Zapomniane obietnice Jezusa

Pan Jezus przekazał s. Małgorzacie Alacoque obietnice skierowane do czcicieli Jego Serca. Czy pamiętamy o nich?

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego została ustanowiona na prośbę samego Jezusa. Pan Jezus objawił się św. Marii Małgorzacie Alacoque i ukazując jej Swoje Serce, powiedział: „Popatrz na to Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi i nie pominęło niczego, by okazać im swoją miłość, aż do wyniszczenia się. A w zamian od większości ludzi otrzymuje jedynie niewdzięczność, oziębłość i pogardę wobec Mnie w tym sakramencie Miłości. Najbardziej jednak bolesne jest to, że tak samo traktują Mnie serca Mnie poświęcone. Dlatego proszę cię, ażeby pierwszy piątek po oktawie Najświętszego Sakramentu został przeznaczony na specjalne święto dla uczczenia Mojego Serca, z przyjęciem tego dnia Komunii świętej i dowolnym aktem wynagrodzenia”.

Osobiste poświęcenie się Sercu Jezusowemu – oprawa miękka

W magazynie SKU:978-83-63110-55-0
Cena promocyjna 17,90 zł Cena 20,90 zł

W trakcie objawień Pan Jezus przekazał siostrze Małgorzacie Marii także obietnice skierowane do czcicieli Jego Serca. Zakonnica spisała je w listach. Już po jej śmierci zostały one zebrane w 12 obietnic i upublicznione. Weźmy je sobie do serca!

12 obietnic

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.

2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.

3. Będę ich pocieszał we wszystkich strapieniach.

4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.

5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia.

6. Grzesznicy znajdą w Mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.

7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.

8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości.

9. Błogosławić będę domy, w których obraz Mego Serca będzie umieszczony i czczony.

10. Kapłanom dam moc kruszenia najzatwardzialszych serc.

11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w Mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną.

12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca Mojego, że wszechmocna miłość Moja udzieli tym wszystkim, którzy przystąpią do komunii świętej w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaski pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce Moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Szczególnie ważna jest 12. obietnica zwana „wielką”. Niektórzy znają powiedzenie: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba”. Wielu z nas jako dzieci odprawiło pierwsze piątki. Uczmy tej pobożnej tradycji następne pokolenia i nie zapominajmy o obietnicach Serca Jezusowego.

Stanisława Gamrat

Świętej Małgorzacie Alacoque osiemdziesiąt razy ukazywał się Chrystus z przebitym Sercem oplecionym cierniową koroną. Pragnął On tego nabożeństwa, które ma nas uwrażliwić na grzech i wynagradzanie za tych, którzy najwięcej ranią Boże Serce. Podczas objawień Chrystus zapewnił nas o nieskończonym Miłosierdziu dla tych, którzy oddadzą się temu nabożeństwu.

Serce JezusaCzerwiec to miesiąc Serca Jezusowego, poświęćmy ten czas na osobiste oddanie się Boskiemu Sercu. Kto miłuje to Serce, będzie starał się wynagradzać za grzechy braci. Nabożeństwo osobistego poświęcenia się oprócz obietnic, które daje nam Pan Jezus, nakłada na nas również zobowiązania, zwłaszcza aktów pokutnych za grzechy innych. Nabożeństwo to nauczy nas naśladowania cnót Serca Bożego, przede wszystkim ufności i miłości. Książka jest dostępna na stronie www.rosemaria.pl lub tel. 61 86 87 345

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Zapomniana apostołka i jej nabożeństwo • Różaniec naszą siłą
14 października 2016 16:31

[…] Zapomniane obietnice […]

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Maryja Matka Kościoła
Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła

Wezwanie "Matko Kościoła" włączono do Litanii Loretańskiej z inicjatywy polskich biskupów. Wiara w duchowe macierzyństwo Maryi spowodowała również wprowadzenie nowego...

Zamknij