Rozważania różańcowe

Nawracaj się, czyli zmieniaj myślenie! Rozważamy tajemnice różańca z o. Krzysztofem Piskorzem OCD, duszpasterzem Apostolatu Nowenny Pompejańskiej.

Tajemnice radosne

Tajemnica 1: Zwiastowanie NMP

Widzę Cię, Maryjo, jak jesteś pełna pokory i uniżenia. Przypominasz mi, bym poddawał się temu, co Bóg dla mnie zaplanował, bo przecież każdego dnia mogę przeżywać swoje zwiastowanie przez wypowiadanie razem z Tobą „fiat”. Niech poddawanie się woli Bożej kształtuje moje myślenie, by rzeczywiście było ono ewangeliczne.

Tajemnica 2: Nawiedzenie św. Elżbiety

Podejmuję się drogi nawrócenia, podążania Twoimi śladami. Ty mnie, Maryjo, prowadzisz bezpieczną, wąską drogą do królestwa niebieskiego. Chwytam się Twego płaszcza jak małe dziecko i idę z Tobą przez ten świat, niosąc bliskim radość Ewangelii, a to wszystko w duchu uwielbienia, bo Pan zmienia moje myślenie, nawraca mnie ku sobie.

Tajemnica 3: Narodzenie Jezusa

Narodziła się z Ciebie, o Niepokalana, prawdziwa Światłość, która rozprasza ciemności naszego myślenia. Jak wiele serc poddaje się chętnie myśleniu tego świata i nie chcą być wyprowadzeni z ciemności na wolność, by być prawdziwymi dziećmi bożymi. Wyproś, Maryjo, tym sercom, łaskę przemiany i nawrócenia, by otworzyli się na przychodzącego Zbawiciela.

Tajemnica 4: Ofiarowanie Jezusa

Przez Twoje ręce, Maryjo, a także przez św. Józefa, ofiarowany jest Jezus całemu światu jako ten, który przynosi zbawienie. I tylko w Nim jest nasze szczęście i radość! Oby ludzkość w 2021 roku, w tym pandemicznym świecie, chciała to zrozumieć. Niech zmienia swoje myślenie i w swej bezradności chętnie się ofiarowuje Najwyższemu Bogu.

Tajemnica 5: Znalezienie Jezusa w świątyni

Maryjo, wraz ze św. Józefem wskazujecie nam, że Jezus jest najważniejszy. A On wskazuje nam na Ojca: „być w sprawach Ojca”. Nie ma dla nas innej drogi zbawienia. Przez Kościół do św. Józefa! Przez Józefa do Maryi! Przez Maryję do Jezusa! A Jezus – drogą do Ojca! Amen.

Tajemnice światła

Tajemnica 1: Chrzest Jezusa w Jordanie

Jak wielka łaska nas dotyka. Chrzest, czyli nowe życie w Duchu Świętym, nowe myślenie, nowa jakość życia. Maryjo, obyśmy chcieli to zrozumieć, że chrześcijanin to człowiek właściwego myślenia w Duchu Świętym, to człowiek, który nie idzie na skróty, a zła nie nazywa dobrem.

Tajemnica 2: Objawienie Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej

Przy tej tajemnicy słyszymy Twoje słowa, Maryjo: „Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie”. Mówisz tak i dzisiaj do nas, bo zależy ci, Matko, na naszym nawróceniu. Tylko wtedy będzie się ono dokonywało, kiedy będziemy posłuszni słowom twojego Syna. Inaczej oszukujemy samych siebie i nie ma w nas prawdy.

Tajemnica 3: Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

Jak będę autentycznym świadkiem twego Syna, Maryjo, skoro nie chcę się porządnie nawrócić? Wciąż mieszam swoje myślenie z tym ewangelicznym. Przyjmuję to, co mi się podoba, i obstaję przy swoich poglądach, które są sprzeczne z głoszoną przez Jezusa prawdą. Matko, ratuj mnie i nas wszystkich od takiej przewrotności i zakłamanego katolicyzmu, który ubiera się w swoje własne szaty chwały i usprawiedliwiania.

Tajemnica 4: Przemienienie na Górze Tabor

Tylko przyjaźń z Jezusem może naprawić moje myślenie. Maryjo, dopomóż mi w tym zapatrzeniu się w Jezusa, mojego Pana i Zbawiciela, bym więcej czasu poświęcał na modlitwę i słuchanie Jego słowa. Wszak tylko z tego narodzi się moje właściwe nawrócenie. Ta moja przemiana jest w samym Jezusie i każdego dnia chcę to odkrywać. Sam się nie nawrócę!

Tajemnica 5: Ustanowienie Eucharystii

Chcę myśleć po bożemu, bo Eucharystia mnie w tym kształtuje. Jeśli coś uwłacza chwale mojego Boga, którego przyjmuję w tym sakramencie, proszę cię, Maryjo, niech czym prędzej odrzucę to od siebie. Pokieruj moimi krokami, by moje życie było eucharystyczne, całe dla Boga, w Bogu i z Bogiem. Amen.

Tajemnice bolesne

Tajemnica 1: Modlitwa Jezusa w Ogrójcu

Tak trudno jest mi nieraz z pokorą przyjąć wyroki boskiej Opatrzności. Ile razy wychodzi na wierzch moje „ja”. Czy rzeczywiście wiem lepiej od Boga?! Maryjo, zdepcz moją pychę, która się panoszy, zatruwa moje życie i sprzeciwia się temu wszystkiemu, co na mnie przychodzi.

KRS nr 49Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!

Krzysztof Piskorz

KRZYSZTOF PISKORZ karmelita bosy

Opiekun duchowy Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, duszpasterz powołań.
Wyszukaj jego teksty.

4 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x