Mało kto wie, ale tak jak u nas przemierza Polskę kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, tak we Włoszech pielgrzymuje kopia obrazu Królowej Różańca z Pompejów.
Każda wizyta obrazu w parafiach wiąże się z intensywnym czasem modlitwy i ewangelizacji. Jak zaznaczył ks. Giuseppe Ancora z parafii w miejscowości Tarantino: „Nadejście kopii cudownego wizerunku jest dla nas powodem do radości bo przychodzi do nas Maryja aby prowadzić nas do Chrystusa i czyni to przez Różaniec Święty. Trzymajmy się słów błogosławionego Bartolo Longo, apostoła Pompejów, który mówi: „Jeśli szukasz zbawienia, rozpowszechniaj Różaniec. Kto roznosi Różaniec, jest zbawiony”
Podczas tych Dni Misyjnych odbywają się liczne chwile refleksji i modlitwy poświęcone szczególnie rodzinom, chorym, ciężarnym i nowo narodzonym dzieciom. Każde zakończenie pobytu Matki Bożej Pompejańskiej kończy się uroczystą Mszą świętą, często sprawowaną przez samego arcybiskupa Pompejów Tommaso Caputo.
Tak jak miało to miejsce gdy obraz nawiedził bardzo ważną dla bł Bartolo Longo świątynię, a właściwie dużą kaplicę na górze Faito. Na tej to górze św Michał Archanioł ukazał się św Catello biskupowi Stabi. Wydarzenie to miało miejsce w V wieku. To na tą świętą górę często spoglądał ze swojego okna bł. Bartolo Longo gdy pisał swoje liczne książki, nabożeństwa i listy. To św. Michałowi poświęcił dzieło swojego życia – pompejańskie Sanktuarium.
Zamów to wydanie i wspieraj katolickie czasopisma!
Święty Andrzej Bobola, Patron Polski: jego ziemskie losy i pośmiertny kult. Przedstawiamy nowy obraz świętego, o którym w wywiadzie mówi Andrzej Boj Wojtowicz, jego autor. Piszemy także o ikonie Matki Bożej z Montevergine, pielgrzymce do Chartres, mistyczce Giulgielminie Ronconi, przepięknej poznańskiej Farze, męczenniku ks. Stanisławie Musiale i wielu innych. Wszystko to na 64 stronach.
na podstawie „Rosario e la Nuova Pompei”