„Królowa Różańca Świętego” nr 17

Zapraszamy do obejrzenia numeru 17 „Królowej Różańca Świętego!”

Pod prezentacją znajdziesz spis treści.

Spis treści:

krs17Matka Boża na szybie – Stanisława Gamrat

Maryja w cudowny sposób zostawiła swój wizerunek, nieuczyniony ludzką ręką. Okoliczności powstania tego obrazu pozostają zagadką, której naukowcy nie potrafią rozwiązać

Czerwone berety …w koloratce

Rozmawiamy z ks. Kazimierzem Tyberskim, duszpasterzem więziennym z Wrocławia, którego poznaliśmy dzięki naszej akcji różańcowej „Nowenna dla więźnia”.

Mam pytanie: jak to się stało, że Ksiądz znalazł się w więzieniu? Czy była to potrzeba serca czy misja od biskupa? Bo kto tam chce iść? W porównaniu ze zwykłym duszpasterstwem w parafiach, rodzinach i wspólnotach, duszpasterstwo marginesu społecznego to taka… czarna robota.

Czarna robota i to bardzo niewdzięczna, bo tutaj jestem ja i drugi człowiek. A tam, w więzieniu, jesteśmy ja, funkcjonariusz i skazany. Znajduję się więc między młotem a kowadłem. Nie mogę być zbyt blisko „klawiszy”, bo więźniowie pomyślą: o, to on tam z nimi, jeszcze im tam donosi na pewno (śmiech). A z drugiej strony klawisze też tworzą specyficzne i bardzo trudne środowisko, a przy tym bardzo nieufne. Oni są już zmanierowani, spaczeni w więzieniu i potencjalnie nikomu nie ufają. I teraz jeśli byłbym za blisko złodziei, to klawisze mówiliby: na pewno łapówki od nich bierze, jakieś tam ma układy z nimi. A dlaczego więzienie? W życiu bym sam nie poszedł do więzienia. Bo żaden normalny człowiek nie idzie do więzienia.

r1

Piękna i… bestia? Święta Maria Goretti – Patrycja Pierzynka

Czasem zapominamy o tym, jak ważną rolę w życiu osób, które zostały wyniesione na ołtarze, odegrali ich rodzice. Święta Maria Goretti przyszła na świat w ubogim, lecz pełnym miłości domu, w dniu 16 października 1890 r. w Corinaldo we Włoszech. Jej rodzice Assunta i Luigi odznaczali się głęboką wiarą i szczerą religijnością. Swoją miłość umacniali przez wspólne uczestnictwo we Mszach św. i codzienną modlitwę różańcową. Pan Bóg obdarzył ich siedmiorgiem dzieci. Jako trzecia urodziła się Maria.

Pompeje w Kłodzku – Dagmara

W dniu 16 października 2015 roku, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku (diecezja świdnicka) miało miejsce niecodzienne wydarzenie: powitaliśmy wierną kopię obrazu Matki Bożej z Pompejów – Królowej Różańca Świętego!

r2Pycha, czyli… ja, ja, ja! – Marek Woś

Pycha nie ogranicza się tylko do kwestii posiadania. Jest to ogólna postawa, która wynika z nadmiernej wiary we własne możliwości, jak i przesadnie dobrej opinii o samym sobie. Pyszni bywają jednak… lubiani. W odbiorze społecznym ludzie, którzy odnieśli sukces materialny, są traktowani niczym panowie tego świata. Skoro bowiem udowodnili swoją wartość poprzez konkretne osiągnięcia i sukcesy, zdobywając władzę i pieniądze, to „musi coś w tym być”! Może mają receptę na szczęście? Ktoś powie: słuchajmy ich, podziwiajmy, poważajmy… I tacy klakierzy nie robią nic pożytecznego, a jeszcze bardziej wpędzają w stan pychy obiekty swojej adoracji.

Film pompejański – mw

To nie mogło się udać. Brak budżetu, mnóstwo przeciwności, nawet pogoda miała nie sprzyjać. No i to pytanie: dlaczego my? A jednak, kiedy sprawę zawierzyliśmy Maryi, wszystkie drzwi zaczęły się otwierać, a przeszkody zniknęły z naszych dróg. Pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji filmu! Filmu o sanktuarium w Pompejach, o Królowej Różańca Świętego, nowennie pompejańskiej, bł. Bartolu Longo, oraz o ludziach, których życie zmienił różaniec i nowenna pompejańska.

Za nami dziesiątki godzin nagrań, a przed nami już tylko montaż i publikacja filmu. Zebrany materiał jest wspaniały i porusza serca!

Różaniec modlitwą rodziny – Magdalena Buczek

Czas Świąt Bożego Narodzenia najczęściej i najchętniej spędzamy w gronie rodziny. Niech będzie on dla nas okazją do refleksji nad tym, jakie miejsce Jezus zajmuje w naszym domu. Czy jako rodzina pielęgnujemy naszą wiarę i miłość do Niego poprzez wspólną modlitwę?

r3Niezwykłe wydarzenie na górze Tabor …czyli Pan Jezus przemienia nasze życie – Renata Gontarz

Marta i Wojtek mieli dużo starszego kuzyna Bartka. Ale rzadko się z nim spotykali. Bartek był chuliganem. Całe dni spędzał z jakimiś podejrzanymi kolesiami, pił z nimi piwo, palił papierosy, zaczepiał ludzi na ulicy. Ciocia i wujek nie umieli dać sobie z nim rady. Często i dużo modlili się o jego poprawę, ale zdawało się, że Pan Bóg ich prośby nie słyszy bo chłopak stawał się coraz gorszy.

Zaufajmy Maryi – Emilia Majewska

O tej sprawie pisały gazety i mówiła telewizja. Ma ona trzy bohaterki: panią Urszulę, ofiarę ataku psów. Panią Emilię, która pociągnęła „łańcuch modlitwy” – różaniec! Oraz… Maryję, która przyszła z pomocą. Oto świadectwo:

Różaniec ze świętymi – Anthony

Jestem szczęśliwy, że mogę przedstawić Wam kolejny różaniec, który zrobiłem. Jest on wykonany z 6-milimetrowych kulek hematytu. Z tym kamieniem bardzo lubię pracować. W przeciwieństwie bowiem do niektórych koralików ze szkła, hematyt nie ma tendencji do pękania. Jest on dość ciężki i ma dobre, błyszczące wykończenie, które sprawia, że wygląda jak antracyt.

r4Pieszo na Nordkapp – K. Jędrzejewski

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Kiedyś te dni kojarzyły nam się z postacią św. Mikołaja, który przyjeżdżał saniami zaprzężonymi w renifery i przywoził nam prezenty. Dlatego opiszę moją pieszą wyprawę na Nordkapp, której trasa przebiegała przez jego terytoria i siedzibę w Napapiri, miejscu, przez które przechodzi krąg polarny, położonym w pobliżu fińskiego miasta Rovaniemi.

Ale zacznijmy od początku. Kiedy byłem mały, zawsze chcia­łem dojść na koniec świata, tam gdzie już dalej nie można iść, bo kończy się Ziemia. Takim miejscem jest Przylądek Północny Nordkapp w Norwegii. Udałem się tam w 2006 roku. Miał to być marsz poświęcony papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który zmarł rok wcześniej i pomimo tego, że pielgrzymował całe życie, nie udało Mu się tam dotrzeć za życia. Postanowiłem więc tego dokonać na Jego cześć.

Zakochani w Maryi – Ks. Józef Orchowski

Francja od tysiąca lat stanowiła duchowe, kulturowo-cywilizacyjne centrum Europy. Kultura tego kraju zawsze była mocno zakorzeniona

w Ewangelii, co po dziś dzień wyraża się wspaniałymi świątyniami – arcydziełami koronkowego gotyku. Sam zaś Paryż słynie z wielu pięknych kościołów, takich jak choćby wznosząca się nad Sekwaną gotycka katedra Notre-Dame czy królująca ze Wzgórza Męczenników białą kopułą Bazylika Sacre Coeur (Najświętszego Serca Jezusowego), centralnie usytuowany kościół Matki Boskiej Zwycięskiej czy też najbardziej uprzywilejowana przez Matkę Najświętszą mała, skromna świątynia, wciśnięta między bloki mieszkalne przy ulicy du Bac. To w tym mieście Maryja zdobywała dla swojego Syna Jezusa Chrystusa serca wielu intelektualistów.

Wzgórze łask – Lidia Wajdzik

Jubileuszowa X Święta Noc Modlitwy na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie okazała się nocą wielkiego dziękczynienia, dziękczynienia Bogu przez serce Maryi za nieskończone dary, za Jego dobroć i miłosierdzie.

Teresa z Avili.500-lecie urodzin – Jolanta Stawska-Jakubiuk

Święta Teresa z Avili urodziła się 28 marca 1515 r. w Hiszpanii. Jako młoda dziewczyna bardzo przeżyła śmierć mat- ki. Wtedy zawierzyła swoje życie Maryi. W wieku 20 lat wstąpiła do Zakonu Karmelitanek. Wkrótce zachorowała na malarię, a rodzina była pewna, iż zmar- ła. Przygotowano dla niej grób, ale Te- resa odzyskała przytomność i wróciła do zdrowia, Od swojego wuja otrzymu- je książkę o modlitwie w ciszy. Odkry- wa że taka forma modlitwy nie jest kwestią umysłu, lecz sprawą serca. Cała oddaje się modlitwie kontemplacyjnej o odkrywa Boga, który jest miłością.

Pompejańska Kapliczka w Zachełmiu – mw

Do Zachełmia wracamy z krótkim fotoreportażem. Otóż tradycją stało się, że 15 sierpnia odbywa się tam Msza św. polowa przed kapliczką Matki Bożej Pompejańskiej.

Moc w gromnicy uśpiona… – Izabela Marciniak

Istnieje, dziś nieco zapomniany, ale przed laty słynny obraz młodopolskiego malarza, Piotra Stachiewicza, zatytułowany „Matka Boska Gromniczna”. Wspomniane malowidło ukazuje Maryję ubraną w białą, zwiewną, jakby wtopioną w śnieżny pejzaż suknię i otuloną – modą wiejskich kobiet – chustą opadającą na ramiona. Jednak uwagę wpatrującego się w obraz przykuwa nie tylko ukazana na tle rodzimego, zimowego krajobrazu postać Matki Bożej, lecz także trzymana przez Nią w prawej dłoni gromnica, której wręcz nienaturalnie przedstawiony przez artystę płomień nie tylko rozjaśnia nocne ciemności, ale i odstrasza stado wilków, czyhających na ludzkie domostwa. To właśnie ten płomień „budzi” moc uśpioną w gromnicy…

Już… 4000  świadectw nowenny i Wielka Księga Łask tom II – mw

W dniach, w których oddajemy do druku bieżące wydanie KRŚ, padł kolejny „rekord” co do liczby świadectw – otrzymaliśmy ich już 4000, od Czytelników naszego pisma oraz ze strony www.pompejanska.rosemaria.pl!

Świadectwa:

  • Nowenna przemieniła mnie i moje życie
  • Czas niezliczonych łask…
  • Drugie życie dla dziecka
  • Radosne świadectwo
  • Uzdrowienie brata
  • Szczęście w rodzinie
  • Wysłuchane modlitwy
  • Uzdrowienie Taty
  • Syn stał się innym człowiekiem
  • Nawrócenie męża, jego zerwanie z nałogiem i uzdrowienie małżeństwa
  • Modlitwa w intencji Mamy
  • Uzdrowienie rodziny z nałogów
  • Otrzymane łaski
  • Uwolnienie z alkoholizmu
  • Uzdrowienie z nałogu palenia
  • Moje nowenny za syna
  • Uwolnienie od grzechów nieczystości
  • To prawda!
  • Początkowo wydaje się to… trudne
  • Siła modlitwy
  • Ta nowenna ma moc!
  • Nikt nie rozumie lepiej matki, która cierpi nad dzieckiem, niż Ty, Maryjo!

A ponadto:

  • Podziękowania dla Darczyńców.
  • Notki: Rekolekcje, Nowenny.pl, Dla więźniów.
  • Nowenna pompejańska,
  • Z listów do redakcji,
  • Wstęp.
0 0 głosów
Oceń ten tekst
Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też:

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x