8 maja to wyjątkowy dzień dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej. Wtedy wszyscy łączymy się na modlitwie błagania i zawierzenia, prosząc Królową Różańca o szczególne wstawiennictwo dla nas, naszych rodzin, ojczyzny i świata.
Transmisja Mszy św. i uroczystego odczytania Supliki będzie prowadzona z sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. To właśnie ten papież zwrócił oczy świata na Sanktuarium w Pompejachi i bł. Bartola Longo. Opublikowany w 2002 r. „List o różańcu” zakończył fragmentem Supliki pompejańskiej. Wskazywał na Pompeje i bł. Bartola jako inspirację dla nas wszystkich.
Mszę odprawi ks. Ryszard Gacek, moderator Diecezjalny Ruchu Światło i Życie w Archidiecezji Krakowskiej.
Transmisja 8 maja 2020 roku od godz. 12
– z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
Cały tekst Supliki odczytujemy wspólnie. Plik PDF z tekstem można pobrać tej strony.
Polecamy także:
- nasz cykl „Wokół listu o różańcu„
- „Rosarium Virginis Mariae” – Jana Pawła II
- Tekst Supliki do Matki Bożej Pompejańskiej.
Publikacje związane z Sanktuarium w Pompejach:
Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo
Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!