Dziękując i pokutując

Pielgrzymowanie w Kościele na bardzo długą tradycję. Przybiera ono bardzo wiele form. Nasza pielgrzymka jest piesza i ma wymiar pokutno-dziękczynny. Odruchowo na co dzień o wiele prosimy, a tak mało dziękujemy… A jest za co!

Paradoksalnie przez dziękczynienie Panu Bogu uzyskuje się najwięcej, ponieważ istota ludzka dociera dzięki temu często do świadomości swojej niemocy, doświadczając w beznadziejnych sytuacjach Bożej dobroci – miłosierdzia, które niestety niewielu z nas sobie uświadamia. Pielgrzymka, mimo że kojarzy się z drogą, jest momentem zatrzymania się, przemyślenia, powierzenia wszystkich trudnych spraw, ale też tych radosnych momentów naszego życia, za które mamy dziękować, dziękować i jeszcze raz dziękować.

W parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zbąszyniu co roku odbywają się dwie pielgrzymki wokół jeziora Błędno (wychodzą z parafii i do niej wracają, idąc zgodnie ze wskazaniem zegara). W sierpniu, z okazji odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, odbywa się pielgrzymka nocna, a w pierwszą sobotę października, z okazji odpustu Matki Bożej Różańcowej – pielgrzymka dzienna.

W sobotni ranek, 6 października 2018 roku w zbąskim sanktuarium, zgodnie z dziesięcioletnią tradycją, odbyła się msza święta w intencji pielgrzymów. Po mszy z błogosławieństwem księdza proboszcza Zbigniewa Piotrowskiego pielgrzymi ruszyli z ulicy Kościelnej na trasę pielgrzymki wokół jeziora Błędno. Dróżki wiodły przez miasto, okoliczne wioski, biegnąc wśród pół, łąk, przepięknych lasów posadowionych na bagnach, przechodząc obok trasy rowerowej wśród mokradeł jeziora, gdzie ptactwo wyśpiewuje piękno przyrody, żeby w końcu znaleźć się na powrót przy świątyni Matki, przed pomnikiem największego z Polaków Jana Pawła II. Pomnik to nietypowy, bo przedstawia bp. Karola Wojtyłę w kajaku modlącego się brewiarzem. Tam zrobione zostało pamiątkowe wspólne zdjęcie, potem odśpiewano „Barkę” i nastąpiło błogosławieństwo proboszcza.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbąszyńska Królowa Różańca Świętego

Sanktuarium Maryjne to dom Matki, w którym możemy pogrążyć się na modlitwie z Maryją, Matką Jezusa. Nie tylko na modlitwie liturgicznej, wspólnotowej,...

Zamknij