Ksiądz Marian Mucha, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem,
kustosz miejsca, które od 2018 roku, uchwałą Konferencji Episkopatu Polski zostało mianowane sanktuarium narodowym.
Wywiady
Kryzys Kościoła i Godzina Łaski w świetle orzeczeń z 2024 roku
Na nasze pytania o status Godziny Łaski oraz wizji mistycznych Pieriny Gilli odpowiada ks. Marco Alba, rektor sanktuarium Maryi Róży Duchownej i Matki Kościoła w Fontanelle pod Montichiari.
Bartolo Longo. Bardzo liczę na jego wsparcie
Rozmawiamy z ks. Piotrem Pieprzem, proboszczem w parafii w Lwówku.
…By świat był jak najbardziej po Bożemu
Katarzyna Kajzar z Krakowa. Żona, mama pięciorga dzieci, programistka. Studiowała teologię, prowadzi katolicki blog i podkast. Tercjarka dominikańska.
Kaligrafia oświetla prawdę
Guilherme Joaquim to artysta zajmujący się piękną, choć już niemal wymarłą dziedziną sztuki, jaką jest kaligrafia sakralna. W swojej pracy wykorzystuje tradycyjne metody twórcze.
Maryjność jest mi bliska od dziecka
Rozmawiamy z księdzem Maciejem Ściborem, proboszczem sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Pani Podhala
Matka Boża Ludźmierska. Patronka zagubionych
Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu to jeden z najważniejszych ośrodków pątniczych w Archidiecezji Krakowskiej. Historia tej najstarszej na Podhalu parafii sięga aż 1234 roku. O kulcie maryjnym i pobożności góralskiej rozmawiamy z siostrą Danutą Lipińską, urszulanką posługującą w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala.
Moją ukochaną modlitwą jest różaniec
Loreta Somma ma 60 lat, jest żoną i matką dwojga dzieci. Ukończyła Nauki o Teatrze i Widowiskach Artystycznych w Bolonii. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy jako publicystka. Od 20 lat zajmuje koordynowaniem komunikacją w sanktuarium w Pompejach.
Trzeba odbudować ten pomnik
W poprzednim numerze, przy artykule o św. Andrzeju Boboli, umieściliśmy archiwalne zdjęcie, które przedstawia jego relikwie przed pomnikiem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu.
Pomnik ten, choć istniał zaledwie siedem lat, stał się wizytówką miasta. Po zniszczeniu monumentu na początku II wojny światowej, stopniowo pamięć o nim odeszła w zapomnienie. Do czasu. Rozmawiamy z profesorem Stanisławem Mikołajczakiem, językoznawcą, wykładowcą akademickim, emerytowanym profesorem nauk humanistycznych z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
„Na tym miejscu chwała Boga Najwyższego odprawiać się będzie”
Brat Damian Bobel, zakrystian oprowadzający po sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy, opowiada nam historię tego niezwykłego miejsca.
Andrzej Boj Wojtowicz: Mój obraz będzie się modlił
Andrzej Boj Wojtowicz, autor obrazu Andrzeja Boboli. Studiował malarstwo w latach 1984–1990 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest wszechstronnym artystą, tworzącym w malarstwie, grafice i rysunku, inspirującym się realizmem i symboliką biblijną. Jego prace, szczególnie portrety i pejzaże karkonoskie, emanują głębokim duchowym przesłaniem. Twórczość Boja Wojtowicza odzwierciedla sacrum i głęboką świadomość artysty. Jest autorem obrazu przedstawiającego nowy wizerunek św. Andrzeja Boboli.
Bezmiar miłości w doskonałym poświęceniu
Rozmawiamy z br. Pawłem Mrukiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego o. Bernarda z Wąbrzeźna
Zespół Guadalupe: Z Maryją wielbimy Boga
Z Agnieszką Krasucką, żoną Pawła, mamą Marysi, założycielką Zespołu i Wspólnoty Guadalupe – rozmawia Magdalena Buczek
Wolność w umiłowaniu. Rozmowa z br. Rafałem o jego posłudze wśród ubogich
Brat Rafał Gorzołka, założyciel Fundacji Antoni, w zakonie 26 lat, z ubogimi 19 lat. Rozmawiamy o jego misji wśród ubogich.
Ona chce nas uratować
Rozmawiamy z Anetą Ciężarek, koordynatorką peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej.
Ks. Piotr Markielowski: Czym są dopowiedzenia różańcowe?
O dopowiedzeniach, ich historii i wpływie na modlitwę różańcową rozmawiam z ks. Piotrem Markielowskim i Barbarą Klimek OCDS.
Szczególnie piękne charaktery
Wywiad z postulatorem procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, ks. dr. Witoldem Burdą, dyrektorem Wydziału ds. Kanonizacyjnych Archidiecezji Przemyskiej
Siostry naszego Boga
Z Iwoną i Agnieszką – pielęgniarką i opiekunką medyczną – rozmawiamy o tym, jak w pracy zawodowej odnajdują swoje Z Iwoną i Agnieszką – pielęgniarką i opiekunką medyczną – rozmawiamy o tym, jak w pracy zawodowej odnajdują swoje powołanie do służby Bogu ukrytemu w człowieku.powołanie do służby Bogu ukrytemu w człowieku.
Matt Talbot. Premiera rekonstrukcji fotografii Sługi Bożego
„Lekarze powiedzieli, że gdybym coś zjadł, to nawet nie byłoby warto wzywać karetki. Miałem 30 kg wagi przy 182 cm wzrostu” – to dramatyczne wyznanie Grzegorza Jakielskiego, uzdrowionego dzięki modlitwie do Sługi Bożego Mateusza Talbota, poznaliśmy w 40. numerze „Królowej Różańca”. Grzegorz od lat rozpowszechnia wiedzę o Mateuszu Talbocie, ożenił się oraz wydał książkę „Matt Talbot. Święty alkoholik”. W ostatnim czasie dzięki jego staraniom możemy zobaczyć Mateusza Talbota na zrekonstruowanej fotografii (po lewej).
Wspólnota Róży Duchownej
Wspólnota Matki Bożej Róży Duchownej jest grupą osób, która modli się za kapłanów i osoby konsekrowane. Miejscem spotkań jest sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu, przy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP. We wspólnocie są osoby świeckie i konsekrowane. Spotkania rozpoczynają się modlitwą różańcową, po której jest msza święta i spotkanie formacyjne. Prelekcje prowadzone są przez zaproszonych gości, kapłanów oraz członków wspólnoty. Po spotkaniu odbywa się także całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. 12 września 2022 r. udaliśmy się na spotkanie ze wspólnotą, by porozmawiać o jej charyzmacie.
Warto być blisko Niego!
O Michale Archaniele i czasach ostatecznych rozmawiamy z ks. Krzysztofem Poświatą, wicegenerałem zakonu Michalitów, Kustoszem relikwii bł. Bronisława Markiewicza.