„Królowa Różańca Świętego” nr 25

Zobacz strona po stronie:

Spis treści:

Cudowna Matka Bolesna z Quito – Stanisława Gamrat

Niewierzący dziennikarz, redaktor antykatolickiego czasopisma „El Tiempo”, widząc ten cud, padł na kolana i wybuchnął płaczem wynikającym z prawdziwej pokuty. Jego nawrócenie dokonało się w jednym momencie.

Różaniec: kontemplacja – medytacja – recytacja – Marek Woś

W drugiej części rozważań, jakie snujemy 15 lat po opublikowaniu Listu o różańcu, poruszę kwestię sposobu odmawiania różańca. Inspiracją do tego tematu jest wcale nierzadkie pytanie kierowane do naszej redakcji o to, czy różaniec można odmawiać bez tajemnic. Wydaje się, że mają z tym problem szczególnie te osoby, które po latach niekorzystania z modlitwy różańcowej wracają do niej, podejmując się nowenny pompejańskiej.

Najpiękniejszą z modlitw jest różaniec

Podczas naszej pompejańskiej pielgrzymki uczestniczyliśmy w uroczystym odmówieniu Supliki do Królowej Różańca Świętego, napisanej przez bł. Bartola Longo. Był to też czas nagrywania materiałów do filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”. Przy tej okazji spotkaliśmy się z obecnym proboszczem sanktuarium w Pompejach. Ksiądz Pasquale Mocerino opowiedział nam o duchowości tego miejsca, wybranego przez Maryję.

Chcesz otrzymać łaskę? –  Lidia Wajdzik

…Odpraw nabożeństwo piętnastu sobót różańcowych.– Tymi słowami bł. Bartolo Longo – wielki apostoł Różańca Świętego, budowniczy znanego na świecie sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, twórca i realizator wielu dzieł przy tym sanktuarium, ukazywał proszącym jego modlitewnego wstawiennictwa skuteczną drogę uzyskania łask.

Miłość i zaufanie – Patrycja Pierzynka

„Świat się nie kończy – świat się zaczyna! Miłość to świata sens i przyczyna. Dopóki kocha się dwoje ludzi, słońca na niebie Bóg nie ostudzi! Dopóki kochasz mnie, a ja Ciebie – Bóg nie zagasi słońca na niebie!

Nie zmarnować cierpienia – Magdalena Buczek

Dzisiejszy świat nie rozumie cierpienia, nie potrafi się z nim pogodzić, ponieważ nie pasuje ono do stworzonego ideału człowieka i modelu życia. Za wszelką cenę chce się je wyeliminować, ale kiedy spojrzymy na rzeczywistość z Bożej perspektywy, odkryjemy, że ma ono sens i może wydać błogosławione owoce.

Pieszo do… Santiago de Compostela – Krzysztof Jędrzejewski

W 2007 roku poszedłem pieszo do Fatimy, aby uczcić 90. rocznicę objawień maryjnych. Przez 84 dni szedłem z Polski przez całą Europę, po drodze nawiedzając także sanktuaria maryjne w La Salette i Lourdes (co opisywałem w poprzednich numerach). Trasę mojego marszu dla Maryi chciałem jeszcze poprowadzić przez Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób świętego Jakuba.

Ukazanie się Maryi Pompejańskiej – Bartolo Longo

Wśród kwitnących ogrodów fig, oliwek i winorośli, na ziemi Orii w prowincji Lecce mieści się dom państwa Martinich, jednej z najszlachetniejszych, największych i najbardziej pobożnych rodzin tego starego miasta. Dnia 9 października 1879 roku dzień miał się ku wschodowi, a w ich domu o tej porze było cicho i spokojnie. Był to skutek zmęczenia i osłabienia po ciężkich trzynastu dniach i trzynastu nocach. Wszyscy spali, oprócz młodej, pięknej Marianniny, bo dobroczynny sen nie chciał ulżyć jej zmęczonym oczom. Leżała blada na łóżku, w bólu, z na wpół zamkniętymi oczyma, z twarzą w dziwnych, żółtych plamach i sińcach, nie mogąc już opierać się nadchodzącej śmierci. Cierpiąca wstrząsana była ciągłymi, bolesnymi uderzeniami serca i co jakiś czas czuła, jak puls jej zanika. Zrezygnowana i obolała powtarzała słabym głosem…

NIEPOKALANA z LOURDES UZDRAWIA! – ks. Józef Orchowski

„Panie, pokieruj moim życiem, gdyż zagubiony jestem w ciemnościach. Boże mój, jakże żałuję, że nic nie zrozumiałem z życia, starając się rozumieć sprawy, które na próżno człowiek stara się zrozumieć. Życie nie polega na zrozumieniu, lecz na miłości, na niesieniu pomocy drugim, na modlitwie, na pracy. O spraw, mój Boże, by nie było jeszcze za późno!” – Takie żarliwe słowa modlitwy cisnęły się w ostatnich latach życia na usta wielkiego naukowca i noblisty, Alexisa Carrela.

Poświęceni opiece Maryi Różańcowej – red.

Parafia Matki Bożej Różańcowej przy osiedlu Wrębowa w Rybniku oficjalnie istnieje od zaledwie kilku miesięcy. Nie posiada nawet własnego kościoła. Ma jednak coś znacznie ważniejszego – solidny duchowy fundament, na którym już od kilku lat budowane jest dzieło materialne.

Od „Piekiełka”… …Do osiedla Maryi – red.

Wieści o tym, że w Warszawie powstaje parafia Matki Bożej Pompejańskiej zaczęły do nas dochodzić już w 2016 roku. Było to dla nas dużym zaskoczeniem i zarazem radością, także dlatego, że wysiłki w szerzeniu kultu Królowej Różańca z Pompejów przynoszą owoce w postaci drugiej już pompejańskiej parafii w Polsce!

PUSTY GRÓB …czyli Zmartwychwstanie Jezusa – Renata Gontarz

Jak co roku, na początku listopada Agatka i Hubert razem z rodzicami pojechali odwiedzić groby bliskich. Na cmentarzu było mnóstwo ludzi, którzy wspominali tych, którzy odeszli. Płonęło wiele, bardzo wiele zniczy. Mogiły były przystrojone wieńcami i kwiatami. Nie zabrakło też najważniejszej w tym wszystkim modlitwy. Każda z tych rzeczy jest znakiem naszej wiary w nieśmiertelność człowieka. Wierzymy, że ci, którzy od nas odeszli, żyją dalej, chociaż zupełnie inaczej.

Panna roztropna – Renata Gontarz

Jak to się stało, że Maryja przeszła przez całe swoje życie, nie popełniając ani jednego, nawet najmniejszego grzechu? Jak to możliwe, że wszystkie Jej decyzje były słuszne, potrafiła w każdej sytuacji odczytać wolę Bożą i nią się kierować? Z pewnością pomógł Jej w tym przywilej Niepokalanego Poczęcia, dzięki któremu pozbawiona była wszelkich skłonności do zła. Ale przecież Matka Boża nie była w rękach Boga marionetką; tak jak wszyscy ludzie mogła decydować o swoim życiu, mogła wybierać w każdej sprawie różne warianty postępowania. Co sprawiło, że zawsze obierała najlepszą drogę? Zapewne pomogła Jej w tym cnota roztropności. Spróbujmy dziś rozważyć, na czym ta cnota polega, jak się nią kierować i jak pielęgnować ją w naszym życiu.

Czy jest boleść podobna do tej… – Izabela Marciniak

Wielki Post to czas, kiedy wpatrujemy się w cierpiącego Jezusa. Towarzyszymy Mu podczas samotnej modlitwy w Getsemani i kolejnych przesłuchań, kontemplujemy Jego rany, podzielamy ból cierniowej korony, obserwujemy, jak z miłością przyjmuje krzyż i skatowany podąża na Golgotę, gdzie zostaje ukrzyżowany. Ewangeliści w zasadzie nie mówią o obecności Maryi w czasie męki Chrystusa; jeden z nich wspomina jedynie, że stała pod krzyżem, i że umierający Chrystus oddał Ją Janowi za Matkę (por. J 19, 25–27).

Świadectwa nowenny pompejańskiej

  • Uzdrowienie dziecka z wady serca
  • Padłam ofiarą oszusta matrymonialnego
  • Łaski dla rodziny
  • Okultyzm, obrazek i modlitwa
  • Choroba alkoholowa zięcia
  • Uzdrowienie dziecka z wady serca
  • Uwolnienie ze szponów marihuany
  • Moje przeżycia z nowenną pompejańską
  • Próba samobójcza córki
  • Uratowane małżeństwo
  • Związek niesakramentalny
  • Uwolniony z nieczystości
  • Niedowierzanie
  • Długi
  • Operacja nie jest potrzebna
  • Uzdrowienie z raka
  • Zdrada małżeńska i ratunek
  • Uratowanie życia w wypadku
  • Nie ma innej drogi jak… zaufanie i wiara

Oraz: Z życia Fundacji PKRŚ, Konkurs poetycki „Magnificat”, Ogłoszenia, Jak modlić się nowenną pompejańską? I inne!

Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też: