„Królowej Różańca Świętego” nr 19

Obejrzyj  najnowsze wydanie „Królowej Różańca Świętego”!

Spis treści „Królowej Różańca Świętego” – numer 19r1

Matka Opuszczonych – Stanisława Gamrat

W roku 1416 do nowo powstałego zakonu pod wezwaniem Matki Dzieci i Opuszczonych w Walencji w Hiszpanii przybyło trzech młodzieńców, którzy twierdzili, iż są rzeźbiarzami i mogą wykonać dla zakonu odpowiednią figurę Maryi. Na ich prośbę dostarczono im narzędzia i materiały, a potem zamknięto na trzy dni w odosobnionej pracowni. Co prawda zakonników dziwiło to, że z wnętrza pomieszczenia nie dochodziły żadne dźwięki, jednak po upływie umówionego terminu i otwarciu drzwi ich oczom ukazała się przepiękna figura Maryi z dzieciątkiem. Za to po rzeźbiarzach nie było ani śladu…

Modlitwa w pilnych potrzebach do Matki Bożej Opuszczonych

Majowa Pani – Stanisława Gamrat

Jak Polska długa i szeroka, w katedrach i wiejskich kościołach, w przydrożnych kapliczkach i przy krzyżach, gromadzą się w wiośniane wieczory u stóp swej Matki wszystkie Jej dzieci. W tym najpiękniejszym miesiącu składają wiązanki kwiatów i wzywają całą przyrodę:

r3Wejść w przestrzeń miłosierdzia – Lidia Wajdzik

Adam, ku zadziwieniu nas wszystkich, w tę lutową noc czuwania w 2016 roku, wstał z wózka i powolnym krokiem doszedł do mównicy w łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Znamy jego, małżonkę Jadzię i córeczkę Wiktorię. Jeszcze w pełni zdrowia, przez kilka lat, regularnie, co dwa miesiące, ta pełna pogody ducha i życzliwości rodzina z całą Wspólnotą Dobrej Śmierci i wspólnotą pompejańską zanurzała się w oceanie miłosierdzia. Wiktoria była w przedszkolu, kiedy trwała przy Jezusie w objęciach taty lub na kolanach mamy. Teraz towarzyszyła ojcu już jako piętnastoletnia panienka.

Róża Bartola Longo – Paweł Gutowski

Uroczystość święta patronalnego róży różańcowej pw. bł. Bartola Longo odbyła się w kościele św. Faustyny w Warszawie na Bródnie 10 lutego 2016 roku, w Środę Popielcową. Po zakończeniu Mszy odnowiliśmy zawierzenie Róży Rodzinnej Rodziców, modlących się za swoje dzieci i rodziny.

r2Maryja chciała, by Bartolo był znany na całym świecie!

Przy okazji realizacji naszego filmu pompejańskiego rozmawiamy z Rafaelem Vitaglianim, założycielem stowarzyszenia, lekarzem, pomysłodawcą i producentem filmu „Różaniec i miłosierdzie”.

Nieumiarkowanie – siedem grzechów głównych – Marek Woś

Kościół wykazał się wspaniałą intuicją, wskazując nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jako jeden z grzechów głównych. Warto zauważyć, że wskazał czynnik odpowiadający za nieuporządkowanie w tej kwestii na wiele wieków przed rozwinięciem się psychiatrii. Nieumiarkowanie to wieloaspektowy grzech, wiążący się z V przykazaniem. Spróbujmy to nieco wyjaśnić.

Rozważania różańcowe – Część  radosna – Magdalena Buczek

Maryja na pewno miała wiele planów i marzeń, a tu jedno wydarzenie zmieniło całe Jej dotychczasowe życie. Choć równocześnie ze słowami anioła pojawiało się w Jej myślach sporo pytań i wątpliwości, to jednak na pierwszym miejscu w Jej Sercu niezmiennie był Bóg i posłuszeństwo Jego woli. Dlatego odpowiedziała „Tak”, z miłością przyjmując to wszystko, co Bóg zaplanował, niezależnie od tego, co się wydarzy.

Zapomniane  obietnice – Stanisława Gamrat

Pan Jezus przekazał s. Małgorzacie Alacoque obietnice skierowane do czcicieli Jego Serca. Czy pamiętamy o nich? – „Popatrz na to Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi i nie pominęło niczego, by okazać im swoją miłość, aż do wyniszczenia się. A w zamian od większości ludzi otrzymuje jedynie niewdzięczność, oziębłość i pogardę wobec Mnie w tym sakramencie Miłości. Najbardziej jednak bolesne jest to, że tak samo traktują Mnie serca Mnie poświęcone. Dlatego proszę cię, ażeby pierwszy piątek po oktawie Najświętszego Sakramentu został przeznaczony na specjalne święto dla uczczenia Mojego Serca, z przyjęciem tego dnia Komunii świętej i dowolnym aktem wynagrodzenia”.

r4Różaniec z łez Hioba – Anthony

Niedawno miałem przyjemność korespondować z księdzem Piotrem, który wysłał mi małe barwne nasiona rośliny zwanej Łzy Hioba. Wyglądają trochę jak perły. Zasiałem je w szklarni, z nadzieją, że uda mi się je wyhodować. Te piękne nasiona mogą być bowiem wykorzystane do robienia różańców. Otrzymawszy ten szczególny dar od księdza Piotra, z niecierpliwością zacząłem wykonywać różaniec.

Pieszo do sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa – Krzysztof Jędrzejewski

Brugia jest nazywana flamandzką Wenecją z powodu wielości kanałów. Przyciąga turystów romantyczną atmosferą, średniowieczną zabudową, mnogością kościołów i bogactwem muzeów (jako kolebka malarstwa flamandzkiego). To tutaj tworzyli najsłynniejsi, tacy jak Van Eyck czy Hans Memling, to tutaj również w Kościele NMP znajduje się Madonna z Dzieciątkiem Michała Anioła, jedna z nielicznych jego rzeźb, która opuściła Włochy. Brugia znana jest też z produkcji czekolady, koronek i piwa.

André Frossard – Maryja otwiera Ewangelię – Ks. Józef Orchowski

„Wtargnięcie Boga, gwałtowne, totalne, przynosi radość, która nie jest niczym innym, jak szczęściem uratowanego, szczęściem topielca wyciągniętego w ostatniej chwili z wody” Powyższe słowa wypowiedział w kontekście własnego nawrócenia André Frossard, francuski pisarz i publicysta, autor wielu publikacji o Ojcu Świętym, Janie Pawle II, członek Akademii Francuskiej, który urodził się w 1915 r. w Paryżu, w rodzinie żydowsko-protestanckiej.

Czy cierpienie może być pożyteczne, czyli Pan Jezus niesie krzyż – Renata Gontarz

Kilka lat temu sąsiadka Joanny i Karola miała wypadek samochodowy. Mimo długiego leczenia i operacji nie udało się przywrócić jej pełnego zdrowia. Od tej pory chodzi o kulach, czasem korzysta też z wózka inwalidzkiego. Mimo to jest osobą bardzo pogodną, często się uśmiecha. Joanna słyszała kiedyś, jak pewna znajoma użalała się nad chorą, okazując jej wyrazy współczucia, na co ta odpowiedziała, że jest dumna, że może nieść krzyż, a do swych cierpień dołącza modlitwy w intencji grzeszników i cieszy się, że w ten sposób może wypraszać dla ludzi zbawienie.

Szaleństwo Bożego Miłosierdzia – Izabela Marciniak

W Nowym Testamencie pojawia się wiele opowieści, które jednoznacznie dowodzą, że Bóg czeka z utęsknieniem na każdego grzesznika. Wystarczy wspomnieć chociażby przypowieść o zaginionej owcy czy zgubionej drachmie. Wśród tych wielu Jezusowych opowieści jedynie na kartach Ewangelii według świętego Łukasza możemy odnaleźć historię syna marnotrawnego, opowieść o wielkiej niewdzięczności, a jednocześnie o jeszcze większej miłości.

Świadectwa różańca i nowenny pompejańskiej:

  • Nawrócony grzesznik i wielka przemiana
  • Mój tata jest lepszym człowiekiem
  • Wysłuchana modlitwa o zbawienie duszy syna
  • Przemiana męża
  • Uwolnienie męża z nałogu gier komputerowych
  • Wyzwolenie z kajdan okultyzmu i czarnej magii
  • Wyznanie zatajonych grzechów
  • Problemy w zachowaniu czystości przedmałżeńskiej
  • Wszystko się odmieniło
  • Ofiarowanie małżeństwa w modlitwie
  • Odkrywamy radość na nowo
  • Opieka Matki Bożej nad dzieckiem
  • Uzdrowienie taty z choroby nowotoworowej
  • Powrót do zdrowia
  • Uleczenie z ran
  • Mama jest zdrowa!
  • Maryja uratowała moje małżeństwo!
  • Walka o małżeństwo
  • Dar ukojenia w depresji
  • Mój Tata został uzdrowiony!
  • Spokój w pracy
  • Nowenna pomogła mi wyjść z czarnej dziury
A także:
  • Film pompejański
  • Na pomoc rodzinie
  • Nietypowa wyprawa
  • Nowi członkowie Apostolatu Nowenny Pompejańskiej!
  • Zaproszenie do Skoczowa
 
0 0 głosów
Oceń ten tekst
Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też:

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x