Numer 6: Spis treści

Królowa Różańca Świętego - kwartalnik nr 6
Królowa Różańca Świętego – kwartalnik nr 6

Indiańska Królowa w Las Pajas

Pod jego stopami ziemia staje się maryjna – Ksiądz prałat Władysław Zązel

Prawdziwi czciciele Maryi – apostołowie czasów ostatecznych

Złota róża… dla Brzemiennej Niewiasty z Gwadalupe

Modlę się jak żołnierz – Wojciech Cejrowski – podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, osobowość telewizyjna (wywiad)

Indiańska Królowa w Las Lajas

Indiańska Królowa w Las Lajas

Królowa Różańca Świętego jest obecna na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie są katolicy, tam też przybywa im z pomocą Różańcowa Pani.

Cudowna ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Cudowna ikona Nieustającej Pomocy

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w kościele redemptorystów w Rzymie. Jej historia sięga XII wieku. Nic nie wiadomo o jej autorze, gdyż ikon zwykle nie oznacza się autografem czy adnotacją o miejscu czy dacie powstania, w myśl słów Ewangelii: „Trzeba, aby On wzrastał, a ja się umniejszał” (J 3, 30).

Klasztor na Górze Atos

W 40 dni na świętą Górę Atos. Krzysztof Jędrzejewski

Tym razem Krzysztof Jędrzejewski, którego wspomnienia z pieszych pielgrzymek po świecie czytamy w KRŚ, wyszedł na samotną pielgrzymkę na Górę Atos w Grecji. Przebył ponad 2 tysiące kilometrów i dotarł na świętą górę prawosławia w 40 dni, pokonując każdego dnia 50-60 km.

Wojciech Cejrowski

Modlę się jak żołnierz. Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski – podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, osobowość telewizyjna. „Cokolwiek robi – zawsze z pasją. Jest gorący, ostry, wyrazisty i do szpiku kości bezkom­promisowy – dla jednych to zaleta, dla innych największa jego wada.  Szczodry w krytyce. Oszczędny w pochwałach.” (za: www.cejrowski.com)

Ks. Władysław Zązel

Ks. Władysław Zązel. Pod Jego stopami ziemia staje się Maryjna.

Wzorujmy się na rzeszach świętych nauczycieli, prawdziwych apostołów różańca. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” uczy, że „Zdrowaś Maryjo” odmawiane dobrze, czyli uważnie, nabożnie i pokornie jest – zgodnie ze świadectwem świętych –

Apostolat Nowenny Pompejańskiej - procesja

Apostolat Nowenny Pompejańskiej

Kochani Apostołowie nowenny pom­pejańskiej! Nie jesteśmy sami. Na­sze działania wspomagają i błogosławią biskupi, którym pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności.

Procesja

Prawdziwi czciciele Maryi

„Zdrowaś Mario dobrze odmawiane – z nabożeństwem i pokorą – jest według świętych, nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki, młotem, który go miażdży, uświęceniem duszy, radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej (…). 

Pragnienie powrotu do Boga

Byłem wychowany w wierze katolickiej. W szkole podstawowej rówieśnicy wyżywali się na mnie, gdyż byłem najmniejszy i najsłabszy. Chcąc się na nich zemścić, zacząłem szukać siły w świecie złych duchów.

Pomnik Faustyny Kowalskiej

Różaniec i… św. Faustyna

Różaniec w życiu św. Faustyny stanowił jakby tło jej życia, tło dla Bożych objawień, których doświadczała. Choć w Dzienniczku brak jakiś spektakularnych opisów łask otrzymanych dzięki różańcowi, to trudno sobie wyobrazić tą świętą bez różańca. Różaniec był bowiem dla niej niczym chleb powszedni.

USG bez zmian chorobowych

Świadectwa nowenny pompejańskiej

Pragnę podzielić się z czytelnikami KRŚ świadectwem, które pomoże zrozumieć, jaką drogę trzeba przebyć, aby dokonał się akt zawierzenia prośby o zdrowie syna, Dariusza, Królowej Różańca Świętego z Pompejów.

Ksiądz z Amalfi

Relikwie św. Andrzeja. Z Amalfi do Pompejów

„Od apostoła Andrzeja do Królowej Różańca” – Tytuł całej serii artykułów wskazuje na bliskość osoby św. Andrzeja Apostoła z Królową Różańca Świętego. Jak wiemy osoby te znały się w czasach Jezusa, tutaj jednak myślimy o nich w sensie geograficznym i wymiarze duchowym orędzia o różańcu świętym.

Kościół w Olkuszu

Z bł. Bartolem w Olkuszu

W pierwszą sobotę maja, relikwie bł. Bartola niespodziewanie nawiedziły olkuską parafię Dobrego Pasterza. Był to dzień wymiany tajemnic różańcowych i spotkania Żywego Różańca.

Matt Talbot

Matt Talbot

Nawrócenie jest dziełem całego życia. Nigdy nie możemy powiedzieć: „To już, nawróciłem się, nic już więcej nie muszę robić”. Życie chrześcijanina jest ciągłą walką, toczoną każdego dnia z Bożą pomocą.

Sanktuarium Maryjne w Willesden

Sanktuarium Maryjne w Willesden

W 5. numerze KRŚ opisywaliśmy niezwykłą drogę nawrócenia z protestantyzmu Anglika, który odnalazł swoje powołanie w szerzeniu różańca. Anthony, znany nam jako Rosary Maker, odtąd pisze dla Królowej RŚ! 

Słowo od Redakcji

Słowo od redakcji

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego! Cieszymy się, że oddajemy już 6. numer „Królowej Różańca Świętego” w Wasze ręce. Udało się zrealizować grubszą wersję i kwartalnik ma 32 strony, co, mamy nadzieję, Was ucieszy.