Wielka przeprowadzka… czyli Pan Jezus wstępuje do nieba

Tatuś Marty i Wojtka dostał pracę w innym mieście. Bardzo daleko. Trzeba się będzie przeprowadzić. Ale zmiana miejsca zamieszkania to niełatwa sprawa. Trzeba znaleźć odpowiednie mieszkanie lub dom. Potem wyremontować, urządzić. Wymaga co najmniej kilku miesięcy ciężkiej pracy. Dlatego na razie tata pojechał sam, wszystko musi przygotować. A potem jak już będzie wyszykowane, pomalowane, umeblowane sprowadzi do siebie całą rodzinę, żeby wszyscy mogli być razem.

Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne

W magazynie SKU:9788363110413
13,90 zł

Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy wyraźnie zapowiedział uczniom swoje odejście z powrotem do nieba do Ojca. Dokonał tego co było najważniejsze – zbawienia ludzi. Najpierw głosił Ewangelię, potem umarł i zmartwychwstał zwyciężając śmierć, szatana i grzech. Po zmartwychwstaniu nie przebywał już z uczniami. Ukazywał im się jeszcze kilka razy by udowodnić, że żyje. Ale także by pozałatwiać jeszcze na koniec kilka bardzo ważnych spraw – dał apostołom i ich następcom władzę odpuszczania grzechów, Piotra uczynił pierwszym papieżem. Nakazał głosić Ewangelię, udzielać chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Kiedy wszystko zostało do końca wypełnione, po czterdziestu dniach zaprowadził uczniów na Górę Oliwną, i wzniósł się do nieba. Gdy zniknął i obłok zabrał Go im sprzed oczu wtedy ukazali się aniołowie, którzy przypomnieli obietnicę, że Syn Boży wróci jeszcze raz na ziemię.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 matek, które zostały wyniesione na ołtarze (cz. I)

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze drogi życiowej, często błędnie budujemy opozycję – założenie rodziny bądź poświęcenie się Bogu. Świętych postrzegamy...

Zamknij