Pocieszycielka cierpiących

To było miejsce „zapomniane przez Boga i ludzi”. Pożary, liczne nieszczęścia związane z wojną 30-letnią i nękający okolicę dezerterzy sprawili, że nikt nie interesował się niemiecką wioską Kevelaer położoną zaledwie kilkanaście kilometrów od Düsseldorfu. Jednak rok 1641 przyniósł odmianę. Wędrowny kupiec Hendrick Busman przemierzał opustoszałą wioskę Kevelaer. Przy przydrożnym krzyżu postanowił się pomodlić. Oto, jak sam relacjonuje to wydarzenie:

„W okolicach Bożego Narodzenia roku Pańskiego 1641, idąc z Weeze, znalazłem się w pobliżu Kevelaer. Stoi tam przydrożny krzyż. W owym miejscu usłyszałem głos: „Wybuduj tu kaplicę”. Ogromnie mnie to zdziwiło i rozejrzałem się wokoło, lecz nikogo nie dostrzegłem. Poszedłem dalej, ale myślami wciąż wracałem do tego miejsca i wydarzenia. Siedem dni później szedłem tą samą drogą i w tym samym miejscu po raz drugi usłyszałem te same słowa. Znowu dobiegł mnie głośny i wyraźny głos od strony krzyża. Potem usłyszałem to samo po raz trzeci. Zasmuciłem się, gdyż moje możliwości były bardzo ograniczone. W każdym razie postanowiłem, że ze skromnych mych dochodów jakoś odłożę pewną sumę, by wybudować tu kaplicę.

Potem na miesiąc przed Zielonymi Świątkami moja żona Michele miała w nocy wizję jaśniejącej świątyni z obrazem, który jakiś czas wcześniej widziała w rękach żołnierzy. Żołnierze ci nieśli z Luksemburga dwa wykonane na papierze wizerunki Matki Bożej, które chcieli sprzedać żonie. Jednak ich cena była za wysoka i żona odstąpiła od kupna.

Rycina MaryiOpowiadanie to umocniło moją wiarę i kazałem żonie dowiedzieć się, gdzie przebywają ci żołnierze. Okazało się, że zostawili obrazy porucznikowi, który przebywał w więzieniu w Kempen. Michele udała się do niego i wyprosiła jeden z obrazów”.

KRS nr 49Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!

Stanisława Gamrat

STANISŁAWA GAMRAT dziennikarka

Publikuje na tematy Maryjne, odkrywa nieznane miejsca kultu i zapomniane historie o objawieniach Maryi.
Wyszukaj jej teksty.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x