Dar maryjnych jubileuszy

Dobiega końca rok związany z obchodami 300-lecia koronacji Matki Bożej na Jasnej Górze, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie. Spróbujmy dostrzec owoce, które już się pojawiły, i zastanowić się, w jaki sposób możemy zaangażować się w dalsze szerzenie wezwania Maryi, aby to, co się dokonało, mogło trwać i się rozwijać

Z pewnością każdy z nas w indywidualny sposób włączył się w obchody tego jubileuszowego roku. Podejmowaliśmy wiele osobistych postanowień i działań, które były pełną miłości odpowiedzią daną Maryi, naszej Matce, przez każdego z nas, Jej dzieci. Zastanówmy się, czy na nowo usłyszane Jej słowa i prośby poruszyły nasze serca, skłoniły do zmiany w naszym życiu, pogłębienia wiary i gorliwości w modlitwie. Co w nas pozostało? Czy jest coś, o co szczególnie chcemy się troszczyć, co chcemy kontynuować, by nie zmarnować łask, jakich Bóg udzielił nam przez Maryję?

Przez cały rok w naszej ojczyźnie było wiele wyjątkowych wydarzeń związanych z jubileuszami. Były one przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za obecność Maryi w jasnogórskim sanktuarium oraz za Jej przyjście na ziemię w Gietrzwałdzie i Fatimie, gdzie z matczyną miłością i troską wezwała nas do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Dały możliwość dotarcia z przesłaniem Matki Najświętszej do ogromnej liczby osób i stały się wypełnieniem próśb, jakie Maryja do nas skierowała.To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.