„Królowa Różańca Świętego” nr 16

5 października ukazał się 16 numer naszego czasopisma, z większą liczbą stron! Zobacz, jak prezentuje się „KRŚ”!

Czasopismo dostępne jest też w Empiku i na stronach internetowych:

Cena tylko 3,90!

Spis treści:

Maryja pochyla się nad nami – Stanisława Gamrat

„Wszyscy, którzy szukają Mojej opieki, pobożnie oddając cześć temu obrazowi zostaną wysłuchani i otrzymają ode mnie łaski. W sposób szczególny wysłucham modlitw o ulżenie duszom w czyśćcu cierpiącym.” Słowa te usłyszał włoski karmelita z Rzymu, ojciec Dominik od Jezusa i Maryi Ruzzola, z obrazu, który wcześniej został wyrzucony na śmietnik.

To nie jest… KLEPANIE! – rozmowa z ks. Piotrem Glasem

Ksiądz Piotr Glas, choć z urodzenia jest Polakiem, pełni posługę w Anglii, a Słowo Boże głosi głównie w języku angielskim. Jego rekolekcje internetowe obejrzały już setki tysięcy Polaków! Ksiądz Piotr zachęca też do nowenny pompejańskiej. Porozmawiajmy!

Pod koniec straszliwej walki szatan powiedział: „Muszę wyjść, ale powiem ci: ja już bym cię wiele razy zabił, ale Ona cię ochrania”

Ks. Piotr Glas

Sanktuarium świętego Michała Archanioła na Monte Sant’Angelo – Krzysztof Jędrzejewski

W 490 roku w Apulii, górzystym regionie na południu Włoch, tamtejszemu biskupowi Sipontu, św. Wawrzyńcowi, obja­wił się Archanioł Michał. Poprzedził to następujący cud: pewnemu wieśniakowi uciekł byk. Kiedy go odnalazł na szczycie góry, klęczącego u wejścia do groty, rozzłoszczony, strzelił do niego z łuku. Jednak strzała lecąca w stronę byka zmieniła kierunek i trafiła strzelającego w nogę. Przerażony, opowiedział o tym biskupowi Wawrzyńcowi, który zarządził trzy dni modłów. Trzeciego dnia ukazał mu się św. Michał ze słowami: „Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy, a modlitwy, które będziecie tam zanosić do Boga zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego”.

Różaniec do św. Michała Archanioła – Anthony

7 lipca 2013 r. papież Franciszek w obecności emerytowanego papieża Benedykta XVI poświęcił statuę św. Michała Archanioła i oddał Watykan pod opiekę tego potężnego Zwycięzcy nad szatanem.

 

Sanktuarium św Michała Archanioła

Sanktuarium w Licheniu. Z kapliczki na drzewie do największej w Polsce bazyliki – Stanisława Gamrat

„Ogłoś ludziom, że za ich grzechy zbliża się kara Boża. Zaraźliwa choroba będzie trapić całą ludność. Ludzie jak muchy będą padać nagłą śmiercią. Zachęcaj wszystkich do pokuty i modlitwy – gdy się nawrócą, kary nie będzie. Zwłaszcza niech ludzie modlą się na różańcu, rozważając życie i mękę Pana Jezusa”. Po tych słowach Maryja ukazała Mikołajowi długi różaniec, składający się z piętnastu tajemnic.

Sanktuarium w Licheniu

Aniołowie zbudują mi kościół jeśli nie zbudują go ludzie –  Rozmowa z o. Wiktorem Gumiennym, kustoszem sanktuarium w Licheniu

Do Lichenia przyjeżdża rocznie około od 800 tys. do miliona pielgrzymów. Czym różni się od innych sanktuariów? Wydaje mi się, że wpisuje się, tak jak każde sanktuarium, jako miejsce działania Pana Boga, tutaj akurat za pośrednictwem Maryi.

Chciwość, czyli pieniądze – Marek Woś

Wraz z tym numerem KRŚ rozpoczynamy cykl artykułów o zagrożeniach duchowych, czyli… siedem grzechów głównych

Początkowo pojawiła się myśl, że skoro temat ma dotyczyć zagrożeń duchowych, to trzeba opisywać niebezpieczne symbole. Stąd wyrastało pytanie: który znak najpierw opisać? Który niesie za sobą największe zagrożenie duchowe? Z tą myślą udałem się pod gablotę jednego z pobliskich kościołów, gdzie wisi spory plakat „Czy wiesz, co nosisz?” z listą amuletów i talizmanów. Owszem, kilka grafik było mi znanych, jednak zdecydowaną większość widziałem pierwszy raz w życiu. I – jak mi się wydaje – przeważająca część Polaków nie miała z nimi nic do czynienia. Po co więc ten plakat, pomyślałem, czyż nie ma większych niebezpieczeństw?

Chciwość, czyli pieniądze

Potęga różańca – Ks. Józef Orchowski

Sobór Watykański II w VIII rozdziale Konstytucji dogmatycz­nej o Kościele twierdzi, że „Matka Chrystusa i Matka ludzi, zwłasz­cza wiernych (…) w Kościele świętym zajmuje miejsce najwyższe po Chrystusie” (54). „Maryja, dzięki łasce Bożej wywyższona po Synu ponad wszystkie anioły i ludzi, jako Najświętsza Matka Boża, która uczestniczyła w tajemnicy Chrystusa, słusznie doznaje od Kościoła czci szczególnej” (66). Tej szczególnej czci doznaje Ona od Kościoła poprzez modlitwę. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: „Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszyst­kich ludzi” (2679). Modlitewne wejście w krąg tajemnic zbawie­nia to nic innego jak różaniec, który jest najsubtel­niejszą i najprostszą modlitwą, ale zarazem potężną bronią do zwalczania zła niewiary i niemoralności, liną ratunkową w życiu zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami, modlitwą, która przemienia ludzi i prowadzi do pokoju na świecie.

Dziękczynienie za siedem lat nabożeństw pompejańskich – Lidia Wajdzik

„Siedem lat tłustych i bogatych przez łaskę u Boga dla tych wiernych, którzy przychodzili, którzy się modlili, którzy słyszeli o tej modlitwie, zapragnęli, aby łaska stała się ich udziałem przez to, że wejdą w tę modlitwę, tę nowennę, którą się określa jako „nie do odparcia”. Oto fragment homilii ks. biskupa Romana Pindla, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, wypowiedzianej 2 września w czasie Mszy św. dziękczynnej, sprawowanej pod Jego przewodnictwem i w obecności blisko 20 kapłanów, w intencji siódmej rocznicy nabożeństw pompejańskich w Sanktuarium św. Jana Sarkandra w Skoczowie.

Praskie Dzieciątko – Zofia Krupienicz

Chociaż stolica naszego południowego sąsiada już od dłuższego czasu przoduje w rankingach turystycznych, mało kto dzisiaj pamięta o jej zasługach dla krzewienia wiary chrześcijańskiej i poukrywanych w zaułkach pamiątkach po łaskach, które w zamian jej zesłano. To właśnie tu, w historycznej dzielnicy Pragi, Małej Stranie, znajduje się sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus (czes. Pražské Jezulátko), najbardziej rozpowszechnionego przedstawienia Bożej Dzieciny, na świecie znanego jako Bambino di Praga.

Serce dzieci więźniów

Niepokalana – Renata Gontarz

Raz po raz pukają do drzwi naszych domów ludzie z Biblią w rękach. Koniecznie chcą nas nauczyć posługiwania się Pismem Świętym i tłumaczą, oczywiście po swojemu, co Bóg chce nam przekazać przez swoje Słowo. Wśród licznych bzdur, które można usłyszeć, są też i takie, że Maryja tak jak wszyscy była grzesznicą i nie ma powodu, by Ją czcić, ani tym bardziej się do Niej modlić. Na potwierdzenie swoich słów nieproszeni goście potrafią w jednej chwili znaleźć cytaty, które rzekomo potwierdzają ich teorie.

Najcenniejsza pamiątka …czyli Pan Jezus ustanawia Eucharystię – Renata Gontarz

Marta i Magda od zawsze były najlepszymi przyjaciółkami. Razem chodziły do przedszkola i do szkoły, w której siedziały w tej samej ławce. Popołudniami uczęszczały na te same zajęcia dodatkowe albo bawiły się na wspólnym podwórku. Niestety, pewnego dnia Magda musiała wyprowadzić się do innego miasta. Jej rodzice znaleźli tam już pracę i nowy dom, a nawet nową szkołę dla Magdy. Żegnając się ze sobą, dziewczynki wymieniły się najróżniejszymi pamiątkami: zdjęciami, ukochanymi zabawkami i wpisami do pamiętników. Jednak żaden prezent na świecie nie mógł zastąpić przyjaciółki – w sercach dziewczynek na długo pozostał smutek rozstania.

Ręcznie robione różańce – Bożena Sagan

Radio Różaniec – w którym modlimy się na żywo różańcem – gromadzi ciekawe osoby. Jedna z nich podzieliła się z nami swoją niezwykłą, różańcową pasją.

Tyś Pani nas pokochała, Twoimi jesteśmy dziećmi! – Apostołka Elżbieta

Te słowa naszego hymnu mówią, że Maryja nas kocha. I tych prawych i tych z okaleczoną duszą i tych, które życie jest pełne zakrętów. Któregoś ranka podczas modlitwy usłyszałam słowa Jezusa w swoim sercu „Bylem w więżeniu a nie odwiedziliście mnie”. I pomyślałam sobie, „A może to będzie mój czyn apostolski?”. I tak się stało. Nawiązałam kontakt z ks. kapelanem osadzonych w kieleckim areszcie.

Serce dzieci więźniów – Bartolo Longo

Posępny dzień, dzień Wszystkich Świętych. W Dolinie Pompejańskiej padało cały tydzień, ale drugiego dnia spadł gęsty, jesienny deszcz.  Był tak nudny i zniechęcający, że miało się siłę tylko na ziewanie i przygnębiające, bezczynne leżenie.

Bł. Bartolo Longo i dzieci więźniów – Marek Woś

„Jaka klasa ludzi jest najbardziej opuszczona? – Synowie przestępców kryminalnych. Nie są to sieroty, więc nie mogą korzystać z zakładów dla sierot. A są traktowani gorzej niż sieroty, bo znienawidzeni z powodu przestępstw rodziców, niosą na sobie bez żadnej winy piętno niesławy, a mając wciąż przed oczami zbrodnię ojca, idą tą samą drogą”. – Tak pisał Bartolo Longo w czasopiśmie „Różaniec i Nowe Pompeje”.

Świadectwa nowenny pompejańskiej

Świadectwa różańcowe!:

  • Całkowite uzdrowienie po udarze
  • Pierwsze świadectwo
  • Uzdrowienie z choroby nowotworowej
  • Uzdrowienie bratanicy z wady serca
  • Autyzm synka
  • Uzdrowienie męża
  • Depresja, alkohol i inne…
  • Uwierzyłam w moc modlitwy
  • Łaski otrzymane w chorobie
  • Uzdrowienie z choroby kolan
  • Uzdrowienie syna z narkomanii
  • Uzdrowienie kręgosłupa
  • Bez modlitwy życie nie ma sensu
  • Uzdrowienie małżeństwa
  • Walka z nałogiem
  • Pomoc Matki
  • Działy się dziw­­ne rzeczy
  • Matka Boża sama zajęła się wszystkim
  • Praca dla męża
  • Maryja uleczyła mnie i oczyściła moje serce
  • Świadectwo Dobrej Śmierci
  • Trzeźwość męża
  • Wszędzie będę głosić cześć Twoją, Dziewico Różańca Świętego
0 0 głosów
Oceń ten tekst
Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też:

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x