Słowo od redakcji (1)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego!

Oddajemy do Waszych rąk nowe czasopismo poświęcone Matce Bożej Różańcowej oraz nowennie pompejańskiej. Wysyłając do sądu prośbę o rejestrację tego czasopisma, nie przypuszczaliśmy, że dostaniemy pewien znak od Matki Bożej… „Królowa Różańca Świętego” została bowiem oficjalnie zarejestrowana 8 grudnia – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Krzysztof Jędrzejewski

Pielgrzym: Krzysztof Jędrzejewski

2200 km przebył Krzysztof Jędrzejewski w pieszej pielgrzymce na beatyfikację Jana Pawła II oraz na Noc Modlitwy w Sanktuarium w Pompejach.

Licheń

Noc, modlitwa i Licheń (1)

Zapewne większości z nas ruch pątników kojarzy się przede wszystkim z radosnym śpiewem wśród pięknej letniej pogody, zwiedzaniem miejsc świętych oraz zabytków. Często traktujemy to jako wyzwanie, słyszeliśmy zapewne o tych, którzy brali udział w pielgrzymkach do Częstochowy, Fatimy czy też podążali szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela. Pielgrzymowanie samo w sobie jest aktem pokuty i dziękczynienia oraz prośbą skierowaną do Boga. Jest po prostu wyznaniem wiary.

Nabożeństwo dwudziestu sobót

Przez całe swoje dzieło, a zwłaszcza przez „Piętnaście Sobót”, bł. Bartłomiej Longo rozwinął chrystologi­cznego i kontemplacyjnego ducha różańca, znajdując mocną zachętę i oparcie u Leona XIII, Papieża różańca.

Teresa z Lisieux

Wielka – „Mała” św. Teresa z Lisieux

W przeciwieństwie do św. Teresy z Ávili, zwanej Wielką, św. Teresa z Lisieux nazwana została Małą. Ale gdy czyta się jej „Dzieje duszy”, określenie „mała” wydaje się nieadekwatne. Bez wątpienia to Wielka Święta!

Bartolo Longo

Bartolo Longo

„Kto szerzy różaniec, będzie zbawiony!”

– te słowa usłyszał w swoim sercu Bartolo Longo, gdy popadł w rozpacz i był bliski samobójstwa. Słowa te uratowały mu życie. Kilkadziesiąt lat później w swoim dziele „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” zawarł znamienne słowa:

Apostolat Nowenny Pompejańskiej

Jak dołączyć do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej?

Do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej mogą należeć wszyscy, którzy odmawiają nowennę pompejańską (lub chcą zacząć ją odmawiać) i pragną szerzyć ją w swoim środowisku rodzinnym, parafialnym i społecznym. Obowiązkiem należących do Apostolatu jest rozszerzanie czci do Dziewicy Różańca Świętego z Pompejów poprzez dawanie świadectwa o łaskach otrzymanych przez odmawianie nowenny pompejańskiej.

Skoczów - biskup Rakoczy

Polskie Pompeje – Kaplicówka w Skoczowie

Nad Wisłą w sercu Pogórza Cieszyńskiego, malowniczo rozciąga się zabytkowe miasteczko Skoczów. Tutaj w 1576 r. przyszedł na świat św. Jan Sarkander – przykładny kapłan i męczennik.

Krzyż na górze

Modlitwa różańcowa moją siłą

Autentyczna, żywa wiara wyraża się w trudzie codziennej modlitwy. Kto przestaje się modlić, w pra­kty­ce staje się ateistą, duchowo obumiera i traci największy ducho­wy skarb: wiarę, nadzieję i miłość.