Ks. Marcin Węcławski: Apel do braci kapłanów

Bracia Kapłani!

Jesteśmy świadkami nieustannego medialnego ataku na kapłaństwo i celibat. Zręcznie przedstawia się pojedyncze upadki księży i ich wystąpienia w mediach jako dotyczące całego duchowieństwa w Polsce. Proponuje się badanie wszystkich katechetów pod kątem pedofilii.

Jaka może być na to nasza odpowiedź? Czy mamy się tłumaczyć, że „nie jesteśmy garbaci”? Czy mamy zejść tylko do poziomu polemiki z tym błotem? Dajmy inną odpowiedź na to zło, które się dzieje.

Oto konkretna propozycja: Sami osobiście odprawmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i w samą uroczystość ponówmy w osobistej modlitwie ślub celibatu i czystości. Oddajmy nasze szczere pragnienie trwania w czystości Matce Bożej w duchu bł. Jana Pawła II. Prośmy Niepokalaną, by pomogła nam i wszystkim polskim kapłanom zachować czystość. Zwłaszcza byśmy ostrożnie kontaktowali się z mediami i bardzo roztropnie z nich korzystali. Byśmy nigdy dla nikogo nie stali się zgorszeniem.

To może być część naszego przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Szczęśliwie 8 grudnia za zgodą Stolicy Świętej mimo niedzieli adwentowej będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanej.

Bez specjalnego programu, bez nakazów. Każdy dobrowolnie, z serca. Od 29 listopada do 7 grudnia. Zamiast o grzechach mówmy o czystości, jej pięknie i radości. Zachęcajmy do tej nowenny znajomych księży diecezjalnych i zakonnych. Rozsyłajmy tę wiadomość w internecie.

Zwyciężymy jeśli zwiążemy nasze kapłaństwo i pragnienie czystości.

z Matką Bożą Niepokalaną.

ks. Marcin Węcławski
proboszcz parafii p.w. Maryi Królowej w Poznaniu

Źródło

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Domka
Domka
15 listopada 2013 18:29

Oby się udało. Brawo, trzymam kciuki, Bóg z wami!!!

halina
halina
15 listopada 2013 18:41

Z Panem Bogiem i Maryją naszą Matką! księże Marcinie,niech Ci Pan Bóg błogosławi.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE zawsze i wszędzie!

Darina Kaykova
Darina Kaykova
16 listopada 2013 10:39

Bardzo dziękuję za tą aktywność w stronie Pana i Jego Kościołą. Jest ona odpowiedzią na moje osobiste nepokoje i moich przyjacół związane z oczernianiu duchoweństwa. Będę rozsyłać info i włączę się do nowenny i do Uroczystości ze szczególną intencja dla kapłanów.

4
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x