Medalik św. Benedykta dla naszych Prenumeratorów

Photo of author

Autor: Marek Woś

blogoslawienstwo medalikow benedykta

Błogosławienstwo medalików św. Benedykta dla naszych prenumeratorów

Kochani Czytelnicy!
91% artykułów na naszej stronie jest dostępnych bez ograniczeń. Nie znaczy to, że nie istnieją koszty ich przygotowania i publikacji. Będziemy wdzięczni za zaprenumerowanie naszego czasopisma albo wsparcie naszej Fundacji. Dziękujemy za zrozumienie.
Redakcja

Drodzy Czytelnicy Królowej Różańca Świętego! Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was specjalny prezent. Tym razem jest to piękny medalik św. Benedykta, pobłogosławiony u ojców Benedyktynów w miejscu kultu o. Bernarda z Wąbrzeźna!

Prezent dodajemy do 67. numeru „Królowej Różańca Świętego”. Prenumeratorzy otrzymują tyle medalików, ile mają zamówionych czasopism. Medaliki zostały poświęcone 27 stycznia 2024 r. u ojców benedyktynów w Lubiniu przy sarkofagu Sługi Bożego o. Bernarda z Wąbrzeźna. Medaliki, które otrzymują Prenumeratorzy w prezencie, są wysokiej jakości: metalowe w kolorze złoto-niebieskim, powlekane przezroczystą żywicą. 

Jak zostać prenumeratorem „Królowej Różańca”?

Jeśli chcesz otrzymać medalik, po prostu zamów prenumeratę od numeru 66. Całoroczna prenumerata wraz z kosztem wysyłki do dowolnego miejsca w Polsce wynosi 51 złotych. Jeśli jesteś aktywnym prenumeratorem czasopisma, medalik znajdziesz w przesyłce od nas z numerem 67.

Prenumerata "Królowa Różańca Świętego"

„Królowa Różańca Świętego” to czasopismo poświęcone Matce Bożej Różańcowej oraz nowennie pompejańskiej.

Zobacz

Medalik można nabyć osobno w cenie 20zł + koszt wysyłki. Zobacz tutaj.

Twój Medalik św. Benedykta został pobłogosławiony

Święcenie medalików w Kościele katolickim ma głębokie znaczenie duchowe i symboliczne. Jest to akt błogosławieństwa, który nadaje przedmiotowi sakralnego charakteru. Wierzący oczekują, że poprzez święcenie medalików, te przedmioty staną się nosicielami łaski Bożej i ochrony przed złem. Ponadto, święcenie medalików odwołuje się do tradycji Kościoła, która sięga wieków, czyniąc z tego aktu ważny element praktyki religijnej. Dla wielu osób noszenie święconych medalików jest sposobem na wyrażenie swojej wiary oraz zaufania do Bożej opieki w codziennym życiu. Noszenie medalików jest ważnym elementem duchowego wsparcia i umacniania wiary dla wielu katolików.

Gdzie znajdziesz więcej informacji o medaliku św. Benedykta?

O medaliku św. Benedykta pisaliśmy w poprzednim numerze „Królowej Różańca Świętego” (zobacz artykuł). Natomiast do 67. wydania dołączamy pobłogosławiony medalik w prezencie za prenumeratę „Królowej Różańca Świętego”. Medaliki zostały poświęcone 27 stycznia 2024 roku w klasztorze ojców Benedyktynów w Lubiniu, przy sarkofagu sł. B. Bernarda z Wąbrzeźna. Zachęcamy, by nałożenie medalika wiązało się z aktem zawierzenia św. Benedyktowi, któremu niech towarzyszy modlitwa w ramce. Wierzymy, że ten duchowy upominek, przyczyni się do zwię­kszenia czci do św. Benedykta. Niech medalik stanie się znakiem naszej wiary, a przykład życia o. Bernarda będzie dla nas wszyskich inspiracją.

Polecenie się opiece św. Benedykta – MODLITWA przy nałożeniu medalika

Najłaskawszy Ojcze Benedykcie, Nauczycielu i Przewodniku mnichów, nadziejo i pomocy wszystkich, którzy całym sercem zwracają się do Ciebie, polecam się pokornie Twojej opiece. Przez zasługi Twojego świętego życia strzeż mnie od wszystkiego, co zagraża mojej duszy i uproś mi łaskę szczerej pokuty, abym ze skruchą opłakiwał moje grzechy, którymi tak często zasmucałem mojego Pana, Jezusa Chrystusa, godnego wszelkiej miłości. Daj, abym mógł godnie czcić i chwalić Ciebie, sługę Boga, wzbogaconego łaskami i darami Ducha Świętego. Proszę, wstawiaj się za mną u Boga, aby mi darował moje winy, zachował mnie w dobrym i nie dopuścił, bym się od Niego oddalił, a po śmierci raczył mnie przyjąć do grona swoich wybranych w niebie, abym wraz z Tobą i wszystkimi świętymi mógł się Nim radować przez wszystkie wieki wieków. Amen.

za: „Królowa Różańca Świętego” numer 66

Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od "brudnej roboty".

Mogą zainteresować Cię też:

5 1 głos
Oceń ten tekst
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments