Uroczystości w Gietrzwałdzie w 2017 roku

W roku 2017 przypada 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej. W związku z jubileuszem zaplanowano pielgrzymki, dni skupienia, czuwania modlitewne, dni trzeźwości.

Rządca archidiecezji warmińskiej, abp Józef Górzyński, zachęca diecezjan, aby w tym wydarzeniu uczestniczyła jak największa rzesza pielgrzymów i jeszcze większa liczba wierzących włączyła się w to świętowanie duchowo. Najważniejszym wydarzeniem będzie Msza Święta odpustowa z udziałem Episkopatu Polski, która zostanie odprawiona na błoniach gietrzwałdzkich 10 września 2017 r.

Dokładnie w 140. rocznicę rozpoczęcia objawień maryjnych – 27 czerwca 2017 r. zaplanowano czuwanie modlitewne, w które zaangażują się też pielgrzymi z sąsiednich diecezji, a także przedstawiciele wspólnot Żywego Różańca z północnej Polski, Sodalicja Mariańska, Legion Maryi. Mszy Świętej będzie przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. 7 września 2017 r. odbędzie się spotkanie kapłanów warmińskich, którym towarzyszyć będą słowa Maryi skierowane do kapłanów 7 września 1877 r.: „Kapłani powinni gorliwie  modlić się do Najświętszej Panny, wtedy Ona zawsze  będzie przy nich”. Mszy Świętej będzie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Uwaga czciciele Matki Bożej Pompejańskiej!

Swoje spotkanie u Matki Bożej w Gietrzwałdzie będą mieli także członkowie Apostolstwa Nowenny Pompejańskiej wraz z organizacjami pro-life. Czuwanie modlitewne odbędzie się 27 lipca 2017 r. w godzinach popołudniowych. Serdecznie zapraszamy czcicieli MB Pompejańskiej.

Program czuwania modlitewnego 27 lipca 2017 r.

17:30 – różaniec (kościół)

18:00 – Msza Święta

19:30 – konferencja + świadectwo (kościół)

20:30 – różaniec – procesja ze świecami do źródełka

21:00 – Apel Jasnogórski przy źródełku

Więcej o Gietrzwałdzie dowiesz się z tekstu ks. Krzysztofa Bielawnego

https://krolowa.pl/gietrzwald-140-lecie-objawien-matki-bozej-oraz-50-lecie-koronacji-obrazu/

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x