Aktualności pompejańskie

Aplikacja i strona do odmawiania nowenn, rekolekcje, pomoc dla udręczonych duchowo i nowenna dla więźnia – to tylko niektóre z inicjatyw fundacji „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”. Dowiedz się więcej!

Rekolekcje pompejańskie już za nami…

Ponad 70 osób wzięło udział w corocznych, weekendowych rekolekcjach Apostolatu Nowenny Pompejańskiej. Tym razem odbyły się one w Gietrzwałdzie, miejscy wyjątkowym z racji objawień Matki Bożej Różańcowej. Rekolekcje prowadził o. Krzysztof Piskorz, karmelita bosy.

rekolekcje_rozaniecMimo ograniczonych możliwości technicznych, udało nam się zorganizować transmisję strumieniową przez internet, dzięku czemu można było oglądać wybrane części rekolekcji przez Facebooka. Dzięki temu przekaz w krótkim czasie dotarł do ponad 7000 osób! Nagrania te są wciąż dostępne na facebookowym profilu „Królowej Różańca Świętego” oraz na stronie www.krolowa.pl, gdzie możesz je obejrzeć:  www.krolowa.pl/nagrania-rekolekcji-pompejanskich-gietrzwaldzie/

Kolejne rekolekcje prawdopodobnie już w maju!

Nowenna dla więźnia

Dziękujemy osobom, które uczestniczą w nieustannej akcji „Nowenna dla więźnia”. Niemal równocześnie z oddaniem do druku niniejszego wydania, do 13 zakładów karnych w Polsce wysyłaliśmy paczki, które zawierały: • obrazki z nowennami pompejańskimi • modlitewniki • książki „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów” • „Wolność jaką daje Bóg” • poradniki • czasopisma „Królowa Różańca Świętego” oraz filmy „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” z bezpłatną licencją na odtwarzanie w zakładach karnych. Ponadto staramy się na bieżąco reagować na listy i prośby osadzonych. Zapraszamy osoby działajace przy duszpasterstwach więziennych do współpracy!

Wolność, jaką daje Bóg Spowiedź byłego więźnia

Poruszające świadectwo nawrócenia Piotra, niegdyś osadzonego w zakładzie karnym. Niezwykła droga od moralnego upadku do nawrócenia i odnowy duchowej. Wspaniały przykład, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i że nikt nie jest w spisany na straty.

Zobacz

Nowenny.pl!

Strona Nowenny.pl po roku testów przechodzi na wersję finalną. Co to za strona i co ona nam daje? Otóż jest to ogromne wsparcie dla osób modlących się nowennami, w tym nowenną pompejańską. Jeśli zapiszesz się na tej stronie na nowennę przed liturgicznym wspomnieniem danego świętego, będziesz otrzymywać codzienne modlitwy wprost na swój adres e-mail! Nie musisz nosić przy sobie modlitewnika – wystarczy tylko zostawić swój adres e-mail, a modlitwy będą trafiać wprost do Ciebie.

To nie mogło być prostsze! Na chwilę obecną mamy ok. 60 propozycji nowenn. Przed nami dalsze prace nad stroną, których koszt może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Czy znajdą się osoby zainteresowane wsparciem projektu?

Królowa rusza w Polskę!

Przez prawie rok trwała wysyłka archiwalnych numerów „Królowej Różańca Świętego” do większości parafii w Polsce. Wyszliśmy z założenia, że lepiej, aby egzemplarze czasopisma z naddruków i zwrotów trafiały do Czytelników, niż zalegały na półkach magazynu.

Dzięki temu chyba nie ma już kościoła, do którego nie doszłaby nasza gazeta! Akcja ta kosztowała nas sporo wysiłku i środków, ale dzięki rozłożeniu w czasie udało nam się ją przeprowadzić możliwie sprawnie.

Aplikacja na smartfony „Nowenna pompejańska”

…to pomysł na sprawniejszą „obsługę” naszej codziennej modlitwy nowenną pompejańską. Najnowsza aplikacja
wersja aplikacji wzbogaciła się o moduł, pozwalający odmówić także sam różaniec. Dodatkowo za niespełna 5 zł (na cele Fundacji) można słuchać różańca w wykonaniu lektorskim.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie, jednak liczymy, że nasze wyjście do osób, które korzystają z nowinek technicznych, spotka się dobrym przyjęciem i wsparciem, które umożliwi podjęcie dalszych działań na smartfony i tablety. Zobacz na stronie www.nowenna-pompejanska.pl

Nic się nie dzieje samo…

Prowadzenie licznych stron promujących różaniec i nowennę pompejańską, utrzymanie serwera, akcje internetowe, wyjazdy na spotkania… To pochłania sporo kosztów. Do tego doszła konieczność modernizacji oprogramowania w naszej Fundacji, która pochłonęła niemal 5000 złotych…

Roczne koszty funkcjonowania stron internetowych poświęconych nowennie pompejańskiej i różańcowi przekracza 3500 zł (opłaty sprzętowe) oraz 4428 zł (administracja serwerami). Nad obsługą stron internetowych pracuje na bieżąco od 1 do 3 osób, co generuje dalsze koszty w wysokości 7500–2200 zł miesięcznie… Ponieważ Fundacja nie posiada lokalu i nieruchomości, wynajmuje niewielkie biuro w cenie 1050 zł miesięcznie + opłaty. Zatrudnia jednego pracownika na stałe do obsługi rozmaitych spraw, a my, jako członkowie Zarządu, nie wypłacamy sobie pensji, nagród od samego początku istnienia Fundacji. Wkładamy w nią większość swojego czas i całe serca, prywatne środki materialne i transportu. I niech tak zostanie, jednak jeśli chcesz mieć udział w tym dziele pompejańskim, pomyśl o jego regularnym wspieraniu darowizną.

Kalendarze pompejańskie

Kalendarze pompejańskiePodobnie jak w ubiegłym roku, wytrwałym Darczyńcom „Królowej Różańca Świętego” pragniemy ofiarować upominek w postaci kalendarzy pompejańskich. Wykonujemy je własnoręcznie, by minimalizować koszty. Na zdjęciu po prawej widzimy kalendarz poprzedniej edycji. Na każdej stronie znajdują się zdjęcia związane z sanktuarium w Pompejach.

Kalendarze planujemy wysyłać w drugiej połowie grudnia, by zdobiły ściany Waszych mieszkań już od 1 stycznia! Jeśli i Ty chcesz otrzymać kalendarz, to… pomyśl o wpłacie na cele fundacji „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”!

Pilna potrzeba pomocy dla duchowo udręczonych

Nasze działania zaczęły się od pomocy potrzebującym w ramach strony www.egzorcyzmy.katolik.pl. Jak ważna jest pomoc cierpiącym z powodu działania złych duchów, nie trzeba nikomu tłumaczyć. W nadchodzącym roku strona ta będzie liczyć już 15 lat – to ponad 20.000 zgłoszeń, na które zareagowaliśmy. Od 2008 roku strona ma wersję angielską, niemiecką, hiszpańską, rosyjską i częściowo francuską.

Uruchomienie wersji wielojęzycznej na www.exorcismus.org spowodowało lawinę zapytań z całego świata, na które nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć mimo najszczerszych chęci. Stąd pojawił się pomysł, aby przetłumaczyć na język angielski poradnik o. Bogdana Kocańdy „Jak pomagać cierpiącym z powodu działania złych duchów?” Została napisana z myślą o osobach, które borykają się z problemem działania demonicznego na sobie albo na bliskich. Jest to najbardziej wyczerpująca i wartościowa pozycja na ten temat.

Tłumaczenie już dobiega końca. Książkę będziemy dystrybuować w formie bezpłatnego e-booka albo za symboliczną opłatą. Będzie to zależeć od tego, czy znajdą się Darczyńcy na pokrycie kosztu tłumaczenia.

Królowa Różańca Świętego nr 23Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Nasze konkursy: poetycki i krzyżówka!

magnificat_konkursKrzyżówka. Otrzymaliśmy worek odpowiedzi na krzyżówkę z poprzedniego numeru KRŚ. Nagrody wylosowali: Bronisława T. z Głuchowa, s. Helena Ś. z Limanowej,  Wiesława C. z Lipin, Elżbieta O. z Wałbrzycha, Jerzy F. ze Środy Wlkp., Anna B. z Człuchowa, Renata S. ze Słupska, Agnieszka R.S. z Nowego Sącza, Magdalena W. ze Skierniewic, Tomasz S. z Katowic, Józefa B. z Biadolin oraz Kamila z… internetu. Nagrody książkowe wysłaliśmy pocztą.

Dziękujemy za liczne zgłoszenia na konkurs poetycki na wiersz o Maryi i różańcu „Magnificat”. Otrzymaliśmy dokłanie 100 zestawów wierszy. Jury zakończy oceny i obrady w połowie grudnia, werdykt w kolejnym numerze KRŚ!

Śledź nasze działania na:

www.pkrs.org.pl

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x