Bartolo Longo w dwóch warszawskich parafiach

W poprzednim wydaniu KRŚ ukazał się artykuł pt. „Czy bł. Bartolo Longo jest Twoim patronem?”. Jednym z podanych argumentów ku temu, by Bartola Longo lepiej poznać to ten, że „jest autorem i pierwszym apostołem nowenny pompejańskiej, krzewicielem różańca oraz kultu Matki Bożej Pompejańskiej, założycielem wielu dzieł miłosierdzia. Skoro te charyzmaty są nam bliskie, nie możemy przejść obojętnie obok tego, od którego wszystko się zaczęło”. Z radością witamy więc w Polsce kolejne inicjatywy, które przybliżają nam tę wspaniałą postać.

Skoro te charyzmaty są nam bliskie, nie możemy przejść obojętnie obok tego, od którego wszystko się zaczęło”. Z radością witamy więc w Polsce kolejne inicjatywy, które przybliżają nam tę wspaniałą postać. W niedzielę 8 października w powstającej parafii pw. Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie miał miejsce pierwszy odpust parafialny oraz instalacja relikwii bł. Bartola Longo. O przewiezieniu relikwii pisaliśmy w numerze 25 KRŚ). Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, uświetnił ją chór i znakomici goście. Choć pogoda była bardzo deszczowa, chmury rozstąpiły się przed procesją wprowadzającą relikwie bł. Bartola Longo oraz festynem parafialnym pod gołym niebem. W noc poprzedzającą parafialne święto odbyła się pielgrzymka: Nocna Droga Różańcowa. Na 17­-kilometrowej trasie pielgrzymi odmówili 4 części różańca.

Ks. bp Marek Solarczyk poświęca relikwie bł. Bartolo

Codziennie o 16.40 w parafii jest odmawiana nowenna pompejańską (trzy części różańca) przed Najświętszym Sakramentem, a 26 dnia miesiąca, po mszy św. wieczornej.

Przy tej okazji mamy propozycję dla naszych Czytelników do wsparcia budowy świątyni poprzez dobrowolną ofiarę.

Jak wspomóc 
budowę kościoła?

Dokonując wpłaty na konto bankowe parafii i jako tytuł przelewu podając: „Cele kultu religijnego”, darowiznę na budowę kościoła można odliczyć od podatku dochodowego. Taka darowizna może wynieść do 6% rocznego dochodu i o tę kwotę zmniejszamy nasz dochód do opodatkowania. Ulgę wykazujemy w załączniku PIT/O i przenosimy do zeznania rocznego.

Pamiętajmy, że to nie tylko korzyści podatkowe! Wspierając budowę kościoła trwale zapisujemy nasze nazwiska jako darczyńców świątyni.

A jeśli nie możesz wesprzeć dzieła finansowo, to koniecznie wspomóż je modlitwą.

Więcej zdjęć na www.foto.krolowa.pl

Dane do wpłaty:

Ośrodek duszpasterski

pw. Matki Bożej Pompejańskiej,

Warszawa, ul. Myśliborska 28.

Numer konta w Banku Pekao S.A.:

40 1240 6087 1111 0010 7115 1385

Marek Woś

MAREK WOŚ redaktor naczelny

Redaktor KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od "brudnej roboty".
Wyszukaj jego teksty.


informacja

Wspieraj nas na wdowi grosz
Wspieraj różańcowe inicjatywy

Czy wiesz, że poza czasopismem "Królowa Różańca Świętego" mamy wiele innych inicjatyw? Jeśli podoba Ci się nasza praca, to wspieraj nasze inicjatywy.

Wybierz i wesprzyj projekt!


5 1 głos
Oceń ten tekst
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x