5 matek, które zostały wyniesione na ołtarze (cz. I)

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze drogi życiowej, często błędnie budujemy opozycję – założenie rodziny bądź poświęcenie się Bogu. Świętych postrzegamy zaś jak oderwanych od problemów życia codziennego ascetów. Poznaj 5 kobiet, dla których to macierzyństwo stało się drogą do świętości.

Matka – obrończyni

św. Joanna Beretta MollaJedną z najsłynniejszych świętych matek jest Joanna Beretta Molla. Ta włoska lekarka cieszyła się macierzyństwem zaledwie przez 7 lat. Gdy nosiła pod sercem swoje czwarte dziecko, w jej macicy rozwinął się włókniak. Mimo wskazań medycznych i własnej wiedzy, nie zdecydowała się na przerwanie ciąży. Uważała, że jej nienarodzone dziecko ma takie same prawa jak pozostałe. Zmarła w tydzień po urodzeniu zdrowej córeczki.

Matka – orędowniczka

„Modląc się do Ciebie płakała nade mną jako nad umarłym, ale była też Św. Monika, matka Augustyna z Hipponyświadoma, że Ty mnie wskrzesisz. W myślach mnie ofiarowała Tobie jakby leżącego na marach, abyś rzekł do syna wdowy: «Młodzieńcze, Tobie mówię, wstań!» – aby ożył, aby przemówił, abyś go mógł oddać jego matce”. W tych pięknych słowach św. Augustyn pisał o swojej matce, św. Monice. Podczas gdy późniejszy ojciec Kościoła prowadził hedonistyczny tryb życia, Monika nie ustawała w błaganiu Boga o nawrócenie syna.

Błogosławiona Marianna Biernacka

Matka idąca na śmierć

Również z polskiej historii możemy czerpać przykład macierzyńskiego poświęcenia. Błogosławiona Marianna Biernacka postanowiła umrzeć za ciężarną synową, którą gestapowcy skazali na śmierć. Rozstrzelano ją 13 lipca 1943. Ocalona przez Mariannę Anna Biernacka nie tylko przeżyła wojnę, ale doczekała sędziwego wieku i zmarła dopiero w 2014 roku.

Poznaj więcej świętych kobiet – kliknij w obrazek i przejdź do drugiej części tekstu!

5 matek, które zostały wyniesione na ołtarze (cz. II)

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x