego” numer 46

Zobacz, jak wygląda najnowsze wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

Zamknij