Historia objawień w Lourdes

W niedzielę 14 lutego Bernadetta, wraz z przyjaciółkami wróciła do groty. Uklękła i zaczęła odmawiać różaniec. Po odmówieniu pierwszej dziesiątki ujrzała tę samą Panią. Pokropiła Ją wodą święconą. Im bardziej kropiła, tym bardziej Pani uśmiechała się.

Bernadetta urodziła się 7 stycznia 1844 roku w Lourdes. Była najstarszą córką z dziewięciorga dzieci ubogiego młynarza Franciszka Soubirous i Luizy Casterot. Bernadetta była chorowitym dzieckiem, gdyż przez większość życia cierpiała na astmę.  W 1866 roku wstąpiła do klasztoru Notre Dame de Nevers, gdzie spędziła resztę swojego krótkiego życia służąc chorym. W wieku 35 lat zmarła na gruźlicę.

Objawienie w Lourdes

11 lutego 1858 r. wraz z siostrą i przyjaciółką Bernadetta wyszła z domu zebrać drewno na opał nad rzekę, w okolicach groty, poniżej skały Massabielle. Przechodząc przez rzekę poczuła podmuch wiatru. Odwracając głowę w stronę polany ujrzała Panią ubraną w biało-niebieskie szaty, w ręku trzymała różaniec. Bernadetta wystraszyła się , gdyż sądziła, że jest to zjawa. Ze strachu zaczęła odmawiać różaniec. Kończąc spostrzegła, że piękna Pani zniknęła.

Książka: Lourdes. Wezwanie do pokuty

Lourdes. Wezwanie do pokuty ks. Józef Orchowski

Książka przygotowana na 160. rocznicę objawień w Lourdes! W przystępnej formie przybliża historię wezwania Maryi do różańca. Poznaj objawienia, które ponad pół wieku przed Fatimą otrzymała 14-letnia córka młynarza, Bernadetta Soubirous.

Zobacz

W niedzielę 14 lutego Bernadetta, wraz z przyjaciółkami wróciła do groty. Uklękła i zaczęła odmawiać różaniec. Po odmówieniu pierwszej dziesiątki ujrzała tę samą Panią. Pokropiła Ją wodą święconą. Im bardziej kropiła, tym bardziej Pani uśmiechała się. Maryja po raz pierwszy przemówiła podczas trzeciego objawienia. Maryja prosiła Bernadettę o to, aby przychodziła na to miejsce przez kolejne 15 dni. Dziewczynka zgodziła się. Podczas tych 15 dni wizjonerka otrzymała 3 tajemnice, których nie mogła ujawnić. Maryja w kolejnym objawieniu (24 lutego 1858 r) prosiła o modlitwę w intencji nawrócenia grzeszników. Kolejnego dnia Maryja prosiła świat o pokutę. Później kazała Bernadetcie zjeść roślinę, która tam rosła, iść do źródła i obmyć się wodą. Dziewczynka poszła na wskazane miejsce. Zaczęła drążyć ziemię. W tym miejscu odkryła źródło, które nigdy nie wyschło i stało się narzędziem wielu uzdrowień.

7 kwietnia objawienie trwało ponad godzinę, w tym czasie płomień świecy dotykał dłoni Bernadetty nie czyniąc jej żadnej krzywdy.

Bernadetta Soubirous Grota

Jestem Niepokalanym Poczęciem

W kolejnym objawieniu wizjonerka zapytała Panią kim jest. Odpowiedziała, że jest Niepokalanym Poczęciem. Ostatnie spotkanie z Maryją miało miejsce 16 lipca, wraz z rzeszą modlących się ludzi. Bernadetta ujrzała Maryję po raz ostatni z twarzą piękniejszą niż zwykle.

Objawienia Maryi w Lourdes zostały zatwierdzone 18 stycznia 1862 roku przez biskupa diecezji Tarbes, J.E. Laurence’a, jako autentyczne i nie budzące wątpliwości. W Lourdes po dzień dzisiejszy kwitnie ruch pielgrzymkowy, a Maryja uzdrawia modlących się, na co wskazują liczne cuda i świadectwa pielgrzymów.

Jakub Rychlewski

3.7 11 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
danuta
danuta
20 grudnia 2016 09:18

prosze o modlitwe o zdrowie dla mojego brata Piotra chorego na nowotwor

brtek
brtek
12 lutego 2017 12:27
Reply to  danuta

nie ma problemu 😉

Zlotos
Zlotos
11 lutego 2017 19:26

Prosze o modlitwe dla mojej mamie i mnie o zdrowie oraz dobrą żoną dla mnie i bóg zaplać za wszystko ♥️

Maciek
Maciek
20 lutego 2020 20:36

ok tylko to daje zebym mogl skopiować

Magdalena
Magdalena
26 lipca 2020 20:45

Błagam o modlitwę o uzdrowienie mnie z nowotworu ,chce być Mamą dla dzieci i kochająca żona ,córka ,siostra . Błagam o modlitwę w zamian ofiarowuje także swoją

Krystyna
Krystyna
11 lutego 2021 08:24

Temat tych objawień ma dla mnie szczególny charakter ; urodziłam się w setną rocznicę tych wydarzeń . Podczas moich narodzin w szpitalu odeszły od łóżka rodzącej mnie mamy odbierające poród, Przyczyną były niezwykłe zjawiska, które pojawiły się na niebie. Wszystko zakończyło się szczęśliwie zarówno dla mamy jak i dla mnie. Dziś przeżywam kolejną rocznicę moich urodzin.Jestem wdzięczna tej Matce i jej Synowi za rodziców i dar życia. Wierzę, że każde życie jest świętością.

6
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x