Godzina Łaski i objawienia Maryi w Montichiari. Stan na 2024 r.

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.”

Te słowa Maryja przekazała pielęgniarce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. Działo się to w Montichiari we Włoszech. Matka Boża objawiała się jako Rosa Mystica, czyli Róża Duchowna.

W poniższym artykule znajdziesz esencję informacji, łącza do nagrań, wywiady oraz orzeczenia z diecezji Brescia oraz Dykasterii Nauki wiary wg stanu na koniec 2024 roku.

Obietnice Maryi na Godzinę Łaski

Wróćmy do objawień. 8 grudnia 1947 roku Maryja powiedziała też:

„Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.”

Róża Mistyczna Montichiari

Wezwanie to mówi o pięknie ducha Maryi. Jak róża uchodzi za królową kwiatów, tak Maryja jest Królową ludzkości. Tytuł Róży Duchownej w odniesieniu do Matki Najświętszej pojawił się we wczesnym średniowieczu. Do liturgii maryjnej został wprowadzony w drugiej połowie XVI w., kiedy to papież Grzegorz XII ustanowił święto Matki Bożej Różańcowej. Kwiat rajskiej róży, a więc mistycznej i niewiędnącej, jest symbolem wszystkich przywilejów i cnót Bogarodzicy, a zwłaszcza Jej miłości do Boga i ludzi. Maryja objawiła się w białym płaszczu przyozdobionym trzema różami: białą, czerwoną i złotą. Biała róża oznacza Niepokalane Poczęcie Matki Bożej, czerwona mówi o Niej, iż jest Bolesną Królową i Matką Miłosierdzia, a złota przypomina, że przysługują Jej tytuły Królowej Nieba i ziemi oraz Matki Kościoła. W kolejnych objawieniach Maryja nazwała różami oddane sobie dusze. Róża biała na płaszczu Maryi oznacza du­sze żyjące duchem modlitwy. Róża czerwona dusze pokutujące i gotowe do ofiar. Złota róża oznacza dusze żyjące duchem wynagradzającym za grzechy i niewierności. Już w pierwszym objawieniu z wiosny 1947 r., Matka Boża nawiązała do tych dusz, mówiąc do Pieriny tylko trzy słowa: „Modlitwy, wynagrodzenia, pokuty”. W drugim objawieniu, danym 13 czerwca 1947 r. Róża Duchowna mówiła:

„Nasz Pan posyła Mnie, abym objawiła nowe nabożeństwo dla wszystkich instytutów męskich i żeńskich, zgromadzeń zakonnych i kapłanów diecezjalnych. Tym instytutom, zgromadzeniom i kapłanom, którzy Mnie szczególnie czcić będą, obiecuję specjalną opiekę, rozwój i rozkwit duchownych powołań, ograniczenia zdrad powołania i wielką świętość w służbie Bogu. Życzę sobie, aby trzynasty dzień każdego miesiąca był obcho­dzony jako dzień Maryjny, do którego winno trwać przygotowanie w modlitwie przez 12 poprzedzających go dni.”

Maryja kontynuowała:

„W tym dniu ześlę na te wszystkie instytuty religijne, zgromadzenia zakonne i kapłanów, od których doznam czci, bezmiar łask i obdarzę ich wszystkich wielką świętością stanu. Życzę sobie, aby 13 lipca każdego roku poświęcony był czci Róży Duchownej – Rosa Mystica”. Gdy pielęgniarka zapytała o cud, który miałby być dowodem prawdziwości tych słów, usłyszała następującą odpowiedź: „Najbardziej oczywisty cud będzie polegał na tym, że dusze, poświęcone Bogu, które od dawna, a szczególnie w czasie wojny stały się oziębłe i niewierne swemu powołaniu, zdradzając je nawet; duchowni, którzy przez swoje wielkie winy sprowadzili kary Boże i ucisk, jaki obecnie dokonuje się w Kościele – ci wszyscy zaprzestaną Boga ciężko obrażać. Pierwotny duch ich świętych założycieli ożyje w nich na nowo”.

Godzinie Łaski – polecane audycje

Polecamy dwa nagrania z 2023 r. z naszym omówieniem bieżącej sytuacji:

Pierina Gilli i późniejsze objawienia

Objawienia dane siostrze Pierine trwały z przerwami od 1947 do 1976 roku. 15 sierpnia 2000 r. biskup Brescii, ks. Giulio Sanguinetti, przywrócił kult Matki Bożej w Montichiari. Grób wizjonerki, źródło w Fontanelle oraz świątynia w Montichiari są odwiedzane rocznie przez ponad 100 000 pielgrzymów.

Również i my możemy stać się różami Matki Bożej. Maryja prosi nas o to w swych licznych objawieniach, prosi przez łzy. W czasie procesji w Fontanelle w listopadzie 1985 r. z kilku małych figur Róży Duchownej płynęły obficie łzy, czego świadkami było wielu uczestników nabożeństwa, a 8 XII 1985 r. płakała także drewniana statua Róży Duchownej w katedrze w Montichiari. Nie pozostawajmy obojętni na te znaki. Modlitwa, wynagradzanie i pokuta – o to prosi nas Róża Duchowna w Montichiari. W Polsce objawienia te są wciąż mało znane. Dlatego nasze wydawnictwo wydało książkę na ten temat pt.: „Płacząca Róża Duchowna w Montichiari. Historia objawień.” (zob. str. 22 poniższej książki). Zachęcamy do zapo­znania się z tymi niezwykłymi wydarzeniami i ich znaczeniem dla świata.


Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski 8 grudnia?

  • Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
  • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
  • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
  • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
  • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan. Takie jest bowiem przesłanie, więcej, wręcz polecenie Maryi.

Przygotowaliśmy osobną stronę: 8grudnia.krolowa.pl, gdzie można przeczytać wiele informacji nt. Godziny łaski. Dodatkowo, w naszym sklepiku – tutaj –  jest dostępna książka o objawieniach Maryi w Montichiari i godzinie łaski.  Spore jej fragmenty można przeczytać na podanej wcześniej stronie. W książce jest cała historia objawień, cuda Maryi (m.in. cuda słońca, uzdrowienia, nawrócenia), przesłanie z Montichiari, modlitwy, także na Godzinę Łaski.

red.

Czy Godzina łaski jest ważna? Czy objawienia w Montichiari mają aprobatę Kościoła?

Od połowy 2024 r. obowiązuje pozytywne orzeczenie watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary – zobacz tutaj.

„Ekscelencjo, stosując interpretację w świetle tego, co zostało powiedziane, możemy stwierdzić, że duchowa propozycja, która wypływa z doświadczeń opowiedzianych przez Pierinę Gilli w odniesieniu do Maryi Róży Mistycznej, nie zawiera żadnych elementów teologicznych ani moralnych sprzecznych z doktryną Kościoła.” – Víctor Manuel Kard. FERNÁNDEZ

Z uwagi na wątpliwości, jakie pojawiają się polskiej przestrzeni publicznej odnośnie statusu objawień w Montichiari-Fontanelle, zwróciliśmy się do diecezji Brescia we Włoszech z odpowiednimi zapytaniami. Z zebranych materiałów i rozmów na miejscu, w Montichiari i Fontanelle, także odpowiedzi drogą korespondencyjną, wyłania się przedstawiony w podanym artykule obraz sytuacji.

Najnowsze wiadomości z diecezji Brescia

Polecamy też nasz wywiad z ks. Markiem Albą: Biskupi postanowili zbadać sprawę na nowo z 2023 roku. W 2024 r. ukazał się kolejny wywiad w naszym czasopiśmie: zobacz niżej:

Wywiad z 2024

https://krolowa.pl/kryzys-kosciola-i-godzina-laski/↗

Kim była Pierina Gilli, wizjonerka z Montichiari?

Pierina Gilli (1911–1991) z San Giorgio pod Montichiari pochodziła z pobożnej rodziny. Po śmierci ojca krótko przebywała w sierocińcu, a po ponownym zamążpójściu matki wróciła do domu, gdzie była źle traktowana przez ojczyma. W trudnych chwilach zwracała się do Matki Bożej, co ukształtowało jej duchowe powołanie. W wieku 18 lat podjęła pracę jako pielęgniarka, odrzuciła małżeństwo i pragnęła wstąpić do zakonu, ale z powodu chorób nie została przyjęta na śluby wieczyste.

Pierina Gilli 1946
Pierina Gilli 1946 Fot. © Wikicommons

24 listopada 1946 roku doznała pierwszej wizji Maryi jako Róży Duchownej, co zapoczątkowało serię objawień. Widzenia ukazywały cierpienie Matki Bożej i nawoływały do nawrócenia oraz modlitwy za duchownych. W 1947 r. Pierina doświadczyła wizji piekła, w którym szczególnie cierpiały dusze konsekrowane zdradzające swoje powołanie. Ofiarowała swoje życie i cierpienia w intencji ich zbawienia.

Przez długi czas uważana była za osobę niezrównoważoną psychicznie, co rzutowało na przeczenia Kościoła. W procesie badawczym zrehabilitowano ją z wszelkich zarzutów i domniemań. Aż do śmierci prowadziła pustelnicze życie, poświęcając się modlitwie, pokucie i spotkaniom z pielgrzymami. Zmarła 12 stycznia 1991 r. w opinii świętości.

Więcej tutaj: https://krolowa.pl/kryzys-kosciola-i-godzina-laski/

4.8 6 głosów
Oceń ten tekst

Mogą zainteresować Cię też:

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Apostoł Różańca
Apostoł Różańca
21 sierpnia 2014 13:07

Książka o godzinie łaski 8 grudnia dostępna na: http://www.rosemaria.pl

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x