Sercem usłyszeć i wypełnić wezwanie Maryi 

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie skłania nas nie tylko do świętowania jubileuszu tego cudownego wydarzenia, ale przede wszystkim do uświadomienia sobie, że przesłanie, które zostało wypowiedziane tam przez Maryję, jest nadal aktualne.

Każdy z nas pewnie wiele słyszał i czytał o spotkaniach trójki fatimskich dzieci z Piękną Panią, które miały miejsce 100 lat temu. Może niektórzy nawet pielgrzymowali do sanktuarium w Fatimie. Ale zastanówmy się, jak przyjmujemy orędzie Matki Bożej: jako wezwanie kierowane tylko do ludzi żyjących w tamtym czasie czy adresowane także do nas, ludzi XXI wieku? Maryja błagała o modlitwę różańcową, nawrócenie i podejmowanie pokuty. Zapewniła, że jeśli Jej wezwanie zostanie przyjęte, na świecie zapanuje pokój i zakończy się trwająca wtedy I wojna światowa, a jeśli nie – zapowiedziała rozpoczęcie kolejnej, jeszcze tragiczniejszej. Jak wiemy, tak niestety się stało. Zbyt mało ludzi przyjęło i wypełniło słowa Matki Bożej. Nadszedł więc czas, aby 100 lat po objawieniach w Fatimie każdy człowiek na nowo usłyszał wołanie Maryi, przyjął je otwartym sercem i z miłością na nie odpowiedział. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy widzimy, jak wiele zła dzieje się na świecie, ile jest wojen, terroryzmu, przemocy, prześladowań, cierpienia niewinnych i bezbronnych ludzi. Nie możemy być obojętni. Maryja nie przyszła na ziemię po to, aby przestraszyć ludzi, zapowiedzieć jedynie karę za grzechy i złe postępowanie. Ona przyniosła orędzie nadziei, wypływające z Jej matczynej miłości i troski. Bóg przez Nią dał światu ratunek przed złem i wiecznym potępieniem.

Książka: Pamiętajmy o Fatimie

Pamiętajmy o Fatimie ks. Józef Orchowski

Czy słowa Matki Bożej z Fatimy są nadal aktualne? Poznanie treści orędzia z Fatimy zdaje się być naszym duchowym obowiązkiem. To przesłanie jest skierowane do każdego z nas! Niech stulecie objawień w Fatimie sprawi, by nie tylko nasze serca, ale i cała Polska prawdziwie Maryję poznała i pokochała. Ufamy, że niniejsza książka w tym pomoże.

Zobacz

Dlatego chcemy wziąć się do pełnego zapału działania, odpowiadając naszą miłością. Ponówmy nasze osobiste oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu, nasze zobowiązanie do codziennego odmawiania różańca i módlmy się z jeszcze większą wiarą oraz gorliwością. Poznawajmy orędzia Fatimskiej Pani, rozważajmy każde wypowiedziane przez Nią słowo, realizując je w swoim codziennym życiu. Uwierzmy w to, że obietnica Maryi zostanie spełniona, świat zostanie uratowany, zapanuje pokój, a Jej Niepokalane Serce zatryumfuje. Otrzymujemy także na ten rok specjalne zadanie: każdy z nas ma pomóc Maryi, szerząc Jej wezwanie wszędzie, gdziekolwiek jest, w swojej rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych i wszystkich napotkanych ludzi. Ale niech nie będą to jedynie słowa. Dawajmy przede wszystkim świadectwo wytrwałej modlitwy i tego, jak my sami na co dzień wypełniamy prośby Matki Najświętszej.

Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci przeżywa ten rok w podwójnej radości, ponieważ oprócz jubileuszu objawień w Fatimie obchodzi 20. rocznicę swojego powstania. Wspólnota jest odpowiedzią na wołanie Matki Najświętszej, stąd jej celem jest przede wszystkim codzienne odmawianie różańca i rozpowszechnianie tej modlitwy oraz orędzia Fatimskiej Pani, zwłaszcza wśród dzieci. Będziemy więc dziękować Bogu i Maryi za istnienie tego dzieła, za każdego członka, który z miłością każdego dnia modli się na różańcu, za wszystkie otrzymane łaski i owoce tej modlitwy. W ciągu tych dwudziestu lat wydarzyło się wiele dobrego. Tworzymy wielką, ponadstupięćdziesięciotysięczną różańcową rodzinę nie tylko na terenie Polski, ale w sumie w 33 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Choć jesteśmy różnych narodowości, modlimy się w odmiennych językach, łączy nas Maryja, nasza Matka, i codzienna modlitwa różańcowa. A teraz z jeszcze większym zapałem podejmujemy nasze apostołowanie. Prosimy Matkę Bożą o odwagę w szerzeniu modlitwy różańcowej i dalszym rozwijaniu naszej wspólnoty na chwałę Bożą i dla Jej radości. Pragniemy nieustannie pomagać Jej w ratowaniu świata i każdego człowieka, który jest daleko od Boga. Nasze dziękczynienie, pragnienia naszych serc i prośbę o błogosławieństwo na kolejne lata działalności złożymy przed Tronem Maryi Królowej Polski podczas XVIII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca. Będzie to niezwykle radosny czas wspólnej modlitwy, śpiewu, tańca i zabawy. Już teraz serdecznie zapraszam i zwracam się z prośbą do kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów, rodziców i dziadków, aby w tym dniu przywieźli swoje dzieci do Matki Najświętszej. Czekamy nie tylko na najmłodszych, ale na całe rodziny.

Wierzę, że ten rok będzie czasem wielkich łask i cudów, którymi Bóg pragnie nas obdarzyć przez Matkę Najświętszą. Bądźmy otwarci, aby je dostrzegać i przyjmować. Niech Maryja będzie dla nas Wzorem, Przykładem i Przewodniczką na drodze do Jezusa. Trwajmy wraz z Nią na modlitwie za świat, by zapanował pokój, ustały wojny i konflikty, a coraz bardziej rozszerzało się Królestwo Boże – w każdym miejscu i w każdym sercu.

Magdalena Buczek

MAGDALENA BUCZEK dziennikarka

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych.
Wyszukaj jej teksty.

Królowa Różańca Świętego nr 24Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF
0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x