Trzy rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w Adwencie!

Gdy witryny sklepów atakują najdziwniejszymi pomysłami na prezenty, radio puszcza wciąż te same, jak co roku, piosenki, a pracy w domu wciąż przybywa, łatwo przegapić tak wyjątkowy okres, jakim jest Adwent. Skorzystaj z naszych sposobów, a przygotujesz do przyjścia Pana Jezusa nie tylko ciało, ale i duszę!

Istotę Adwentu można zawrzeć w jednym słowie – „oczekiwanie”. Jak uczy Kościół, to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, gdy wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Co ważniejsze jednak, przez to wspomnienie kierujemy swoje dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Często słyszymy, że Adwent jest czasem „radosnego oczekiwania”. Podobne radosne oczekiwanie towarzyszy ciężarnej Maryi. Jak u większości przyszłych matek, szczęście przeplata się tu z refleksją i niepokojem.

Pójdź na roraty!

Gdy piszę ten tekst, w głowie słyszę roratnie pieśni, a na mojej twarzy występuje mimowolny uśmiech. Z natury jestem typową sową i poza grudniem dużo częściej zdarza mi się kłaść o piątej rano, niż wstawać. Miałam jednak szczęście trafić w życiu na kapłana, który pomógł mi odkryć piękno porannych Mszy w ciemnym kościele. Może umówisz się z kimś znajomym na wzajemne budzenie? Na pewno nie pożałujesz!

Wykonaj od dawna odkładany telefon!rozmowa

Co robi Maryja po tym, gdy dowiaduje się, że zostanie Matką Zbawiciela? Idzie podzielić się swą radością z
krewną i pogratulować jej długo oczekiwanego syna! Czy wiesz, że droga, którą musiała przebyć pieszo, wynosiła około 150 km? Telefon, który od dawna odkładasz, na pewno zajmie mniej czasu, a sprawi drugiej osobie wiele radości. A może napiszesz list?

Zatęsknij!

Popularny slogan mówi: „święta, święta i po świętach”. Wielokrotnie bywa tak, że do świątecznego stołu zasiadamy wykończeni. Nawet kolęd nam się nie chce śpiewać, bo przez cały grudzień już się osłuchały… Zrób coś, aby poczuć adwentowe oczekiwanie i rzeczywistą radość z dnia narodzenia Jezusa.

Może podzielisz się swoim sposobem w komentarzu?

Przeczytaj też przepiękną opowieść adwentową!

Adwent

4 2 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
weronika
weronika
6 grudnia 2016 16:31

Oczekiwanie Maryi w stanie Błogosławionym ( nie ciężarnej)

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x