Z okazji święta Matki Bożej Częstochowskiej udostępniamy wydanie wydanie jubileuszowe PDF – dla każdego, bezpłatnie! To 76 stron dobrej, katolickiej lektury, a przewodnim tematem jest jasnogórska ikona Maryi.
Gdzie można pobrać bezpłatne wydanie PDF?
To proste: pobierz klikając na poniższy przycisk lub okładkę czasopisma.
Wersję drukowaną można nabyć w niższej cenie tutaj: rosemaria.pl/krs
Dzielmy się dobrymi treściami:
Zapraszamy do udostępniania tego wydania! Plik PDF jest bezpłatny i przeznaczony do powszechnej dystrybucji.
Będzie nam miło, jeśli przekażesz go dalej!
Niech także inni skorzystają z dobrych treści.
Co znajdę w tym wydaniu? – Oto spis tekstów:
Stanisława Gamrat: Jestem, pamiętam, czuwam
Pani Jasnogórska króluje w Polsce w ponad 260 parafiach pod jej wezwaniem. Swoim płaszczem opieki obejmuje całą Ojczyznę. Poznaj przesłanie ikony Matki Bożej Częstochowskiej.
ks. Józef Orchowski: Poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi
13 czerwca 1917 r. Matka Najświętsza po raz pierwszy ukazała swoje Niepokalane Serce Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie w Cova da Iria. Prosiła dzieci o ofiarowanie cierpień w intencji grzeszników.
Nie traćmy ducha! – Rozmowa z o. Marianem Waligórą (Marek Woś)
Ojciec Marian Waligóra z Jasnej Góry. Pasjonują go górskie wędrówki i fotografia, jest biegaczem długodystansowym. Rozmawiamy o różańcu, maryjności Polaków i przesłaniu z Fatimy.
Szymon Wilk: Jasnogórska Pani w Częstochowie
„Duchowa stolica Polski”, „najważniejsze sanktuarium maryjne w kraju”, „miejsce, gdzie zawsze czuliśmy się wolni” – te doniosłe określenia streszczają posłannictwo miejsca, gdzie od XIV czcimy Królową Polski.
Izabela Marciniak: Król w cieniu Królowej. Jan II Kazimierz Waza
Za panowania Wazów ugruntował się w Rzeczpospolitej kult maryjny. I może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Wazowie wywodzili się ze Szwecji, kraju protestanckiego.
Rafał Stanisławski: Błękitny Generał
Jasna Góra daje świadectwo o miejscu, jakie w życiu generała Hallera zajmowała Matka Boża, Cudowny Obraz i Częstochowa – duchowa stolica Polaków. Kochał Matkę Bożą z dziecięcą prostotą.
Andrzej Jędrzejczak: Przypowieści o Królestwie Bożym
W trzynastym rozdziale Ewangelii według św. Mateusza pojawia się aż siedem przypowieści. Czy wszystkie dotyczą jednej i tej samej sprawy? Sprawdźmy!
Jacek Kowalski: Matka Boża i miecz Sahajdacznego
Trwa wojna Ukrainy Rosją. Grzmi polska broń w ukraińskich rękach. Trudno nie wspomnieć, że skarbiec Zamku Królewskiego przechowuje miecz hetmana Piotra Sahajdacznego, dar polskiego królewicza.
Tomasz Parciński i s. Urszula Dzielawska CMBB: Filip i Bartłomiej
Obaj należą do narodu wybranego i są wychowani w tej samej wierze. Wiele ich łączy, mimo iż jeden z nich żyje na obrzeżach żydowskiego świata, a drugiego Jezus nazwie „prawdziwym Izraelitą”.
Bartłomiej Cipora: Maryja w Islamie
Maryja obecna jest w 70 wersetach spisanych w 12 surach. Mahomet, kompilując i układając opowiadania o Jezusie i Maryi z fragmentów Pisma Świętego, czasami jednak mieszał pewne fakty.
Krzysztof Jędrzejewski: Grób pełen radości. Jerozolima 2005
Ostatnio opisywałem niebezpieczeństwa, które spotkały mnie w Kosowie, w drodze do Ziemi Świętej, do której szedłem w 2005 r. Opiszę to, co spotkało nas na miejscu.
Marek Piotrowski: Matka wszystkich żyjących
W poprzednim numerze „Królowej Różańca” wspomniałem, iż Apokalipsa przedstawia Maryję jako matkę tych, „co strzegą przykazań i mają świadectwo Jezusa”, innymi słowy: chrześcijan.
Z Maryją i Józefem idę przez życie – rozmawia M. Woś
Ks. Marian Kopko – angażował się w pomoc Solidarności oraz w podziemiu wydawniczym. W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie jest proboszczem i moderatorem Żywego Różańca.
Rafał Bijak: Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie
Zbliżając się do dawnego kościoła klasztornego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pielgrzymi i turyści mogą dostrzec nad bramą ozdobny kartusz, a w nim napis Dom Łaski.
Magdalena Buczek: Oblubienice Ukrzyżowanego
Dzieli je kilka wieków, ale mają ze sobą wiele wspólnego. Przeciwności nie zgasiły w nich zapału do realizacji Bożych natchnień. Duchową moc czerpały z miłości do Jezusa ukrzyżowanego.
Agata Skorupska-Cymbaluk: Dzieci innego świata
To dość powszechna pokusa – złapać Boga na słowie, pokazać mu, że się myli, że nie ma racji, a jego obietnice są złudne. Ulegli jej saduceusze, opierający swoją wiarę tylko na Pięcioksięgu.
Renata Gontarz: Symbolika wody w liturgii Kościoła
Podczas wielu nabożeństw w kościele, także w liturgii używa się wody. Zastanówmy się wspólnie, dlaczego woda jest tak często używana w kościele i jaka jest tego symbolika.
Elżbieta Grot: „To były moje najlepsze kazania” – Bronisław Komorowski
W kościele św. Mikołaja w Gdańsku był wikariuszem dla Niemców i Polaków. Szczególną opieką objął polskie rodziny. Dzięki jego staraniom odbywały się msze święte z polskim kazaniem.
Bartosz Wojnarowski: Maria od Jezusa z Ágredy
Zakonnica na poły legendarna. Mogli tak o niej powiedzieć ci, którzy za sprawą nadzwyczajnego daru widzieli ją w Ameryce Północnej, chociaż od złożenia ślubów nie opuszczała klasztoru.
Lidia Wajdzik, Dzień nadzwyczajnej łaski
Cały świat zalewa fala zła, fala kłamstwa, obłudy, fałszu, grzechów sodomskich, deprawacja dzieci i młodzieży. Wspaniała skądinąd technika służy do ograbiania ludzkości z dążenia do prawdy.
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej