Organizujmy się w Apostolacie Nowenny Pompejańskiej

Już prawie 450 osób dołączyło do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej w pierwszych miesiącach. I liczba ta z każdym tygodniem rośnie. Wielu z Was zastanawia się jak w swoim środowisku rodzinnym czy parafialnym realizować przyrzeczenie dane Matce Bożej?Wielu  Apostołów Nowenny po otrzymaniu łask od Matki Najświętszej, bardzo prężnie działa, zapalając innych swoim entuzjazmem. Rodzi się więc pytanie – jak więc skutecznie działać? Przede wszystkim działajmy w swojej rodzinie – tej bliższej i dalszej.  W każdej rodzinie są mniejsze czy większe problemy, czy to finansowe, czy zdrowotne czy te najbardziej bolesne, jak zagrożenie jej trwałości poprzez rozwody. Gdy widzimy, że dzieje się coś złego nie bójmy się wyjść z propozycją modlitwy nowenną pompejańską w danej intencji. Zaangażujmy nawet całą rodzinę, aby wspólnie stanęła do modlitwy. Im większa trudność, tym większa powinna być modlitewna mobilizacja.

Jesteśmy częścią społeczeństwa, mamy więc sąsiadów. Tych bardziej lubianych, i tych mniej. Gdy jednak widzimy, że jest taka potrzeba, nie patrzmy na nasze sympatie, wyjdźmy i dajmy świadectwo, przekażmy słowa pocieszenia dając nowennę pompejańską, ucząc jak modlić się na różańcu. Na tym polega Apostolat, aby nie zatrzymywać informacji o nowennie tylko dla siebie i najbliższych, ale wychodzić z nią do innych, nawet obcych ludzi, których Bóg stawia na naszej drodze. Do tego zobowiązują nas uczynki miłosierdzia względem duszy: nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać.

Obrazek z nowenną pompejańską

Obrazek z nowenną pompejańską z historią nowenny

Składany obrazek – ołtarzyk, który zawiera: - wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej, - krótką historię nowenny pompejańskiej, - instrukcję odmawiania nowenny pompejańskiej, - harmonogram do wykreślania kolejnych dni nowenny.

Zobacz

Wielu Apostołów nowenny należy do różnych grup działających przy parafiach, np. do Żywego Różańca. Różańcowe Róże to wspaniały i podatny grunt do rozszerzania nowenny pompejańskiej. Tutaj bez obawy niezrozumienia możemy dzielić się świadectwami o nowennie, przekazywać informacje o tym, jak się ją odmawia, przynieść na spotkania nasz kwartalnik czy inne wydawnictwa związane z nowenną i jej historią. Wielu Apostołów z powodzeniem tak właśnie działa w swoich Różach czy innych wspólnotach. Coraz częściej otrzymujemy zgłoszenia zbiorowe do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej – to jest właśnie piękny owoc takiej działalności. Do tego Was bardzo zachęcamy, aby mówić o nowennie w swoich parafialnych grupach.

Co jednak z „samotnymi” Apostołami? Przede wszystkim nikt z nas nie jest samotny! Jeżeli jeszcze nie należysz do żadnej wspólnoty i nie masz z kim dzielić się informacjami o nowennie, to przecież możesz to szybko zmienić. Żywy Różaniec jest w prawie każdej parafii. Jest to więc wspaniała okazja aby znaleźć swoje miejsce w Kościele, przestać czuć się samotnym, bo tam, gdzie odmawia się różaniec, można znaleźć przyjaciół i wsparcie w swoich problemach. Jako Apostoł Nowenny Pompejańskiej masz przecież tyle do zaoferowania takiej wspólnocie, przyno­sisz jej bowiem wielki dar Matki Bożej!

W niedługim czasie będziemy chcieli stworzyć także bazę wszystkich Apostołów Nowenny Pompejańskiej w Polsce, tak by można było łatwo się odnaleźć i dowiedzieć, kto w Waszej okolicy, mieście także należy do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej. Moglibyście wtedy połączyć wspólne siły, wspierać się w odmawianiu nowenny i razem apostołować. Poniekąd takim wsparciem dla Apostolatu jest strona www.zywyrozaniec.pl, wiemy jednak, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu, ani nie każdy z was ma możliwość uczestniczenia w Apostolacie przez internet. Dlatego ważny jest osobisty kontakt z innymi odmawiającymi nowennę, aby wspólnie działać, modlić i umacniać się.

Tak więc Drodzy Apostołowie – organizujmy się, działajmy, i wychodźmy do innych! Naszym hasłem jest „Kto szerzy różaniec – nie zginie!”, a na sztandarze mamy naszą Królową.

red.

5 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x