Słowo od redakcji – KRŚ nr 10

Kochani Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce 10 numer „Królowej Różańca Świętego”. To taki nasz „mały jubileusz”! Kiedy podjęliśmy decyzję o założeniu tego pisma mieliśmy tylko jedno pragnienie, w myśl naszego duchowego patrona – Apostoła Różańca, bł. Bartola Longa: „Moim powołaniem jest pisać o Maryi, służyć Maryi, kochać Maryję”. Nasza siedziba mieści się w piwni­cznym pokoiku i praktycznie bez środków finansowych podjęliśmy ryzyko wydania pierwszego numeru. Przyświecały i dawały nam nadzieję słowa bł. Bartola, który zapewniał, że „najważ­niejsze są czyste intencje, a Bóg pobłogosławi dziełu”. Podbudowani tą myślą „rzuciliśmy się na głęboką wodę”, wierząc, że to nie nasze skromne siły i środki będą tutaj najważniejsze, ale właśnie Boże błogosławieństwo.

Wstęp

 

Nie spodziewaliśmy się, że to niszowe pismo przetrwa i doczekamy aż 10 numeru. A jednak udało się! I choć wiele się nie zmieniło, nadal bowiem pracujemy w tej samej piwnicy „przerobionej” na redakcję, to czujemy opiekę Maryi i dziękujemy Jej za dziesiąty już numer pisma pod Jej wezwaniem. Ona udowadnia nam, że tam gdzie są prawdziwe i szczere chęci do pracy dla Jej chwały, brak środków nie jest przeszkodą. Maryja zsyła nam bowiem wspaniałych Czytelników, Prenumeratorów, Darczyńców, dzięki którym to skromne dzieło szerzenia różańca i nowenny pompejańskiej trwa i mamy nadzieję – będzie trwało nadal.

A będzie trwało dopóki będą się dziać cuda nowenny pompejańskiej, dopóki będziemy otrzymywać wspaniałe świadectwa. A wierzymy, że nigdy ich nie braknie, tak jak nigdy nie braknie miłosierdzia u tej naszej Królowej. Maryja bowiem pragnie docierać do wszystkich ludzi z radosną nowiną o wielkim miłosierdziu, jakiego dostępują odmawiający nowennę pompejańską – czyli różaniec. W tej ważnej misji ewangelizacyjnej skutecznym narzędziem jest właśnie „Królowa Różańca Świętego”.

W każdym numerze przedstawiamy co najmniej 8 stron świadectw cudów miłosierdzia Niebios. Na naszej stronie internetowej www.pompejanska.rosemaria.pl jest tych świadectw już aż 1500 i ta liczba ciągle rośnie! Czujemy się odpowiedzialni aby to dzieło nie upadło i mogło bezpiecznie trwać dalej. Jednak aby tak się stało prosimy Was, abyście nie opuszczali „Królowej Różańca Świętego”, gdyż będzie się ona ukazywać tak długo, jak długo z Waszą pomocą będziemy mogli szerzyć nowennę „nie do odparcia” – także w tym wielkim medium, jakim jest internet. Cel jest prosty: aby setki tysięcy ludzi mogło umocnić swoją wiarę, odnaleźć pocieszenie i nadzieję w opiece Dziewicy Pompejańskiej. Prosimy Was o modlitwę, aby to dzieło nadal rozwijało się zgodnie z wolą Bożą a Maryja niech wyprasza wszystkim nam potrzebne łaski! Szczęść Boże!

Marek Woś

MAREK WOŚ redaktor naczelny

Redaktor KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od "brudnej roboty".
Wyszukaj jego teksty.


Zobacz spis treści!

Zamów w sklepiku!

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x