Róża od o. Pio dla Madonny

Już kilka lat temu pisaliśmy w KRŚ o róży ojca Pio, którą podarował Matce Bożej Pompejańskiej. Bardzo chciałem zobaczyć tę cenną relikwię.

„Kochajcie Madonnę i czyńcie wszystko, by Ją kochano. Odmawiajcie różaniec, odmawiajcie go zawsze, jak tylko możecie!” Te słowa ojciec Pio wypowiedział na dwa dni przed swoją śmiercią. Można więc je uznać za testament dla jego duchowych dzieci. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ojciec Pio miał także szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej. W jego listach znajdziemy informację, że codziennie zwracał się do „Tej Przemożnej Królowej Różańca” i modlił się nowenną ułożoną przez bł. Bartola Longa. Święty zakonnik był trzy razy w pompejańskim sanktuarium. W 1901 roku ze szkolną pielgrzymką, w 1911 z ojcem superiorem swojego zakonu oraz w 1917 roku po opuszczeniu służby wojskowej w pielgrzymce dziękczynnej.

[m2i_product_block sku=”9788363110598″ ]

Róża od o. Pio

I podobno… pojawiał się w sanktuarium w Pompejach także wtedy, gdy przebywał w San Giovanni Rotondo! Były to słynne bilokacje świętego. Widziały go siostry zakonne posługujące w sanktuarium. I chyba można im wierzyć. Miłość do Matki Bożej Pompejańskiej była bowiem tak silna u świętego zakonnika, że musiał „odwiedzić” ją częściej niż tylko trzy razy.

Pompejańska Madonna była także w jego modlitwach. Modlił się do Niej o trzy łaski – zwolnienie z wojska, powrót do zakonu, a także o… rychłą śmierć. W liście do swojej duchowej córki Rafaeliny prosi ją, by także wstawiała się za nim w tych intencjach do Matki Bożej Pompejańskiej.

Maryja wysłuchała tylko dwie jego prośby. Śmierć przyszła do ojca Pio dopiero po długim i pełnym cierpień ale jakże owocnym dla Kościoła życiu.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Relikwia róży przez długi czas była w rektoracie, niedostępna dla pielgrzymów. Mało kto o niej nie wiedział, a tym bardziej nie miał szansy oglądać. Miałem tę okazję już trzy lata temu, ale należałem do wyjątków. Zdziwiło mnie, że tak wielka pamiątka i oznaka miłości o. Pio do Matki Bożej Pompejańskiej jest schowana. I od niedawna nareszcie róża ojca Pio może być podziwiana przez wszystkich pielgrzymów. Została umieszczona w wielkim holu na honorowym miejscu obok różańca podarowanego sanktuarium przez Ojca Świętego Franciszka.

5 1 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x