Słowo od redakcji (numer 21)

Drodzy Czytelnicy, to wielka radość, że nasz film, który jest pierwszym różańcowym filmem w Polsce, spotyka się z tak ciepłym przyjęciem. Od początku pomysłu i prac towarzyszyły nam same znaki zapytania: czy warto? Czy się uda? Czy podołamy? Jak to sfinansować? Czy w ogóle taki film o różańcu, nowennie pompejańskiej, bł. Bartolu i sanktuarium w Pompejach jest potrzebny?

Kiedy stawały nam na drodze przeszkody – niby nie do pokonania – Maryja przychodziła nam z pomocą, czasami zawracając ze źle obranej drogi. Otwierała nam drzwi, które wydawały się nie do otwarcia. Aranżowała okoliczności, dzięki którym zebrany materiał okazał się niezwykle bogaty! Więcej, wbrew złym prognozom, w czasie nagrań zawsze sprzyjała nam pogoda.

Jesteśmy już po pierwszych pokazach filmu, które organizujemy bezpośrednio dla osób związanych z Maryją i różańcem. Na to, czy było warto poświęcić tyle środków na ten różańcowy tryptyk, jak myślę, odpowiada list pani Barbary (zob. na str. 33). Dlatego też zapraszam i Ciebie do wspólnego zorganizowania pokazu filmu w parafii. To z pewnością okaże się dobrym narzędziem do rozpowszechniania różańca i nowenny pompejańskiej, do pokrzepienia wspólnot różańcowych w ich charyzmacie i zachęty nowych osób do włączenia się do nich!

Królowa Różańca Świętego nr 21Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

W tym też celu powstała aplikacja „Nowenna pompejańska i różaniec”, która pomaga w codziennej modlitwie. Działa ona na smartfonach z systemem Android i ios, a pobierzesz ją bezpłatnie ze strony www.nowenna-pompejanska.pl! z jej pomocą nie przegapisz żadnej z codziennych modlitw w nowennie pompejańskiej.

Dziękując za liczne nadesłane świadectwa, z radością informuję, że nadszedł czas realizacji już IV Wielkiej Księgi Łask! Kolejne 1500 świadectw (mamy ich już łącznie ponad 6000!) zostanie opublikowanych w jednotomowym wydaniu w pięknej, introligatorskiej oprawie, które będzie naszym wspólnym wotum dziękczynnym w VI pielgrzymce pompejańskiej na święto Królowej Różańca Świętego i bł. Bartola Longo w październiku. Tę Księgę pragniemy ofiarować ks. abp. Tommasowi Caputo, z którym wywiad przeczytamy w bieżącym wydaniu Królowej Różańca Świętego! Jeśli i Ty chcesz zapisać swoje nazwisko na stronie Darczyńców Księgi, możesz to uczynić (zob. str. 43). Do tej pory udawało nam się przygotować wcześniejsze edycje dzięki Waszemu wsparciu, a ewentualną nadwyżkę ze zbiórki przekazujemy na akcję „Nowenna dla więźnia”.

Na koniec radosna, choć nieoficjalna wiadomość! Według nszych informacji, Sanktuarium w Pompejach otrzymało dokumentację lekarską z cudownego uzdrowienia z raka trzustki. Pewien Węgier modlił się o cud za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, pierwszego apostoła nowenny pompejańskiej i gorliwego czciciela Maryi i różańca! Miejmy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie okaże się cudem potrzebnym do jego kanonizacji. Póki co sprawa ta jest badana już na szczeblu watykańskim.

Serdecznie pozdrawiam! Szczęść Boże!

Marek Woś

Połącz się z nami na Facebooku!

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x