Posłał Bóg anioła Gabriela

Kobietom często zarzuca się brak umiejętności podejmowania decyzji. Tymczasem decyzja jednej młodej dziewczyny odmieniła losy świata.

Kościół uczy nas, iż Maryja była kimś więcej niż tylko biernym narzędziem w rękach Boga. Jej czynna zgoda była ważnym elementem Wcielenia Syna Bożego. Człowiek ma wszak wolną wolę. Maryja zaś przyjęła słowa, które być może nie do końca rozumiała, z konsekwencjami, o których nie mogła wiedzieć. Ewangelista Łukasz przytacza to pełne pokory zdanie, które dziś powtarzamy w modlitwie Anioł Pański – «Niech mi się stanie według słowa Twego» (Łk 1,38).

Znamienite, iż Bóg po tym jak Maryja stała się brzemienna, posłał swojego anioła, by odwiedził we śnie Józefa. Józefa nazywamy opiekunem Jezusa i Maryi. W swej nieskończonej mądrości Bóg uznał, że Bóg-człowiek i Jego Rodzicielka potrzebują opieki mężczyzny, zwykłego cieśli z Nazaretu. Czy nie jest to pewien paradoks? Czy wystarczającą ochroną dla ciężarnej Maryi nie było Dziecię, które w sobie nosiła?

Jezus, Józef i Maryja tworzyli Świętą Rodzinę, która staje się wzorem dla wszystkich rodzin po niej następujących.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego polski Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. W wielu parafiach i domach będziemy modlić się za kobiety, które stoją przed dramatycznymi decyzjami, dotyczącymi ich dzieci. Pomódlmy się również o to, aby nie zabrakło im troskliwej opieki ze strony mężczyzn je otaczających. Nie zawsze może to być ojciec dziecka. Ważne, żeby znalazł się wtedy ktoś, kto jak św. Józef spełni rolę jego opiekuna.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Melania
Melania
8 czerwca 2017 15:34

Kobietom często zarzuca się brak umiejętności podejmowania decyzji. Cóż za seksistowski tekst!

Melania
Melania
8 czerwca 2017 16:00

„Kobietom często zarzuca się brak umiejętności podejmowania decyzji.” Seksistowski i nieprawdziwy tekst.

2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x