Pokuty, pokuty, pokuty…

„Pokuta! Módlcie się o nawrócenie grzeszników” – powiedziała Maryja Bernadetcie Soubirous 160 lat temu. Przesłanie z Lourdes do pokuty i nawrócenia jest szczególnie aktualne w naszych czasach.

Pierwsze objawienie Bernadetta opisała następującymi słowami: „Kiedy Ją zobaczyłam, przetarłam oczy, sądząc, że mi się przywidziało. Zaraz też włożyłam rękę do kieszonki i znalazłam swój różaniec. Chciałam przeżegnać się, ale nie mogłam unieść opadającej ręki. Dopiero kiedy Pani uczyniła znak krzyża, wtedy i ja drżącą ręką spróbowałam i udało się. Równocześnie zaczęłam odmawiać różaniec. Także Pani przesuwała ziarenka różańca, ale nie poruszała wargami. Kiedy skończyłam odmawianie, widzenie ustało natychmiast”.

Było to 11 lutego 1858 r. Rok ten był rokiem zmian politycznych nie tylko we Francji, lecz także w Europie. Szerzyła się masoneria, trwała zażarta walka z Kościołem. W tym roku rodziły się idee, które uformowały obecny świat stojący w opozycji do chrześcijaństwa. W tym roku Karol Darwin podważył boskie pochodzenia człowieka, kompozytor Ryszard Wagner napisał operę sławiącą mit wyższości rasy germańskiej, która była natchnieniem dla faszyzmu, a Karol Marks wydał swoje dzieło – podwalinę komunizmu. Idee tych „oświeconych” zdominowały świat na cały wiek i doprowadziły do katastrofy Europę.

Grota objawień w Lourdes

 

W tym przełomowym roku Maryja wybiera małą, biedną, chorą i niewykształconą Bernadettę, aby zadać kłam tym ideom. Wybiera to, „co małe i głupie” w oczach świata. Nie będzie łatwo Bernadetcie nieść ciężar odpowiedzialności za ratowanie świata i przekazanie orędzi Matki Bożej. Będzie cierpieć prześladowania nawet ze strony najbliższych. Jednak gotowa jest na taką ofiarę, by ratować grzeszników i wzywać świat do pokuty. Świat, który w zaślepieniu zmierzał do katastrofy.

„Jednakże szczęśliwa była dusza moja, Przenajświętsza Matko, kiedy miałam radość Cię oglądać. Zniżyłaś się aż do ziemi, aby ukazać się słabemu dziecku i powierzyć mu pewne sprawy mimo jego wielkiej niegodności. Jakiż to powód do pokory! Ty, Matko nieba i ziemi, zechciałaś posłużyć się tym, co najsłabsze w oczach świata” – tak wyrażała swoje przeżycia wizjonerka.

Ta dobra Matka dała także ludzkości źródło łask ziemskich – zdrowia i podniesienia na duchu. W dniu, w którym prosiła o pokutę, poleciła Bernadetcie napić się i obmyć w źródle. „Nie widzę źródła” – odrzekła dziewczyna i skierowała się ku rzece. Pani jednak wskazała jej skałę. „Podeszłam więc pod skałę i zaczęłam drążyć w ziemi. Po chwili mogłam nabrać wody, choć dopiero za czwartym razem mogłam się napić, ponieważ tak była brudna”. W ten sposób zostało odkryte źródło, które nigdy nie wyschło i stało się narzędziem licznych uzdrowień po dziś dzień.

Ujęcie wody w źródełku w Lourdes

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

1
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
1 Autorzy
Rafał Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał

„powiedziała Maryja Bernadetcie soubirous 60 lat temu” ??? raczej 160 lat temu. 🙂

Zanim skopiujesz, napisz do nas.