Przeszedł do wiecznej przestrzeni Boga. 21 października 2020 roku cichutko, nad ranem, przeszedł do wiecznej przestrzeni Boga ksiądz prałat Alojzy Zuber, kapłan wielkiego serca, pokory i posłuszeństwa, ostoja cierpliwości, nosiciel pokoju i życzliwości. Wielki Czciciel Najświętszej Maryi Panny. Przeszedł, aby w bliskości Trójcy Przenajświętszej, Najświętszej Dziewicy Maryi oraz całego dworu niebieskiego odebrać nominację do kontynuowania w niebie gorliwej służby rozpoczętej tu, na ziemi.
Kiedy Chrystus 57 lat temu mianował Alojzego Zubra lekarzem dusz, głosicielem Słowa Bożego, budowniczym świątyń w ludzkich sercach oraz budowniczym i modernizatorem kościołów gromadzących na modlitwie Boży Lud – wiedział On, że Alojzy bieg ukończy, wiary ustrzeże.
My – czciciele Matki Bożej Bolesnej, Pompejańskiej, Cudownego Medalika, parafianie skoczowscy, zapisaliśmy Go w swoich, jakże wdzięcznych, sercach, złotymi zgłoskami.
Ksiądz Alojzy służył w naszej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie prawie 31 lat jako proboszcz, dziekan, kustosz Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na Kaplicówce. Jako dziekan dekanatu skoczowskiego przyjmował papieża Jana Pawła II w maju 1995 roku na skoczowskiej Kaplicówce, która w tym dniu zgromadziła prawie stu biskupów, blisko siedmiuset księży i trzysta tysięcy pielgrzymów. Sprostał ogromnemu zadaniu, jakim była organizacja tego najważniejszego wydarzenia w dziejach ziemi cieszyńskiej. Dwa lata później papież Jan Paweł II obdarował go tytułem swojego kapelana, czyli mianował go kapelanem honorowym.
Posłuszny woli Bożej ksiądz Zuber swoje wysiłki koncentrował na budowie nowych świątyń oraz na kompleksowej renowacji kościoła parafialnego – najpiękniejszej świątyni barokowej Śląska Cieszyńskiego. To był remont stulecia, który pochłonął już kilka milionów złotych, i jeszcze nadal trwa. W 1981 roku jako proboszcz parafii św. Mikołaja w Pierśćcu rozpoczął budowę nowego kościoła w Zaborzu, w miejscowości przynależnej do parafii pierścieckiej. Kolejnym jego dziełem jest nowy kościół filialny pw. Miłosierdzia Bożego w Wiślicy, będący trwałą pamiątką po pielgrzymce papieskiej do Skoczowa.