Gdzie można spotkać Pana Jezusa?

Od początku wakacji Marta czekała na wyjazd nad morze. W wyobraźni budowała zamki z piasku i pluskała się w falach. Niestety, już pierwszego dnia przeżyła niemiłą przygodę. Na plaży był tłum ludzi, gdy dziewczynka weszła na chwilę do wody. 

Kiedy się odwróciła i chciała wrócić do mamy, nie wiedziała, gdzie ona jest. Wszystkie kocyki wyglądały podobnie, plażowicze też. Marta chodziła w obie strony, tam i z powrotem, ale gubiła się coraz bardziej i zaczęła płakać.

Na szczęście do dziewczynki podeszła kobieta w pomarańczowej koszulce z napisem „ratownik”. Porozmawiała z nią i przez megafon zawołała rodziców, którzy też bardzo się denerwowali. Wszystko skończyło się tylko na strachu.

Kiedy Pan Jezus żył na ziemi, w całym kraju była tylko jedna świątynia. Niemożliwością było, aby przychodzić tu codziennie lub nawet co tydzień. Zwłaszcza ci, którzy mieszkali daleko, przybywali do świątyni w Jerozolimie zwykle raz w roku, z okazji wielkiego święta Paschy. Wtedy w mieście był ogromny tłum ludzi. Naprawdę łatwo było się zgubić.

Również Maryja, Józef i dwunastoletni Pan Jezus kiedyś wybrali się na takie święto do Jerozolimy. Gdy skończyły się uroczystości i wszyscy wracali pieszo do domu, Maryja początkowo myślała, że Chłopiec jest z jakąś ciocią lub sąsiadką. Jednak wieczorem okazało się, że Go nie ma. Ach, jak Maryja i Józef musieli się zmartwić i przestraszyć! Następnego dnia znowu pieszo wracali do Jerozolimy. Ale jak znaleźć Syna Bożego w wielkim mieście, w tłumie ludzi? Nie było wtedy policji, nie było telewizji ani prasy, żeby zamieścić ogłoszenia.

Książka: Rozważania różańcowe dla dzieci.

Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne

Ta książka w prosty i łatwy sposób pomaga zrozumieć wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Piękne, kolorowe ilustracje przemawiają do dziecięcej wyobraźni i zachęcają do modlitwy. Dzięki tej książeczce dziecko z przyjemnością i radością będzie praktykowało różaniec!

Zobacz

Matka Boża weszła do świątyni, zapewne po to, by pomodlić się o dobre zakończenie tej złej przygody. I jakież było Jej zdziwienie, gdy właśnie w świątyni zobaczyła swojego Syna! On nie tylko tam był, ale rozmawiał z uczonymi i starszymi od siebie ludźmi i odpowiadał na ich pytania. I wszyscy byli zdumieni, jak wiele wiedział o Bogu Ojcu! Matka Boża zapytała Pana Jezusa, dlaczego tak Ją zasmucił. Na to On Jej odpowiedział, że zawsze jest tam, gdzie Jego Ojciec.

A gdzie my dziś możemy znaleźć Pana Jezusa? Na pewno każdy z nas nosi Go w swoim sercu, zwłaszcza po Komunii świętej. Jest On obecny także w innych ludziach. Dlatego powiedział, że wszystko, co robimy dla drugiego człowieka, to tak jakbyśmy Jemu samemu czynili. Ci, którzy umarli i są zbawieni, mogą spotkać i zobaczyć Pana Jezusa w niebie.

Na ziemi jednak najpewniej i najłatwiej, tak jak Maryja, znajdziemy Pana Jezusa w świątyni, czyli w kościele. W tabernakulum, pod postacią Chleba, stale mieszka i jest pośród nas. Poprzez Słowo Boże i przez kapłana poucza nas tak, jak wtedy nauczał tamtych ludzi w Jerozolimie. Kto chce być blisko Jezusa, często będzie przychodził do kościoła.

Renata Gontarz

RENATA GONTARZ teolożka

Pisze na tematy Maryjne i różańcowe i o miejscach kultu. Autorka strony Turystyczne propozycje.
Wyszukaj jej teksty.

3.2 5 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
s.Aneta
s.Aneta
26 maja 2018 14:10

Pani Renato, śliczne te rozważania, bardzo za nie dziękuję!

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x