Poznaj zimowe wydanie „Królowej Różańca Świętego”!
Zobacz nowe wydanie strona po stronie.
Dzieciątko Jezus od Dobrego Zdrowia – Stanisława Gamrat
W okresie Bożego Narodzenia nasze oczy są szczególnie zwrócone na ubogi żłóbek, a w nim – na Dzieciątko Jezus. Modlimy się do Niego, śpiewamy Mu kolędy. Czas ten jednak nie trwa długo. Warto nabożeństwo do Dzieciątka Jezus kultywować przez cały rok kościelny.
Zapomniana grota św. Michała – Marek Woś
Wszyscy znamy górę Gargano gdzie miały miejsce słynne objawienia św. Michała Archanioła z V wieku. Niewielu jednak – nawet Włochów!– zna tak ważne miejsce objawień św. Michała w Olevano sul Tusciano
Po co nam różaniec? – Marek Woś
W kolejnej części rozważań wokół Listu o różańcu, weźmiemy pod lupę problem, który zdaje się rosnąć. To sprawa niezrozumiała dla tych, którzy mają Maryję w sercu, a w dłoni różaniec. Sprawa, która dotyczy najczęściej młodego pokolenia i młodych ruchów w Kościele.
Są katolicy, którzy umniejszają rolę Maryi i różańca, mówiąc, że nie należy przywiązywać wagi do tych tematów. Poznajmy ich argumentację!
Marsz dla Maryi – Krzysztof Jędrzejewski
W tym roku minęła setna rocznica objawień fatimskich. Nie mogłem więc nie iść „znowu” do Fatimy. Udałem się tam pieszo po raz trzeci, po moich marszach w 2001 i 2007 roku, co opisywałem na łamach „Królowej Różańca Świętego”.
Maryja przychodzi do każdego! – Marek Woś
13 listopada to szczególna data w kalendarzu świąt Matki Bożej Pompejańskiej. Tego dnia sanktuarium w Pompejach wspomina przywiezienie obrazu Królowej Różańca Świętego. Zawdzięczamy to bł. Bartolowi Longo, który w wiosce pompejańskiej rozpowszechniał różaniec wśród niepiśmiennych chłopów.
Adwokat Boga – red.
Rozmawiamy z Gertraud Mörtenhuber, autorką sztuki teatralnej „Adwokat Boga”, wystawianej w Austrii. Gertraud ma 49 lat, jest żoną i mamą dwojga dzieci: Sophii i Michaela. Od 28 lat pracuje jako nauczycielka religii w szkole średniej. A po pracy? – Czas nas pobożne pasje!
Pośrednictwo Panny Maryi cz. 3 – Ks. Józef Orchowski
Maryja objawiając się w Banneux, przedstawiła się jako Królowa Ubogich. Przekazała wizjonerce, Marietcie Becó, że strumień ma przynieść ulgę cierpiącym ze wszystkich narodów. Wyraziła życzenie, żeby przy nim stanęła kapliczka
O sztuce dokonywnia wyborów – Patrycja Pierzynka
W internecie można odnaleźć mnóstwo złotych myśli na temat przyjaźni. Wśród nich znajduje się następująca: „Czasem jedna rada przyjaciela warta jest więcej niż dziesiątki mądrych ksiąg”. Dziś przyjrzymy się właśnie takiej radzie, którą Jezus – nasz przyjaciel – kieruje do każdego z nas.
„Kochać, cierpieć, wynagradzać” – Magdalena Buczek
Nazywana jest „fatimską mistyczką”. Przez 30 lat była całkowicie sparaliżowana. Jezus posłużył się nią, by ówczesny papież poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi.
Matka łaski Bożej – Renata Gontarz
W mowie potocznej, także w słownikach, słowo „łaska” utożsamiane jest z przychylnością i wspaniałomyślnością. Ktoś komuś udziela wsparcia lub pomaga w pokonaniu trudności, która dla tego drugiego jest niemożliwa do przejścia o własnych siłach. Przy czym trzeba podkreślić, że w udzieleniu łaski zawsze istnieje duża zależność osoby obdarowanej od obdarowującej.
Czy to początek wielkiego sanktuarium? – Irena Jaworska
W 2008 r. niewielu mieszkańców Żernik Wrocławskich, miejscowości w gminie Siechnice, słyszało o Matce Bożej Różańcowej z Pompejów oraz o tym, kim był bł. Bartolo Longo. W tym też roku zaczęto budować nowy kościół, ponieważ istniejący był za mały na ciągle rozrastającą się parafię.
Królowa Różańca z Pompejów w sercu Ukrainy – Lidia Wajdzik
Ks. abp Caputo wyraził zadziwienie, zadowolenie i radość z ożywienia pobożności Maryjnej w Polsce, która płynie z sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.
Róża od o. Pio dla Madonny – Marek Woś
Już kilka lat temu pisaliśmy w KRŚ o róży ojca Pio, którą podarował Matce Bożej Pompejańskiej. Bardzo chciałem zobaczyć tę cenną relikwię.
Artysta pokorny. W kręgu malarstwa Adama Chmielowskiego – Izabela Marciniak
Kim był Brat Albert? Z pewnością wiemy, że posługiwał ubogim, że powołał do życia zgromadzenie albertynów i albertynek. Nie wszyscy jednak mamy świado-
mość, że był także artystą, świetnie zapowiadającym się malarzem. Przywołajmy więc tę część artystycznej biografii świętego, która zdecydowanie pozostaje w cieniu jego drogi duchowej.
Bartolo Longo zamieszkał w dwóch warszawskich parafiach! – Marek Woś
W niedzielę 8 października w powstającej parafii pw. Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie miał miejsce pierwszy odpust parafialny oraz instalacja relikwii bł. Bartola Longo.
Relikwie w fraterni – Agnieszka Zdun
Niedziela, 15 października 2017 odbyła się długo oczekiwana uroczystość wprowadzenia relikwii naszego patrona, bł. Bartola Longo, a do fraterni dołączyło dziewięciu nowych członków.
Różańcowy dar uczniów – red.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Obidowej, podhalańskiej wsi leżącej u podnóża Gorc, we wrześniu brali udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Organizatorami konkursu są nasi nauczyciele. W tradycji szkoły co roku organizuje się taki konkurs. Zakończył się on 20 października.
Rozważania różańcowe Bartola Longo – Tajemnice światła
Działania • Podziękowania • Inicjatywy
- Smutne pożegnanie…
- VI Wielka Księga Łask!
- 70.000 obrazków z nowenną poszło w świat!
- W łączności z Pompejami
- Ornaty pompejańskie
- Nabożeństwo w Świętem
- Radio Różaniec się modli!
- Liczne wyjazdy ewangelizacyjne
Świadectwa nowenny pompejańskiej
- Za życie mojej córeczki
- Przyznał, że jest alkoholikiem
- Różaniec ma wielką moc
- Uratowane małżeństwo
- Jakby Maryja była obok mnie
- Czasami miałam już dosyć
- Wysłuchana co do dnia
- Czułam się, jakby odebrali mi moje rodzone dziecko
- Piwo przestało Nnam smakować
- Uzdrowienie
- Wreszcie stabilizacja!
- „Macie chore dziecko!”
- Przezwyciężony kryzys
- Dziś jesteśmy razem szczęśliwi
- Różaniec to lekarstwo na wszystko
- Pomyślałam: „Jeszcze mam w zanadrzu nowennę pompejańską!”
- Zaproponowali mi aborcję