Zdrowe duchowe odżywianie

Skoczów nadal tętni pompejańską antyfoną. Tu od 145 miesięcy trwają nabożeństwa pompejańskie – od sierpnia 2008 r. do czerwca 2016 nabożeństwa w sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, a przez ostatnie lata, z uwagi na większą przestrzeń, w kościele parafialnym św.św. Apostołów Piotra i Pawła.

To ogrom wydarzeń różańcowych związanych z dziękczynieniem za patrona tego miejsca – św. Jana Sarkandra, za pielgrzyma wzgórza sarkandrowskiego – namiestnika Chrystusa Jana Pawła II, za bł. Bartłomieja Longa przybyłego tu w relikwiach 2 lipca 2011 r. i za dar obecności Matki Maryi Królowej Różańca Świętego z Pompejów, dzięki której 2 sierpnia 2008 r. rozpoczęło się na Kaplicówce pierwsze nabożeństwo pompejańskie w formie 54-miesięcznej nowenny. Obecnie trwa już trzecia 54-miesięczna nowenna różańcowa nowenny pompejańskiej.

Na każdym nabożeństwie zawierzamy Bogu przez serce Maryi palące problemy świata, naszej ojczyzny i naszych rodzin. Prosimy za papieżem, biskupami, kapłanami o ich świętość i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; prosimy o powstrzymanie kryzysu wiary i kryzysu gospodarczego spotęgowanego pandemią, o odnowienie chrześcijaństwa w Europie; o porzucenie przez osoby uzależnione swych nałogów, o życie dla dzieci poczętych, o szacunek dla ludzkiego życia od początku do naturalnej śmierci, o zahamowanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa oraz ideologii zabijającej Boga w sercach dzieci i młodzieży; modlimy się także w intencjach zapisanych w księdze próśb oraz na kartach ludzkich serc. To prawdziwy OIOM modlitewny, zobowiązujący czcicieli Maryi do trwania w nieustannym pogotowiu miłości, która zabiera lęk, pociesza, ośmiela, aby iść do miłosiernego Ojca.

Nabożeństwa rodziły i rodzą owoce w formie organizowania kolejnych wydarzeń religijnych: w maju i październiku, począwszy od 2011 r., na Kaplicówce mają miejsce Święte Noce Modlitwy w formie 24-godzinnego jerycha różańcowego. W maju tego roku z uwagi na Covid-19 XIX Pompejańska Święta Noc Modlitwy gromadziła nas w domach i objęła wiele wspólnot z kraju i z zagranicy, zaś drogą internetową uczestniczyliśmy w dwóch mszach świętych sprawowanych w intencjach świata, ojczyzny i uczestników nocy modlitwy.

Od ostatniej soboty maja do pierwszej soboty października odprawiane jest na Kaplicówce nabożeństwo 20 sobót różańcowych. Od 11 lat pielgrzymi nabożeństw pompejańskich spotykają się na pompejańskich dniach skupienia u Królowej Polski w Pogórzu, gromadzą się na rekolekcjach pompejańskich w malowniczej górskiej miejscowości w Brennej koło Skoczowa. Corocznie w październiku czciciele Matki Bożej Różańcowej z Pompejów gromadzą się na rekolekcjach pompejańskich w Brennej, w Ośrodku Formacyjnym św. Jadwigi.Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy apostoł różańca

Nie sposób rozpocząć nowego cyklu o świętych związanych z różańcem inaczej niż właśnie od postaci św. Dominika Guzmána – tego, któremu Maryja sama...

Zamknij