To jest mój Dom – rozmowa z ks. Ivanem Licinio

Ksiądz Ivan Licinio jest kapłanem od 2011 roku i pełni posługę w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańca Świętego w Pompejach. Trudno nie zauważyć tego energicznego księdza, który całym sercem angażuje się w sprawną organizację uroczystości w świątyni. Prowadzi także liczne strony społecznościowe, które informują o bieżących wydarzeniach związanych z sanktuarium, a także duszpasterstwo młodzieży.

Na czym polega Księdza posługa w sanktuarium w Pompejach i jaka była Księdza droga powołania?

Jako wicerektor opiekuję się sanktuarium i zajmuję się przyjmowaniem pielgrzymów i posługą duszpasterską.

Pochodzę z Pompejów, a sanktuarium zawsze było moim drugim domem. Nigdy nie spodziewałem się jednak, że pewnego dnia będzie to mój dom w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Moje powołanie narodziło się z przykładu duszpasterskiego mojego proboszcza, śp. ks. Raffaela De Leonardisa. Od dziecka uczestniczyłem w życiu wspólnoty parafialnej, zajmując się różnymi posługami: wychowawcy, katechety, ministranta i na końcu archiwisty. Rozpocząłem liceum i jak wielu młodych więcej czasu poświęcałem nauce, a mniej parafii. Zawsze pozostawałem jednak z nią związany. Kiedy skończyłem szkołę średnią, Bóg pozwolił mi usłyszeć swój głos silniej niż kiedykolwiek, abym podjął ostateczną decyzję. I tak oto zostałem kapłanem.

Jaka jest Księdza osobista relacja z Matką Bożą Pompejańską?

Dla każdego mieszkańca Pompejów i osoby wierzącej Madonna Pompejańska jest czułą Matką, której zawierzamy się w tych pięknych i tych smutnych momentach naszego życia. W Jej ramionach znajdujemy pocieszenie i siłę, nadzieję i odwagę. Jak każda matka, zna serce wszystkich swoich dzieci i pragnie dla nich szczęścia. Z tego powodu zawsze wskazuje nam na swojego Syna, Jezusa.

Jaką rolę pełnią Jej wizerunek i sanktuarium na religijnej mapie Włoch?

Sanktuarium w Pompejach zostało nazwane przez papieża Benedykta XVI najważniejszym centrum na świecie szerzącym duchowość różańcową. Obraz Matki Bożej Pompejańskiej, również dzięki gorliwości bł. Bartola Longa, jest znany w każdym zakątku świata i jest niewątpliwie jednym z najbardziej ukochanych przez wiernych wizerunków maryjnych. Jest to potwierdzane przez prawie dwa miliony pielgrzymów, którzy przybywają każdego roku do Pompejów z całego świata, by prosić Matkę Bożą o wyproszenie łask.Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piękno sanktuarium pompejańskiego cz. 4: Wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej

Historia życia bł. Bartola Longo to gotowy materiał na piękny film, a właściwie… serial, pełny niezwykłych zwrotów akcji. Wiele o...

Zamknij