Oddaj się dwóm Sercom: Jezusa i Maryi

Świętujemy dwa kolejne dni z wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Włączmy w to akt zawierzenia dwóm sercom! Niech to bedzie twoje oddanie się w niewolę Jezusa i Maryi, aby ich drogi stały się twoimi. Zobacz, ile jest zła na świecie… Jezus i Maryja potrzebują twojej woli, by wprowadzać Królestwo Boże, twoich nóg, by iść i głosić dobrą nowinę, twoich rąk, by podać rękę zabłąkanym grzesznikom. Zapewniam cię, że jeśli zawierzysz IM swoje serce, twoje życie ulegnie zmianie. 

Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa

Oddaję i poświęcam Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa moją osobę i moje życie, moje uczynki, troski i cierpienia, nie chcąc odtąd używać żadnej cząstki mojego jestestwa, jeno aby czcić, miłować i wielbić To Serce. Mam niezłomną wolę całkowicie należeć do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by Mu się mogło nie podobać.

Obieram więc Ciebie, Najświętsze Serce, za jedyny przedmiot mojej miłości, za Opiekuna mego życia, za rękojmię mego zbawienia, za lekarstwo na moją ułomność i niestałość, za naprawienie wszystkich błędów mojego życia i za pewne schronienie w godzinę mej śmierci. Bądź więc, o Serce, pełne dobroci, moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie strzały Jego sprawiedliwego gniewu. O Serce pełne miłości, w Tobie pokładam całą mą ufność, gdyż wszystkiego się obawiam po mojej słabości i złości, natomiast spodziewam się wszystkiego po Twej dobroci.

Zniszcz więc we mnie wszystko, cokolwiek może Ci się nie podobać albo sprzeciwiać. Niech Boska Twa miłość tak głęboko wniknie w me serce, bym nigdy nie mógł zapomnieć o Tobie ani się od Ciebie odłączyć. Błagam Cię przez nieskończoną Twą dobroć, niech imię moje będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, by całym mym szczęściem i najwyższą mą chwałą było żyć i umierać jako Twój wierny sługa.

Amen.

Akt pochodzi z książki „Osobiste poświęcenie się Najświętszemu Sercu Jezusowemu” – zobacz książkę

Akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

O Niepokalane Serce Najchwalebniejszej Dziewicy Maryi! Pozdrawiam Cię jako Serce Matki Bożej, Matki Odkupiciela rodzaju ludzkiego, Pośredniczki wszelkich łask, władnej Królowej świata oraz mojej czułej Matki.

W zjednoczeniu z Sercem Twojego Najmilszego Syna Jezusa, poświęcam i oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, wołając: TOTUS TUUS EGO SUM ET OMNIA MEA TUA. – O Serce Maryi, cały należę do Ciebie i wszystko, co tylko posiadam, jest Twoje. Twojemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo, poświęcam życie i działalność moją, zmysły i władze, dobra duchowe i doczesne, przyrodzone i nadprzyrodzone, zewnętrzne i wewnętrzne, przemijające i trwałe, moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – bez zastrzeżeń – mój czas, życie, wieczność, niebo, serce moje, ciało, duszę, osobę i całą moją istotę – wszystko!

O Niepokalane Serce mojej Najczystszej Matki, roztocz nade mną Swoje własne królowanie i rozporządzaj mną i całą moją ofiarą według zamiarów i upodobań Bożych. O Serce gorejące Bożą miłością, zdaję się całkowicie na Ciebie, powierzam się Tobie. Bądź moim światłem i mocą, moim oparciem i pomocą, odpoczynkiem i schronieniem, radością i życiem, moim orędownikiem i moim wszystkim po Najświętszym Sercu Jezusa, mojego Króla i Oblubieńca.

O Serce Panny wiernej i Ucieczki grzeszników, uczyń mnie wiernym uczniem i naśladowcą Jezusa, wzbudź we mnie wstręt do grzechu i mentalności tego świata. Obdarz mnie duchem dziecięctwa Bożego, stwórz we mnie serce czyste, odważne i mężne.

Pomnażaj we mnie Boże życie zjednoczone z Trójcą Przenajświętszą, bym za Twoim orędownictwem już tu, na ziemi osiągnął taki stopień świętości, a w wieczności – taki stopień chwały, jaki Bóg mi przeznaczył od wieków.

Amen.

Akt pochodzi z książki „Nabożeństwo pierwszych sobót” św. bp. Józefa Pelczara – zobacz książkę

3.8 29 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
30 czerwca 2019 00:12

Bogu niech będą dzięki, Jemu cześć i chwała i uwielbienie, teraz i na wieki wieków. Amen.

Iza
Iza
16 września 2020 22:50

Last edited 7 miesięcy temu by Iza
Roman
Roman
25 października 2020 02:15

Proszę o potrzebne łaski, środki i odwagę do wypełnieniaTwojej woli w każej chwili dnia dzisiejszego i w całym oim życiu.

józef
józef
2 grudnia 2020 19:47

bardzo podoba

józef
józef
2 grudnia 2020 19:49

chce sie pomodlić z rodziną aktem zawieżenia , aby skopiować musze piasać że mi sie podoba, jeszce raz spróbuje skopiować jak się nie uda to idę gdzie indziej a administrator tej strony niech się zastanowi czy nie przesadziła z tymi blokadami
z Bogiem
józef

5
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x