Kilka lat temu poznałem w pracy człowieka, który zakochał się i poślubił śliczną katoliczkę z Ameryki Południowej. Zaprzyjaźniliśmy się. On sam, choć był katolikiem, to jednak nie praktykował swojej wiary.
Ślub odbył się w kościele katolickim w jednym z krajów Ameryki Południowej. Kiedy na świat przyszło ich pierwsze dziecko chcieli wrócić do Wielkiej Brytanii. Jednak prawo tego kraju nie zezwoliło na wjazd jego żony i dziecka. Wielu jego przyjaciół i partnerów biznesowych wspierało go w wysiłkach zmierzających do zakończenia tej przymusowej separacji. Dzięki Bogu po roku czasu rodzina mogła się zjednoczyć i pozostać na stałe w Anglii. Wszystko to działo się dziesięć lat temu.
Różaniec – najlepszy prezent rodziny
Dwoje dzieci mojego przyjaciela jest wychowanych po katolicku. I ku mojej wielkiej radości także i on nawrócił się i po wielu latach przystąpił do spowiedzi i Komunii świętej. Wyznał mi, że poruszyło go to do łez. Jaka musiała być wtedy radość w niebie z nawrócenia tego grzesznika!
informacja
Wspieraj różańcowe inicjatywy
Czy wiesz, że poza czasopismem "Królowa Różańca Świętego" mamy wiele innych inicjatyw? Jeśli podoba Ci się nasza praca, to wspieraj nasze inicjatywy.
Poruszony tym nawróceniem postanowiłem „uczcić” to wydarzenie. Dla całej rodziny przygotowałem różańce.
Dla żony przyjaciela wykonałem różaniec z opalitowych koralików. Medalik przedstawia Anioła Stróża, chroniącego dwoje małych dzieci. To wydało mi się odpowiednie dla matki, która bez wątpienia modli się o bezpieczeństwo swoich dzieci.
Różańce dla dzieci są zrobione z różowych koralików dla dziewczynki, a niebieskich dla chłopca. Różaniec dla przyjaciela wykonałem z nasion zwanych „łzy Hioba”. Na różańcach wykonanych z łez Hioba modlili się św. Jan Paweł II i bł. Matka Teresa z Kalkuty. Na medaliku jest Matka Boża Rozwiązująca Węzły, do której nasz papież Franciszek ma szczególne nabożeństwo (zob. felieton w poprzednim numerze KRŚ).
Rodzina, która się razem modli różańcem
Niech te różańce dobrze im służą, gdyż „rodzina, która się razem modli – pozostaje razem.” jak pisał ojciec Patrick Peyton.
Gavin kolejarz
Anglik. Fascynuje się tematyką różańcową i świętymi, ręcznie tworzy różańce, o czym pisze na swoim blogu.
Wyszukaj jego teksty.