Słowo od redakcji (1)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego!

Oddajemy do Waszych rąk nowe czasopismo poświęcone Matce Bożej Różańcowej oraz nowennie pompejańskiej. Wysyłając do sądu prośbę o rejestrację tego czasopisma, nie przypuszczaliśmy, że dostaniemy pewien znak od Matki Bożej… „Królowa Różańca Świętego” została bowiem oficjalnie zarejestrowana 8 grudnia – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Odczytaliśmy to jako znak, że Matka Boża jest przychylna temu dziełu, co natchnęło nas nadzieją, iż mimo trudności natury finansowej uda nam się doprowadzić do wydania tego numeru. Co też się stało! Jako wydawcy dziełka bł. Bartola Longo pt. „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” nie przypuszczaliśmy nawet, że nowenna pompejańska, opisana w jednym z cudownych przypadków uleczenia w tej książce, osiągnie taką popularność w naszym kraju. Obecnie tysiące już osób indywidualnie oraz zbierając się w parafiach (zwłaszcza w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, o której piszemy w tym numerze) odmawia tę trudną, a jednocześnie tak pobłogosławioną cudami nowennę.

krzyz-rozaniecWychodząc naprzeciw rosnącej popularności nowenny pompejańskiej i czując potrzebę docierania do odmawiających tę modlitwę, postanowiliśmy powołać Apostolat Nowenny Pompejańskiej, którego głównym zadaniem będzie szerzenie nowenny w Polsce oraz zrzeszanie osób ją odmawiających. Głosem Apostolatu będzie właśnie „Królowa Różańca Świętego”. Każdego ósmego dnia miesiąca (ktoś może zapytać, dlaczego ósmego? – 8 maja to dzień wyjątkowy dla Sanktuarium w Pompejach, tego dnia w roku 1876 wmurowano kamień węgielny pod świątynię Królowej Różańca Świętego, a 8 grudnia 2011 roku zarejestrowano KRŚ) będzie odprawiana Msza św. w intencji wszystkich, którzy pragną należeć do Apostolatu. Mszy przewodniczyć będzie ojciec Krzysztof Piskorz, karmelita z Wrocławia. Raz w roku planujemy zaś w intencjach Apostolatu zamówić Mszę św. w Sanktuarium w Pompejach.

Pragniemy także poinformować Drogich Czytelników, że mamy stały kontakt z Sanktuarium w Pompejach, gdzie wydawane jest czasopismo „Il Rosario e la Nuova Pompei”. Zabiegaliśmy o zgodę na przedruk materiałów oraz informacji dotyczących tego, co dzieje się w najważniejszym różańcowym Sanktuarium na świecie. Bardzo się cieszymy, że delegat papieski, a jednocześnie „proboszcz” i zarządca Sanktuarium, arcybiskup Carlo Liberati wyraził na to zgodę i poniekąd możemy uważać nasze czasopismo za przedłużenie pompejańskiego, które założył sam bł. Bartolo Longo. Póki co zapraszamy serdecznie do jego lektury! Szczęść Boże! Marek Woś z redakcją „Królowej Różańca Świętego”

Redakcja

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x